Aktivity – Matematika

Medzinárodná matematická súťaž Purple Comet! Math Meet

Purple Comet! Math Meet je medzinárodná matematická súťaž, v ktorej si tímy študentov základných a stredných škôl z celého sveta porovnávajú svoje vedomosti z matematiky.

Tohtoročného 8. kola sa zúčastnilo až 4 033 tímov zo 68 krajín. V kategórii „stredné školy do 1 200 študentov“, kde súťažilo 1 153 tímov z celého sveta (19 bolo zo Slovenska), našu školu dňa reprezentovali dva tímy:

  • Sroba_Team_1: M. Marcinčák (4.C), M. Mičuch (4.C), E. Lehocký (3.C), D. Zajak (3.B), F. Findorák (2.C) a T. Daňo (2.B),
  • Sroba_Team_2: M. Bérešová (1.B), S. Györi (1.B), J. Némethová (1.B) a O. Kováč (1.C).

V medzinárodnom rebríčku sa Sroba_Team_1 umiestil vo svojej kategórii na výbornom 43. mieste, čím sa zaradil medzi prvých 52 úspešných riešiteľov z celého sveta, a v rámci Slovenska obsadil skvelé 2. miesto. Náš druhý Sroba_Team_2 sa tiež nechal zahanbiť — celkovo skončil na 461. mieste a v rámci Slovenska na 11. mieste.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a veríme, že nadobudnuté skúsenosti zúročia v ďalších matematických súťažiach.

Oslava Dňa pí

Po roku sme si opäť pripomenuli výnimočný Deň pí. Tak ako je tradíciou základ osláv tvorila Pie competition podporená aktivitami a súťažami počas celého dňa. Celkové poradie tried je nasledovné: 1. miesto — 3.B, 2. miesto — 3.C a tretie miesto — 2.A. Blahoželáme!

Populárny kvíz na Šrobárke

Predstavte si plnú aulu našej školy v jeden štvrtok popoludní. Troj – päťčlenné tímy študentov, študentiek, profesorov a profesoriek sa skláňajú nad stolom, radia sa, odpovedajú na otázky, ktoré im dajú kvízmajsterky. Koľko krčných stavcov má žirafa? Ako vyzerá plemeno psa hovawart? Ktorá speváčka získala najviac Grammy?…

História, biológia, geografia, matematika, hudba, šport, film a mnohé ďalšie. Spolu 50 otázok pre našich zúčastnených znamenalo 90 minút zábavy, získania nových poznatkov a spoločne stráveného času. Ďakujeme všetkým zúčastneným a srdečne Vás pozývame na ďalšie kolo.

Umiestnenia:

1. miesto — tím Všetky štyri a ja: Lenka Ondášová, Ema Lorencová, Pavlína Janeczková, Lukáš Csontos (všetci 4.B)

2. miesto — tím Novotnej zlatíčka: Tímea Kováčová, Nina Hažlinská, Katarína Šebáková, pp Zuzana Novotná

3. miesto — tím Teória chaosu: Denisa Tóthová, Zina Hluchá, Michaela Pogányová, Ján Lévai, pp Ladislav Spišiak.

Medzinárodná matematická súťaž MATHING

Posledný októbrový utorok si naši žiaci Adam Lauff, Matej Dióssy, Denis Zajak, Peter Gonda (všetci z 3.B), Martin Marcinčák (4.C), Eduard Lehocký (3.C) a Filip Findorák (2.C) zmerali svoje vedomosti z matematiky s ďalšími stredoškolákmi z celého Česka a Slovenska v internetovej súťaži MATHING. V silnej konkurencii 195 tímov sa umiestnili na peknom 65. mieste.

Chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších matematických súťažiach.

Fibonacciho deň na Šrobárke

Magický dátum (11/23) sme na Šrobárke oslávili spomienkou na jedného z najvýznamnejších matematikov stredoveku, Leonarda Bonacciho — neskôr známeho ako Fibonacci. Leonardo Fibonacci opísal postupnosť čísel, ktorá sa neustále objavuje v prírode, fyzike, umení či dizajne. Príroda je plná Fibonacciho čísel, od DNA až po hurikány, čo vedie k tomu, že niektorí nazývajú Fibonacciho postupnosť „tajným kódom prírody“.

Na počesť Fibonacciho si naši šikovní žiaci pre svojich spolužiakov pripravili „vernisáž“ ukážok a prác popisujúcich využitie Fibonacciho čísel a zlatého rezu v reálnom živote. Dievčatá z 2.A vytvorili krásne 3D modely stavieb, pripravili poster o využití zlatého rezu v architektúre, žiaci z 3.A a 3.C predstavili umelecké diela, ktoré sú vytvorené s využitím zlatého rezu, upiekli koláčiky s motívom Fibonacciho špirály alebo nakreslili vlastné dielo využívajúc proporcie zlatého rezu. Šrobárčania sa taktiež v tento deň mohli zapojiť do skúmania rozmerov ľudské tela, ktoré rovnako podlieha zlatému rezu. Chlapci z 3.C triedy merali dĺžku predlaktia a dĺžku dlane 108 dobrovoľníkom zo Šrobárky a počítali ich vzájomný pomer. Zozbierané údaje vyhodnotili a získali aritmetický priemer 1.44 so smerodajnou odchýlkou 0.13. Výsledok 1.44 ± 0.13 ukazuje, že aj naše ruky majú v sebe číslo, ktoré sa považuje za „symbol krásy“. Šimon Popovič z triedy 1.E vytvoril pre žiakov plagátiky, v ktorých im na Instagram písal sám Fibonacci. Na prvom plagáte sa nachádzal vyobrazený „oficiálny Fibonacciho Instagram profil, s viac ako 248 miliónmi followermi“. Fibonacci je naozaj celebrita! Šrobárčania sa mohli o ňom — ako aj o Fibonacciho postupnosti — dozvedieť tie najzaujímavejšie fakty.

Všetkým zúčastneným žiakom srdečne ďakujeme za ich prínos k tejto téme a tešíme sa na ďalší ročník Fibonacciho dňa.

#ErasmusDays 2023 — Job shadowing v Poznani

V dňoch 2. a 3. októbra 2023 pani profesorky Fabriciová, Hribová a pán profesor Lukačín navštívili Medzinárodnú školu v Poznani v rámci programu Erasmus+. Pozreli sa na hodiny chémie, biológie, angličtiny, EE, fyziky či matematiky, rozprávali sa s IB študentami aj učiteľmi a okrem zážitkov si odniesli aj niekoľko nápadov a inšpirácií, ktoré využijú na svojich hodinách a podelia sa o ne s kolegami.

Erasmus+ Job shadowing in Poznań

At the beginning of October, Miss Fabriciová, Mrs Hribová and Mr Lukačín visited International School of Poznan via programme Erasmus+. They observed chemistry, biology, physics and mathematics lessons, spoke to IB students and teachers and they came back inspired with several ideas they would like to implement in their lessons and share with their colleagues.

3.B v nevšednom svete šifier a zakódovaných správ

Svet šifier a zakódovaných správ láka každého. Do tohto nevšedného sveta sa na chvíľu preniesli aj študenti 3.B triedy, ktorí 27. septembra v rámci vyučovania matematiky navštívili výstavu „Enigma. Tajný svet šifier“ v Sídelnej budove STM v Košiciach.

Výstava našim tretiakom umožnila vidieť mnohé zaujímavé artefakty, ktorými sa v minulosti šifrovalo, sledovalo alebo odpočúvalo a odhalila im princíp fungovania legendárneho šifrovacieho stroja Enigma, ako aj to, kto a prečo ju vymyslel. V závere výstavy si žiaci na vlastnej koži vyskúšali aké je to byť špiónmi. Použitím šifry, ktorá sa nachádzala v prvej miestnosti expozície lúštili šifru s tajnou správou. Tá im prezradila meno matematika, logika a kryptografa, ktorý vymyslel zariadenie schopné analyzovať pravdepodobné nastavenia Enigmy. Ste zvedaví kto to bol? Opýtajte sa žiakov 3.B, možno vám to prezradia.

