Napísali o nás

V budove gymnázia Šrobárka bola aj vojenská nemocnica

20. september 2018: Minulý týždeň sme načali históriu budovy Štátnej vyššej dievčenskej školy, v ktorej dnes sídli Gymnázium Šrobárova 1. Stavebné práce sa začali v roku 1894 a 27. júla 1895 stavbu kolaudovali. Bol to veľký trojtraktový stavebný komplex s pôdorysom tvaru písmena U. Areál mal telocvičňu v samostatnom pavilóne, kaplnku, veľký školský dvor z troch strán obkolesený budovou školy. (kosicednes.sk)

Šrobárka bola spočiatku vyššou dievčenskou školou

13. september 2018: Po historických potulkách Alžbetinou ulicou sa presunieme na Šrobárovu, ktorá vznikla jej predĺžením smerom na západ. Tu na ploche bývalej Dolnej a Strednej vonkajšej promenády postavili v rokoch 1895 – 1903 budovu školy a honosný palác súdnej administratívy. (kosicednes.sk)

Pamätná tabuľa horolezcovi Jozefovi Psotkovi

28. jún 2018: Pamätnú tabuľu na počesť prvého slovenského horolezca, ktorý vystúpil na Mount Everest, Jozefa Psotku, odhalili dnes na Gymnáziu Šrobárova. (kosicednes.sk)

Košický samosprávny kraj ocenil stredoškolských učiteľov

28. marec 2018: Pri príležitosti Dňa učiteľov, ktorý si každý rok pripomíname 28. marca, ocenil Košický samosprávny kraj dvadsaťdva pedagógov, vychovávateľov a majstrov odborného výcviku a troch riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorí sa významnou mierou podieľali na výchove a vzdelávaní študentov. (web.vucke.sk)

Kiska sa v Košiciach stretol s Trnkom, študentmi a stihol aj trhy

21. december 2017: Prezident mal posledný tohoročný výjazd do regiónov. (kosice.korzar.sme.sk)

Ocenili najlepších stredoškolákov Košického kraja

22. november 2017: Ocenenie prevzalo 22 jednotlivcov a štyri kolektívy. (kosice.korzar.sme.sk)

V IT tábore na Šrobárke tlačili 3D humanoida, fidget spinner a pitvali srdce

23. júl 2017: Mladí sa nielen zabávali, ale aj učili. (kosice.korzar.sme.sk)

Odvolaného Harabina nahradila na čele gymnázia Frankovičová

17. júl 2017: Nová riaditeľka chce zmeniť celé fungovanie školy. (kosice.korzar.sme.sk)

Spomínali na „Juzeka“ Psotku

30. jún 2017: V rámci Olympijského festivalu Slovenska včera na školskom dvore Gymnázia Šrobárova 1 slávnostne otvorili lezeckú stenu. V budove školy v rokoch 1949 až 1953 študoval aj pokoriteľ najvyššej hory sveta, Mount Everestu, Jozef „Juzek“ Psotka. (kosicednes.sk)

Robota vytlačili z 3D tlačiarne

26. apríl 2017: Študenti z košického gymnázia dokázali, že im vyspelé technológie nie sú cudzie. (kosice.korzar.sme.sk)

Na simulovaný súdny proces pripravovali stredoškolákov študenti práva

11. máj 2016: Simulovaný súdny spor vďaka spolupráci Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach s Krajským súdom v Košiciach každoročne rozhodujú skutoční sudcovia alebo sudkyne z praxe. (skolskyservis.teraz.sk)

Známi absolventi Šrobárky? Lavice v škole drali Zora Kolínska aj majster sveta vo windsurfingu

17. september 2013: Mená ako Zora Kolínska, Jozef Urban, Tomáš Janovic, či v neposlednom rade aj súčasný primátor mesta Richard Raši netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti sa asi máloktorá z košických stredných škôl môže popýšiť takým množstvom úspešných absolventov ako Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach. (kosice.dnes24.sk)

Košické gymnázium Šrobárova ponúka voľbu predmetov podľa záujmu

16. september 2013: Ak gymnazista chce ísť napríklad na technickú univerzitu, zvolí si do rozšírenej výučby matematiku, fyziku alebo informatiku, ak na právo, tak dejepis a spoločenskovedný seminár. (skolskyservis.teraz.sk)

Predchodkyňou gymnázia Šrobárova bola vyššia dievčenská škola

16. september 2013: K „Šrobárke“ tak neodmysliteľne patrí štýlová budova prezývaná ako „tehličková“ krásavica, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. (skolskyservis.teraz.sk)

Najlepšie strávený školský čas

2. máj 2012: Že vraj kto nepozná Kalamajky, akoby nepoznal Gymnázium Šrobárova. A tiež sa hovorí, že Šrobárka bez Kalamajok je ako krása bez lásky. Nielen preto tento rok prebehne už 39. ročník prehliadky študentských scénok pod holým nebom. (zajtrajsienoviny.sk)