Napísali o nás

Šrobárka si drží svoj status už desaťročia: Medzi jej absolventov patria i známe osobnosti

21. máj 2019: Košické Gymnázium Šrobárova vychovalo za desiatky rokov množstvo úspešných absolventov, ktorí sa presadili v rôznych oblastiach, a to aj vo svete. (kosice.dnes24.sk)

V budove gymnázia Šrobárka bola aj vojenská nemocnica

20. september 2018: Minulý týždeň sme načali históriu budovy Štátnej vyššej dievčenskej školy, v ktorej dnes sídli Gymnázium Šrobárova 1. Stavebné práce sa začali v roku 1894 a 27. júla 1895 stavbu kolaudovali. Bol to veľký trojtraktový stavebný komplex s pôdorysom tvaru písmena U. Areál mal telocvičňu v samostatnom pavilóne, kaplnku, veľký školský dvor z troch strán obkolesený budovou školy. (kosicednes.sk)

Šrobárka bola spočiatku vyššou dievčenskou školou

13. september 2018: Po historických potulkách Alžbetinou ulicou sa presunieme na Šrobárovu, ktorá vznikla jej predĺžením smerom na západ. Tu na ploche bývalej Dolnej a Strednej vonkajšej promenády postavili v rokoch 1895 – 1903 budovu školy a honosný palác súdnej administratívy. (kosicednes.sk)

Pamätná tabuľa horolezcovi Jozefovi Psotkovi

28. jún 2018: Pamätnú tabuľu na počesť prvého slovenského horolezca, ktorý vystúpil na Mount Everest, Jozefa Psotku, odhalili dnes na Gymnáziu Šrobárova. (kosicednes.sk)

Košický samosprávny kraj ocenil stredoškolských učiteľov

28. marec 2018: Pri príležitosti Dňa učiteľov, ktorý si každý rok pripomíname 28. marca, ocenil Košický samosprávny kraj dvadsaťdva pedagógov, vychovávateľov a majstrov odborného výcviku a troch riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorí sa významnou mierou podieľali na výchove a vzdelávaní študentov. (web.vucke.sk)

Prednáška a praktický nácvik – Gymnázium, Šrobárova

15. marec 2018: V praktickom nácviku situácií sa študenti dostali do situácií, ktoré môžu dennodenne riešiť, učili sme ich rozpoznať možné nebezpečenstvá, vyhnúť sa im ale aj zareagovať ak sa konflikt presunie do fyzickej roviny. (bezpecnypristav.sk)

Kiska sa v Košiciach stretol s Trnkom, študentmi a stihol aj trhy

21. december 2017: Prezident mal posledný tohoročný výjazd do regiónov. (kosice.korzar.sme.sk)

Ocenili najlepších stredoškolákov Košického kraja

22. november 2017: Ocenenie prevzalo 22 jednotlivcov a štyri kolektívy. (kosice.korzar.sme.sk)

Téma 12.9.2017: Gymnázium, Šrobárova – budúcnosť a plány

12. september 2017: Gymnázium Šrobárova vstúpilo do školského roka 2017/2018 s oficiálne novým vedením. Nová riaditeľka plánuje pre známu červenú budovu viaceré radikálne zmeny, a to zvnútra i zvonku. (radiokosice.sk)

V IT tábore na Šrobárke tlačili 3D humanoida, fidget spinner a pitvali srdce

23. júl 2017: Mladí sa nielen zabávali, ale aj učili. (kosice.korzar.sme.sk)

Odvolaného Harabina nahradila na čele gymnázia Frankovičová

17. júl 2017: Nová riaditeľka chce zmeniť celé fungovanie školy. (kosice.korzar.sme.sk)

Spomínali na „Juzeka“ Psotku

30. jún 2017: V rámci Olympijského festivalu Slovenska včera na školskom dvore Gymnázia Šrobárova 1 slávnostne otvorili lezeckú stenu. V budove školy v rokoch 1949 až 1953 študoval aj pokoriteľ najvyššej hory sveta, Mount Everestu, Jozef „Juzek“ Psotka. (kosicednes.sk)

Robota vytlačili z 3D tlačiarne

26. apríl 2017: Študenti z košického gymnázia dokázali, že im vyspelé technológie nie sú cudzie. (kosice.korzar.sme.sk)

Kedysi tam drali lavice, dnes sú z nich známe tváre: Na Šrobárke študovali Zora Kolínska i Tomáš Janovic!

26. august 2016: Napadlo vám niekedy, či na tej istej škole ako vy, neštudovala aj známa osobnosť? košické gymnázium ich má na konte hneď niekoľko. (kosice.dnes24.sk)

Na simulovaný súdny proces pripravovali stredoškolákov študenti práva

11. máj 2016: Simulovaný súdny spor vďaka spolupráci Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach s Krajským súdom v Košiciach každoročne rozhodujú skutoční sudcovia alebo sudkyne z praxe. (skolskyservis.teraz.sk)

Známi absolventi Šrobárky? Lavice v škole drali Zora Kolínska aj majster sveta vo windsurfingu

17. september 2013: Mená ako Zora Kolínska, Jozef Urban, Tomáš Janovic, či v neposlednom rade aj súčasný primátor mesta Richard Raši netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti sa asi máloktorá z košických stredných škôl môže popýšiť takým množstvom úspešných absolventov ako Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach. (kosice.dnes24.sk)

Košické gymnázium Šrobárova ponúka voľbu predmetov podľa záujmu

16. september 2013: Ak gymnazista chce ísť napríklad na technickú univerzitu, zvolí si do rozšírenej výučby matematiku, fyziku alebo informatiku, ak na právo, tak dejepis a spoločenskovedný seminár. (skolskyservis.teraz.sk)

Predchodkyňou gymnázia Šrobárova bola vyššia dievčenská škola

16. september 2013: K „Šrobárke“ tak neodmysliteľne patrí štýlová budova prezývaná ako „tehličková“ krásavica, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. (skolskyservis.teraz.sk)

Najlepšie strávený školský čas

2. máj 2012: Že vraj kto nepozná Kalamajky, akoby nepoznal Gymnázium Šrobárova. A tiež sa hovorí, že Šrobárka bez Kalamajok je ako krása bez lásky. Nielen preto tento rok prebehne už 39. ročník prehliadky študentských scénok pod holým nebom. (zajtrajsienoviny.sk)