Ocenenie RNDr. Semešiovej pri príležitosti 60. výročia založenia PF UPJŠ

Pri príležitosti 60. výročia založenia Prírodovedeckej fakulty UPJŠ boli 27. mája 2023 ocenení vybraní absolventi PF UPJŠ v Košiciach — významní nositelia tvorivého prírodovedného vzdelávania, ktorí sa výraznou mierou zaslúžili o popularizáciu prírodných vied, matematiky a informatiky medzi mladými ľuďmi. Medzi ocenenými je aj pani profesorka Gymnázia Šrobárova 1, v Košiciach, RNDr. Martina Semešiová, ktorá bola za svoju dlhoročnú mimoriadnu aktivitu v oblasti matematického a fyzikálneho vzdelávania ocenená ďakovným listom dekana fakulty. Srdečne blahoželáme!

Deň plný vedy na PF UPJŠ

PF UPJŠ v Košiciach oslávila 60. výročie, a my sme boli pri tom. Študenti z triedy 2.D sa v piatok 26. mája 2023 zúčastnili podujatia Deň plný vedy organizovaného pre školy a verejnosť pri príležitosti osláv tohto významného jubilea.

Zasúťažili si v riešení sudoku, a vypočuli si zaujímavé prednášky: „Ako nám môže biofyzika pomôcť v 21. storočí“ a „Waves, Vibrations, Sounds and Melodies — Journey from Ear to Brain“. Taktiež si prezreli interaktívne stánky, z ktorých najväčší úspech mal stánok biológie so živými plazmi.

SOČ — celoštátne kolo

Do celoštátnej prehliadky SOČ v tomto 45. ročníku postúpili z našej školy: Nikola Eliášová s prácou v odbore Biológia a Martin Mičuch s prácou v odbore Matematika a fyzika. Obaja si domov odniesli titul úspešného riešiteľa. Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

Dňa 31. marca 2023 sa na SPŠ dopravnej v Košiciach konalo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Našu školu reprezentovali študenti v rôznych odboroch.

V odbore Matematika, fyzika, štatistika obsadil Martin Mičuch (3.C) krásne 2. miesto, konzultantkou mu bola RNDr. Lucia Gálisová, PhD. V tom istom odbore obsadil Martin Dunca (4.D) 3. miesto, spolupracoval s externým konzultantom z UPJŠ.

V odbore Biológia sme získali takisto 2. a 3. miesto. Na 2. mieste sa umiestnila Nikola Eliášová (3.B), ktorá konzultovala s externistom z TU ZVO a na 3. mieste Peter Čisárik (3.B), ktorý prácu konzultoval s Mgr. M. Fabriciovou.

Do celoslovenského kola postupujú študenti N. Eliášová a M. Mičuch.

Ďalší 12 študenti našej školy sa stali úspešnými riešiteľmi. Okrem spomínaných interných a externých konzultantov sa podieľali na konzultáciách: RNDr. L. Spišiak, Mgr. D. Kušnírová, Mgr. V. Polomská a Mgr. Z. Trnková.

Všetkým výhercom a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

14. marec — Deň čísla pí (π)

Na našej škole sa stalo tradíciou oslavovať medzinárodný Pi day. V roku 1988 zorganizoval fyzik Larry Shaw to, čo sa teraz uznáva za prvú oslavu Dňa pí. Shaw si vybral dátum 14. marca alebo 3,14, čo sú prvé tri číslice pí.

V tomto školskom roku sa 14. marec niesol v znamení maturitnej skúšky, tak sme oslavy presunuli na piatok 17. marca. A boli to oslavy vo veľkom štýle. Okrem tradičnej Pie competition žiaci z II.E pripravili pre svojich spolužiakov množstvo súťaží a hier, ktoré sa tešili naozaj veľkému záujmu. Už teraz sa tešíme na oslavy v budúcom školskom roku.

Návšteva učiteľov prírodných vied na Šrobárke

Dňa 28. septembra 2022 naše gymnázium navštívila skupina 15 učiteľov matematiky a prírodných vied z Belgicka, Slovinska, Poľska a Česka, ktorí v tomto týždni na pôde PF UPJŠ absolvujú kurz ďalšieho vzdelávania zameraný na bádateľsky orientovanú výučbu. Počas návštevy Šrobárky mali možnosť sledovať vyučovaciu hodinu matematiky, fyziky a chémie a spoločne diskutovali o programe IB DP.

