Národný projekt edIT1

Základné informácie
Gymnázium, Šrobárova 1, Košice je zapojená do projektu edIT1.
Národný projekt edIT (NP edIT) je potrebné chápať ako kompenzačný krok reagujúci na pandémiu, ktorý berie do úvahy ďalšie možné prerušenie vyučovania v školách. Zároveň je to aj krok v rámci celkového prispôsobovania sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v stredných a základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Prioritne sa NP edIT zameriava na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom.
Pre viac informácií:
- IB program
- Projekty
- Digitálna transformácia vzdelávania a školy
- Program FinQ
- Národný projekt edIT1
- Vzdelávanie: Komenského inštitút
- IT Creativity Lab.
- Akreditácia pre program Erasmus+ mládež (2021 – 2027)
- Eljub — Európske stretnutia mládeže
- Aktualizačné vzdelávanie
- Interreg SK-HU: Fond malých projektov
- IT Valley — Interreg V-A
- Praktikum pre žiakov
- Konferencia mládeže
- Sapere Aude
