Francúzsky a španielsky jazyk


Úspech v medzinárodnom kole súťaže Jazykový kvet

Naša talentovaná žiačka Nina Karabinošová (IB DP1) dosiahla obrovský úspech v medzinárodnom kole súťaže Jazykový kvet, kde obsadila vynikajúce 2. miesto. Svojou poviedkou vo francúzštine očarila porotu a dokázala, že tvrdá práca a odhodlanie prinášajú sladké ovocie. Srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov v budúcnosti!

Celoslovenské finále súťaže Jazykový kvet

Súťaž Jazykový kvet každoročne vrcholí celoslovenským finále na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Tento rok sa ho zúčastnili aj naši víťazi krajského kola a neodišli veru naprázdno.

V kategórii 3 si krásne 1. miesto odniesla Veronika Barilíková (IB DP) v recitácii vo francúzskom jazyku a rovnako krásne s 1. miestom skončila aj Alžbetka Lisiková (1.D) v recitácii v španielskom jazyku.

Scénka Hipster Hobos si odniesla skvelé 2. miesto vďaka originálnym výkonom Adama Lukácsa, Martina Bartu a Nathaniela Kňazovického z 2.E a Elišky Knižkovej a Diany Kráľovej z 2.A.

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej Šrobárky. We are so proud of you all!

Jazykový kvet — krajské finále

Aj v tomto školskom roku sme na súťaži Jazykový kvet mali možnosť ukázať aké jazykové a herecké talenty máme na Šrobárke. A že ich máme dosť, svedčia aj krásne umiestnenia v krajskom finále. Tak poďme na to.

Prvé miesto v prednese v španielskom jazyku získala za 3. kategóriu Alžbeta Lisiková z I.D a postupuje na celoslovenské kolo do Nitry. Janka Piková z I.A získala skvelé 2. miesto a Lucia Kubíková z I.D pekné 3. miesto.

Veronika Barilíková z IB DP1 presvedčila porotu svojim prednesom vo francúzštine a patrí jej 1. miesto a postup na celoslovenské finále. Jana Kaťuchová z II.D získala výborné 2. miesto.

Za ruský jazyk nás reprezentovala Diana Pavlíková a skončila na 2. mieste. Na skvelom 2. mieste skončila aj Eliška Knižková v prednese poézie v anglickom jazyku. Dievčatá, boli ste skvelé!

So scénkou Hipster Hobos porotu a divákov pobavili študenti a študentky z II.E, ktorým scénka priniesla prvé miesto a postup na celoslovenské kolo. Za odvahu a autentické prevedenie ďakujeme Timke Kováčovej, Ester Slobodníkovej, Martinovi Bartovi, Nathanielovi Kňazovickému a Adamovi Lukácsovi. Gratulujeme a držíme palce postupujúcim!

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT