Súťaž Spievam po francúzsky je postupová súťaž určená všetkým milovníkom frankofónnej hudby, ktorí bývajú na Slovensku a ich materinským jazykom nie je francúzština.

Dňa 30. marca 2023 sa v košickom GES Clube uskutočnilo semifinálové kolo pre súťažiacich z Košického kraja a z Prešovského kraja. Viceprezident Francúzskej aliancie v Košiciach Denis Gehin vyjadril už v zaslaných pokynoch k súťaži radosť z množstva prihlásených súťažiacich a z toho, že v košickom semifinále bude mať zastúpenie celé východné Slovensko. Vyjadrenia organizátorov tejto súťaže po skončení semifinálového kola napovedia mnoho o jeho úrovni: „Súťažiacich bolo nemálo a úroveň sa vyšplhala do závratných výšok. Ďakujeme všetkým umelcom za magický zážitok!“

V konkurencii súťažiacich zo stredných škôl, gymnázií a z konzervatórií sa nestratili ani zástupcovia nášho gymnázia Miroslava Lovászová zo IV.E triedy a René Stráňai zo IV.C triedy. Mirka si interpretáciou piesne La fille od Louane za klavírneho sprievodu Reného vyspievala druhé miesto v III. kategórii a postup celonárodného kola tejto súťaže v Banskej Bystrici.

Fotogaléria — Spievam po francúzsky – semifinále Košického a Prešovského kraja