Televízne príspevky

Národný projekt IT Akadémia

13. august 2019: V rámci vybavenia ITScienceLab boli na školu dodané pomôcky pre informatiku, biológiu, fyziku, geografiu, matematiku, počítačové systémy a siete, internet vecí a informatiku v prírodných vedách a matematike. Súčasťou laboratória sú napríklad 3D tlačiareň, Arduina a Raspberry pre informatiku, Vernier pre chémiu a fyziku, meteostanica, mikroskopy. Tieto pomôcky majú pomôcť inovovať vzdelávanie v rámci Školských vzdelávacích programov so zameraním na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky, prírodovedných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implemetácii IKT nástrojov do vzdelávania. (youtube.com)

Otvorená hodina nemčiny pre žiakov základných škôl

19. december 2018: Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach pripravilo otvorenú hodinu nemeckého jazyka pre žiakov základných škôl. Po predstavení školy a programu DSD im boli predstavené projekty z vyučovacích hodín a pozreli si simulované mikrodebaty v nemčine. Poslednou časťou bolo učenie sa na stanovištiach s našimi študentmi. (youtube.com)

Pamätná tabuľa horolezcovi Jozefovi Psotkovi

28. jún 2018: Pamätnú tabuľu na počesť prvého slovenského horolezca, ktorý vystúpil na Mount Everest, Jozefa Psotku, odhalili dnes na Gymnáziu, Šrobárova 1 v Košiciach. (youtube.com)

Odborná prax študentov v T-Systems

7. jún 2018: Študenti s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka z Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach mali možnosť spoznávať prácu v IT firme T-Systems. (youtube.com)

Europaquiz na Gymnáziu Šrobárova a odovzdávanie certifikátov DSD II

28. máj 2018: Košickí študenti si overovali svoje vedomosti o Európe a Európskej únii. A tí najlepší nielen z Košíc si prevzali certifikáty DSD. (youtube.com)

Dobrovoľník z Nemecka a Jugend debattiert international na Gymnáziu Šrobárova

30. apríl 2018: Zoznámime Vás s mladým Nemcom, ktorý ako dobrovoľník pomáha košickým gymnazistom zvládať úskalia nemčiny. Zlepšovať svoje komunikačné schopnosti v cudzom jazyku sa dá prostredníctvom debát. Pozrieme sa na atmosféru regionálneho kola súťaže Jugend debattiert. (youtube.com)

Najlepší budúci novinári – Študentské slovo opäť úspešné

20. apríl 2018: Celoslovenská novinárska súťaž stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero oslávila už 24 rokov. (youtube.com)

Začal sa týždeň písomných maturít

13. marec 2018: Pre vyše 43 000 stredoškolákov sa začal týždeň písomných maturít. Za sebou už majú test a sloh zo slovenského jazyka. Zajtra ich čaká cudzí jazyk, vo štvrtok niektorých matematika. Približne 2 000 študentov maturuje elektronicky. Výsledky budú známe 2. mája. (youtube.com)

Košice hostili robotickú súťaž First Lego League

10. január 2018: 150 detí si v Košiciach prišlo zmerať svoje sily v rámci medzinárodnej robotickej súťaže s názvom First Lego League. Témou aktuálneho ročníka bola – Voda a všetko s ňou spojené. Súťažilo sa v štyroch kategóriách. (tvkosice.sk)

Kiska sa v Košiciach stretol s novým županom a navštívil gymnázium

21. december 2017: Korupcia, školstvo a doprava boli hlavnými témami, o ktorých hovoril prezident Andrej Kiska na stretnutí s novým predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom a so študentmi Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach. (ta3.com)

Otvorená hodina nemčiny pre žiakov zo základnej školy

23. november 2017: Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach pripravilo otvorenú hodinu nemčiny v 3.C pre žiakov zo Základnej školy L. Novomeského 2, pod vedením nemeckého lektora pána Michaela Oberhausa a nášho dobrovoľníka Markusa Walpera. Po predstavení školy a programu DSD si pozreli simulované mikrodebaty našich žiakov v nemčine, ktorí neskôr odpovedali na ich zvedavé otázky. (youtube.com)

Projekt s maďarskou školou: Europa ist hier – wo gehst du hin?

6. november 2017: Na Gymnáziu na Šrobárovej ulici v Košiciach nadviazali spoluprácu so žiakmi a učiteľmi z gymnázia v maďarskom meste Tata. (youtube.com)

Gymnázium Šrobárova čakajú zmeny

12. september 2017: Gymnázium Šrobárova vstúpilo do školského roka 2017/2018 s oficiálne novým vedením. Do čela školy s bohatou históriou bola zvolená na post riaditeľky Zlatica Frankovičová. (tvkosice.sk)

Nemecká jazyková skúška – Sprachdiplom

5. december 2016: Táto skúška poskytuje držiteľom výhody pri práci i štúdiu v Nemecku. V decembri sa na slovenských stredných školách konala prvá písomná časť skúšky. (youtube.com)

Medzinárodná debata mládeže – Jugend debattiert international

15. jún 2016: Debatovanie umožňuje študentom zlepšiť si svoje jazykové znalosti a prehlbuje ich pohľad na súčasnú politickú a spoločenskú situáciu. Projekt Goetheho inštitútu je veľmi úspešný a tento rok oslavuje 10. jubileum. (youtube.com)

Robotický battle v Košiciach

7. jún 2016: Pracovali stovky hodín, aby vytvorili čo najlepšie roboty. Tie si dnes zmerali sily na Robotickom battle v Košiciach. Takmer 80 strojov pritom zostrojili ruky žiakov základných a stredných škôl. (youtube.com)