PISA — medzinárodné testovanie

Rozsiahly medzinárodný výskum PISA, ktorý skúma systém vzdelávania v jednotlivých krajinách, sa zameriava na zisťovanie úrovne gramotnosti v oblasti čítania, matematiky, prírodných vied a tvorivého myslenia 15-ročných žiakov a na základe týchto údajov hodnotí a porovnáva vzdelávacie systémy krajín. Ide o spätnú väzbu pre vzdelávací systém, či všetko funguje, tak ako má, či sú naši žiaci vzdelávaní rovnako ako ich rovesníci v iných krajinách. Okrem Slovenska sa ho každé tri roky zúčastňuje ďalších 80 krajín.

V tomto roku sa PISA medzinárodné testovanie uskutočnilo aj na našej škole. V utorok 26. apríla 2022 sa ho zúčastnilo 40 náhodne vybratých žiakov 1. ročníka. Žiaci na počítači vypracovali test, ktorý obsahoval úlohy vychádzajúce z reálnych situácií. Neskôr vypĺňali dotazník, ktorý zisťoval postoje žiakov k učeniu a vyučovaniu, k čítaniu, matematike a prírodným vedám, ale aj sociálne zázemie. Všetky tieto aktivity boli anonymné, neidentifikovali žiaka.

Získané údaje sa budú spracovávať v zahraničí a výsledkom bude zistenie stavu vzdelávania na Slovensku v porovnaní s inými krajinami. Výsledky štúdie PISA budú v rámci zmien v školstve predmetom rokovania Národnej rady Slovenskej republiky.

Krajské kolo SOČ — získali sme 1. a 2. miesto

Dňa 1. apríla 2022 sa uskutočnilo krajské kolo 44. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Tak ako v minulom školskom roku sa súťažná prehliadka najlepších prác uskutočnila v online priestore. V tomto školskom roku sa jej zúčastnilo 6 našich žiakov, ktorí súťažili v troch odboroch. Do celoslovenského kola postúpili:

Kristína Koščíková s prácou Cirkulárna ekonomika je víťazkou v odbore Ekonomika a riadenie,

Daniel Lacko s prácou Pauszov rod a dom — nemý svedok histórie Košíc postúpil z 2. miesta v odbore História, filozofia, právne vedy.

Obom postupujúcim držíme palce!

Úspešní riešitelia krajského kola:

Lea Bodnárová s prácou Pozitíva koronakrízy v ekonomike v odbore Ekonomika a riadenie

Eva Bérešová s prácou Rozdiel v emisiách pri naftových a benzínových spaľovacích motoroch v odbore Matematika, fyzika, štatistika

Natália Harachová s prácou Kvalita života s kolostómiou v odbore Biológia

Eva Melichová s prácou Stravovanie pri rakovine hrubého čreva v odbore Biológia

Všetkým zúčastneným blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Oslavy dňa Pí

14. marca 2022 sme aj na našej škole oslávili Deň čísla Pí. V tomto školskom roku sa súťaže zúčastnilo celkovo 7 tried. Opäť sa súťažilo v pečení torty, vo vedomostiach o čísle Pí a ako novinka aj v zostavovaní čo najdlhšieho desatinného rozvoja na čas a spamäti.

Poradie víťazných koláčov: 1. miesto: 2.C, 2. miesto: 1.C a tretie miesto: 1.E.

Poradie tried vo vedomostných aktivitách: 1. miesto: 3.B, 2. miesto 1.E a tretie miesto: 1.D.

Víťazom srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na oslavy v budúcom roku.

Šrobárčania úspešní v Matematickej olympiáde

Dňa 30. marca 2021 sa uskutočnilo krajské kolo Matematickej olympiády kategórie C (pre 1. ročník), do ktorého z nášho gymnázia postúpili Boris Pasterňák (1.E) a Erik Eiben (1.C). Obidvaja naši študenti získali v krajskom kole titul úspešný riešiteľ. Našim reprezentantom srdečne blahoželáme k cennému výsledku a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

Oslavy dňa Pí

Deň čísla Pí sa každoročne oslavuje 14. marca (podľa amerického zapisovania dátumu 3/14). Na našej škole v tomto školskom roku prebehli oslavy dištančnou formou.

V prvej časti osláv mali žiaci možnosť súťažiť vo vedomostiach o čísle Pí formou kvízu. Tejto časti sa zúčastnilo 250 žiakov našej školy. Druhá časť bola kreatívnejšia. Jednotlivé triedy mali možnosť súťažiť v napečení čo najkrajšieho koláča s výzdobou zameranou na číslo Pí. Do tejto časti osláv sa zapojilo 5 tried, celkovo 14 koláčov!

Vyhodnotenie: V jednotlivých kolách boli triedam pridelené body podľa výsledkov jednotlivých žiakov triedy v kvíze a za každý napečený koláč trieda získala 10 bodov. Najkrajšie (najkreatívnejšie) koláče boli ešte vyhodnotené zvlášť.

Celkové hodnotenie: 1. miesto — 1.A, 2. miesto — 2.E, 3. miesto — 2.D.

3 najkrajšie koláče: 2.D, 1.A, 2.C.

Krajské kolo SOČ

Dňa 31. marca 2021 sa uskutočnilo krajské kolo 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Tak ako väčšina aktivít v tomto období aj súťažná prehliadka najlepších prác sa musela uskutočniť v online priestore, aj napriek netradičnému prevedeniu naši študenti dali do toho všetko, blahoželáme im k nasledujúcim úspechom a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu našej Šrobárky:

Diana Šaffová s prácou Pýr plazivý – burina, potrava, liečivo je víťazkou v odbore Chémia a potravinárstvo a postupuje do celoslovenského kola,

Klaudia Kováčová s prácou Metabolický syndróm u koní je úspešnou riešiteľkou v odbore Biológia,

Klára Hirmanová s prácou Súvis (ne)zanedbanej sexuálnej výchovy s interrupciami je úspešnou riešiteľkou v odbore Zdravotníctvo a farmakológia,

Tomáš Pukanský s prácou Úspešnosť tímov G2 a T1 v regionálnych a svetových šampionátoch je úspešný riešiteľ v odbore Matematika, fyzika a štatistika,

Adam Juroš s prácou Elektrické gitary je úspešný riešiteľ v odbore Matematika, fyzika a štatistika.

Workshop Quantum Computing and Programming

Martin Marcinčák a Martin Mičuch sa 8. – 13. februára 2021 zúčastnili workshopu Quantum Computing and Programming organizovanom Qczech a slovakia.

Medzi slovenských koordinátorov patria aj naši absolventi Daniel Reitzner z FÚ SAV v Bratislave a Tomáš Samuely z UPJŠ v Košiciach.

Na workshope o kvantovom programovaní najprv preberali potrebnú matematiku (matice) a potom prešli ku kvantového programovaniu. Vytvárali jednoduché kvantové obvody a úlohy.

Postupne prešli ku zložitejším konceptom, ako je napr. kvantové previazanie a kvantová teleportácia. Pomocou nich vytvorili komunikačný protokol, ktorý posiela nedešifrovateľné dáta.

Skúsenosť s workshopom bola skvelá. Žiaci získali veľa nových poznatkov a odporúčajú ho každému, koho táto téma zaujíma.

Školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

Dňa 8. marca 2021 sa konalo na Šrobárke školské kolo 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti.

Naši šikovní žiaci prezentovali výsledky svojich prác pred komisiami z radov našich profesorov v zložení: p. prof. Fabriciová, p. prof. Novotná, p. prof. Prokaiová, p. prof. Semešiová, p. prof. Spišiak a p. prof. Trebuňová.

Adam Juroš a Tomáš Pukanský v odbore Matematika, fyzika a štatistika,
Diana Šafová v odbore Chémia a potravinárstvo,
Klaudia Kováčová v odbore Biológia,
Klára Hirmanová v odbore Zdravotníctvo, farmakológia.

Srdečne blahoželáme postupujúcim Šrobárčanom a držíme im palce v krajskom kole.

Školské kolo Matematickej olympiády

Dňa 26. januára 2021 sa online formou uskutočnilo školské kolo MO kategórie B (2. ročník) a kategórie C (1. ročník).

