20. júna 2019 ku nám zavítal náš absolvent Dominik Bari, ktorého magazín Forbes zaradil medzi 30 najúspešnejších mladých ľudí zo Slovenska do tridsať rokov. Dominikovi sa to podarilo na základe filmových úspechov a toho, že na svojej ceste inšpiroval množstvo mladých ľudí. Ocenenej tridsiatke prišiel zablahoželať osobe aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Na stretnutí so Šrobárčanmi si Dominik zaspomínal na svoje študentské časy, Kalamajky, Stužkovú a spolu si pozreli jeho dokument o Ojmiakone, najchladnejšom obývanom mieste na planéte. Práve tento film podporila aj Nadácia Leonarda DiCapria. No a nesmieme zabudnúť pripomenúť, že je to prvý slovenský film kvalifikovaný Americkou filmovou akadémiou umení a vied na Oscara v kategórii krátky dokumentárny film. Do top 10 sa síce nedostal, ale aj tak je to obrovský úspech. Film mal aj úspešnú premiéru v jeho rodných Košiciach.

Dominik momentálne študuje na prestížnej škole National Film and Television School (NFTS) v Londýne v odbore vizuálne filmové efekty. Filmovému svetu priniesol zaujímavé projekty o francúzskom metre či pani z Číny, ktorá rozumie zvieratám. Najviac však zarezonoval práve jeho dokument Ojmiakon: Príbeh najchladnejšieho obývaného miesta. Sme veľmi radi, že Dominik prijal pozvanie medzi študentov svojej alma mater, ktorá je na neho patrične hrdá. Prajeme mu aj naďalej veľa tvorivých nápadov, filmárskych úspechov a prirodzene veľa pozorných, vnímavých a vďačných divákov.

Fotogaléria — Šrobárčan na najchladnejšom obývanom mieste na svete

Článok — Košičan bojoval o Oscara, chystá sa na veľké filmové produkcie

Reportáž — Na východe niečo nové