Koncom sme pre žiakov 3. ročníka zorganizovali zaujímavú exkurziu do SRN. Naša cesta začala v nádherných Drážďanoch, meste s bohatou históriou a kultúrou. Navštívili sme slávny Zwinger a kostol Frauenkirche. Žiaci boli ohromení krásou Semperoper a zámkom Rezidenzschloss, kde mali možnosť vidieť zbierky kráľovských pokladov v Grüne Gewölbe.

Druhý deň našej exkurzie nás zaviedol do Berlína. Tu sme dva dni strávili objavovaním bohatého kultúrneho a historického dedičstva. Začali sme pri Brandenburskej bráne, ikonickom symbole zjednoteného Nemecka, a potom pokračovali k Reichstagu, sídlu nemeckého parlamentu, kde sme mali možnosť vystúpiť na jeho presklenú kupolu a užívať si panoramatický výhľad na mesto. Navštívili sme aj pamätník holokaustu, ktorý je silným pripomenutím temných častí histórie. Na Alexanderplatz sme sa kochali pohľadom z televíznej veže, na Museuminsel obdivovali egyptské múzeum a vo Funzone sa z nás stali praví futbaloví fanúšikovia. Nakoniec sme sa presunuli k East Side Gallery, kde sme obdivovali zvyšky Berlínskeho múru pokryté farebnými maľbami a graffiti.

Posledný deň exkurzie nás zaviedol do malebného Postupimu, mesta známeho svojimi zámkami a záhradami. Naša prvá zastávka bola v Sanssouci, bývalom letnom sídle Fridricha Veľkého. Pokračovali sme prehliadkou zámku Cecilienhof, miestom konania Postupimskej konferencie v roku , kde sme sa dozvedeli viac o povojnovej histórii Európy.

Exkurzia bola pre všetkých účastníkov nesmierne obohacujúca. Mali sme možnosť vidieť významné historické a kultúrne pamiatky, získali hlbšie porozumenie nemeckej histórie a kultúry a zároveň si zlepšili svoje jazykové kompetencie.

Fotogaléria — Nemecké dobrodružstvo: Objavovanie Drážďan, Berlína a Postupimu