Napísali o nás

2023
apríl

Študenti môžu na košickom gymnáziu absolvovať medzinárodný program

Gymnázium Šrobárova v Košiciach predstavilo stredoškolský program International Baccalaureate — IB, ktorý sa končí maturitou uznávanou na celom svete.

2021
marec

Kraj začal obnovovať historickú budovu Gymnázia Šrobárova

Košický samosprávny kraj (KSK) začal v uplynulých dňoch s obnovou historickej budovy Gymnázia Šrobárova. Rozdelená je na dve etapy.

2019
október

Spomínali na „Juzeka“ Psotku

Na pamätnej tabuli v Parčíku Jozefa Psotku sú vyobrazené dva legendárne vrcholy — Mount Everestu a Gerlachu. Na jednom z nich mu srdce vždy zaplesalo, na druhom prestalo biť.

2019
september

KSK vyhodnotil kampaň „Do školy na bicykli“, najaktívnejší boli košickí gymnazisti

Stojan na kolobežky si v pondelok slávnostne prevzalo Gymnázium Šrobárova v Košiciach. Získalo ho za najväčší počet žiakov zapojených do kampane Do školy na bicykli. Stredná odborná škola obchodu a služieb v Michalovciach dostane od Košického samosprávneho kraja stojan na bicykle.

2019
september

Košickí gymnazisti zo Šrobárovej ulici vyhrali v kampani „Do školy na bicykli“

Stojan na kolobežky si v pondelok slávnostne prevzalo Gymnázium Šrobárova v Košiciach. Získalo ho za najväčší počet žiakov zapojených do kampane Do školy na bicykli.

2019
august

Desať stredných škôl v Košickom kraji získalo robotické sady

Robotické sady majú prispieť k zvýšeniu záujmu študentov o programovanie.

2019
máj

Šrobárka si drží svoj status už desaťročia: Medzi jej absolventov patria i známe osobnosti

Košické Gymnázium Šrobárova vychovalo za desiatky rokov množstvo úspešných absolventov, ktorí sa presadili v rôznych oblastiach, a to aj vo svete.

2018
september

V budove gymnázia Šrobárka bola aj vojenská nemocnica

Minulý týždeň sme načali históriu budovy Štátnej vyššej dievčenskej školy, v ktorej dnes sídli Gymnázium Šrobárova 1. Stavebné práce sa začali v roku 1894 a 27. júla 1895 stavbu kolaudovali. Bol to veľký trojtraktový stavebný komplex s pôdorysom tvaru písmena U. Areál mal telocvičňu v samostatnom pavilóne, kaplnku, veľký školský dvor z troch strán obkolesený budovou školy.

2018
september

Šrobárka bola spočiatku vyššou dievčenskou školou

Po historických potulkách Alžbetinou ulicou sa presunieme na Šrobárovu, ktorá vznikla jej predĺžením smerom na západ. Tu na ploche bývalej Dolnej a Strednej vonkajšej promenády postavili v rokoch 1895 – 1903 budovu školy a honosný palác súdnej administratívy.

2018
jún

Pamätná tabuľa horolezcovi Jozefovi Psotkovi

Pamätnú tabuľu na počesť prvého slovenského horolezca, ktorý vystúpil na Mount Everest, Jozefa Psotku, odhalili dnes na Gymnáziu Šrobárova.

2018
marec

Košický samosprávny kraj ocenil stredoškolských učiteľov

Pri príležitosti Dňa učiteľov, ktorý si každý rok pripomíname 28. marca, ocenil Košický samosprávny kraj dvadsaťdva pedagógov, vychovávateľov a majstrov odborného výcviku a troch riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorí sa významnou mierou podieľali na výchove a vzdelávaní študentov.

2018
marec

Prednáška a praktický nácvik – Gymnázium, Šrobárova

V praktickom nácviku situácií sa študenti dostali do situácií, ktoré môžu dennodenne riešiť, učili sme ich rozpoznať možné nebezpečenstvá, vyhnúť sa im ale aj zareagovať ak sa konflikt presunie do fyzickej roviny.

2017
december

Kiska sa v Košiciach stretol s Trnkom, študentmi a stihol aj trhy

Prezident mal posledný tohoročný výjazd do regiónov.

2017
november

Ocenili najlepších stredoškolákov Košického kraja

Ocenenie prevzalo 22 jednotlivcov a štyri kolektívy.

2017
september

Téma 12.9.2017: Gymnázium, Šrobárova — budúcnosť a plány

Gymnázium Šrobárova vstúpilo do školského roka 2017/2018 s oficiálne novým vedením. Nová riaditeľka plánuje pre známu červenú budovu viaceré radikálne zmeny, a to zvnútra i zvonku.

2017
júl

V IT tábore na Šrobárke tlačili 3D humanoida, fidget spinner a pitvali srdce

Mladí sa nielen zabávali, ale aj učili.

2017
júl

Odvolaného Harabina nahradila na čele gymnázia Frankovičová

Nová riaditeľka chce zmeniť celé fungovanie školy.

2017
jún

Spomínali na „Juzeka“ Psotku

V rámci Olympijského festivalu Slovenska včera na školskom dvore Gymnázia Šrobárova 1 slávnostne otvorili lezeckú stenu. V budove školy v rokoch 1949 až 1953 študoval aj pokoriteľ najvyššej hory sveta, Mount Everestu, Jozef „Juzek“ Psotka.

2017
apríl

Robota vytlačili z 3D tlačiarne

Študenti z košického gymnázia dokázali, že im vyspelé technológie nie sú cudzie.

2016
august

Kedysi tam drali lavice, dnes sú z nich známe tváre: Na Šrobárke študovali Zora Kolínska i Tomáš Janovic!

Napadlo vám niekedy, či na tej istej škole ako vy, neštudovala aj známa osobnosť? košické gymnázium ich má na konte hneď niekoľko.

2016
máj

Na simulovaný súdny proces pripravovali stredoškolákov študenti práva

Simulovaný súdny spor vďaka spolupráci Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach s Krajským súdom v Košiciach každoročne rozhodujú skutoční sudcovia alebo sudkyne z praxe.

2013
september

Známi absolventi Šrobárky? Lavice v škole drali Zora Kolínska aj majster sveta vo windsurfingu

Mená ako Zora Kolínska, Jozef Urban, Tomáš Janovic, či v neposlednom rade aj súčasný primátor mesta Richard Raši netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti sa asi máloktorá z košických stredných škôl môže popýšiť takým množstvom úspešných absolventov ako Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach.

2013
september

Košické gymnázium Šrobárova ponúka voľbu predmetov podľa záujmu

Ak gymnazista chce ísť napríklad na technickú univerzitu, zvolí si do rozšírenej výučby matematiku, fyziku alebo informatiku, ak na právo, tak dejepis a spoločenskovedný seminár.

2013
september

Predchodkyňou gymnázia Šrobárova bola vyššia dievčenská škola

K „Šrobárke“ tak neodmysliteľne patrí štýlová budova prezývaná ako „tehličková“ krásavica, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

2012
máj

Najlepšie strávený školský čas

Že vraj kto nepozná Kalamajky, akoby nepoznal Gymnázium Šrobárova. A tiež sa hovorí, že Šrobárka bez Kalamajok je ako krása bez lásky. Nielen preto tento rok prebehne už 39. ročník prehliadky študentských scénok pod holým nebom.