Na našej škole sa školského kola zúčastnili 3 žiaci prvého a 3 žiaci druhého ročníka, z ktorých sa úspešnými riešiteľmi stali Matúš Gburík (2.C), Boris Pasterňak (1.E) a Erik Eiben (1.C). Úspešným riešiteľom blahoželáme a držíme im palce v krajskom kole MO.

Matematický Náboj

Dňa 11. decembra 2020 sa 3 družstvá našej školy zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže Náboj.

Družstvo v zložení Jakub Fedor, Tomáš Ličák, Veronika Ucekajová, Matúš Gburík, René Stráňai obsadilo v kategórii Senior v poradí 80 družstiev zo Slovenska 27. miesto. Našim reprezentantom patrí poďakovanie za cenný výsledok v náročnej súťaži.

Návšteva Masarykovej univerzity v Brne

V dňoch 17. a 18. októbra 2019 sa výber žiakov z informatických tried zúčastnil exkurzie do Brna, kde navštívil Fakultu informatiky Masarykovej univerzity (FI MU). FI MU bola založená v roku 1994 ako prvá samostatná fakulta informatiky v Českej republike.

Počas exkurzie sme si prezreli priestory budovy, navštívili niekoľko dobre vybavených laboratórií a v laboratóriu počítačového spracovania češtiny nás dokonca privítal aj humanoidný robot Karel. Meno dostal podľa spisovateľa Karla Čapka, ktorý ako prvý použil slovo „robot“. Karel dokáže komunikovať v češtine a v angličtine a slúži na to, aby sa študenti zoznámili s technológiami z oblasti umelej inteligencie. Na fakulte študuje a pôsobí aj mnoho Slovákov. S niektorými sme sa aj osobne stretli pri prezentáciách, v ktorých nás oboznámili so študijnými odbormi a prezentovali nám možnosti a podmienky štúdia na Masarykovej univerzite, čo by nám malo pomôcť pri výbere následného štúdia na vysokej škole.

V programe exkurzie nechýbala ani návšteva centra mesta, kde sme mali rozchod a každý si ho mohol „užiť“ po svojom. Viacerí z nás neobišli dominantu Brna – Katedrálu sv. Petra a Pavla. Nezabudli na nás ani bývalí Šrobárčania, ktorí v Brne študujú, takže sme všetky informácie mali skutočne z prvej ruky.

IT ScienceLab na Šrobárke

Naše gymnázium ako IT Akadémia partner spolupracuje na rozšírenej úrovni, ktorá umožňuje využívanie ITScienceLab pre stredné školy.

V rámci vybavenia ITScienceLab boli na školu dodané pomôcky pre informatiku, biológiu, fyziku, geografiu, matematiku, počítačové systémy a siete, internet vecí a informatiku v prírodných vedách a matematike. Súčasťou laboratória sú napríklad – 3D tlačiareň, Arduina a Raspberry pre informatiku, Vernier pre chémiu a fyziku, meteostanica, mikroskopy. Tieto pomôcky majú pomôcť inovovať vzdelávanie v rámci Školských vzdelávacích programov so zameraním na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky, prírodovedných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implemetácii IKT nástrojov do vzdelávania.

Otvorená hodina matematiky a informatiky

Dňa 6. marca 2019 sme na našej škole uskutočnili otvorenú hodinu z matematiky a informatiky pre žiakov základných škôl.

Žiaci sa na hodine matematiky zaoberali hľadaním vyhrávajúcich stratégií v matematických hrách typu NIM. Objavovali ich kritické pozície a zistili, že bezprostredne súvisia s pojmom deliteľnosť.

Na hodine informatiky s nadšením tvorili a overovali program pre mikrokontrolér Arduino. Oboznámili sa tiež s tvorbou zariadení konštruovaných na báze Arduino našimi žiakmi, napr. s 3D tlačiarňou, humanoidným Šrobárčanom Šrobkom a dronom.

Matematický Viacboj 2018

Naše družstvo v zložení Betka Strompová z 4.A, Jakub Fedor z 3.D a Tomáš Jusko z 3.C obsadilo cenné 3. miesto v súťaži Matematický Viacboj, ktorú pre družstvá košických gymnázií každoročne pri príležitosti 17. novembra organizuje Gymnázium na Alejovej ulici v Košiciach.

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT