Navštívili sme slávne múzeum Orsay. Vidieť originálne diela Moneta, Renoira a ďalších slávnych maliarov bolo ohromujúce. Na vrchole Eiffelovej veže sme si uvedomili, prečo je tento ikonický staviteľský skvost taký obľúbený.

Druhý deň exkurzie sme navštívili kráľovský palác Versailles, ktorý sa nachádza v blízkosti Paríža. Prešli sme si aj slávnu triedu Champs-Élysées s množstvom obchodov a kaviarní. Tu sme ochutnali skutočnú francúzsku kávu a vychutnávali si atmosféru mesta. Na konci Champs-Élysées sme sa ocitli pri Víťaznom oblúku, boli sme ohromení jeho veľkosťou a detailami.

Majestátnu gotickú katedrálu Notre-Dame a jej nádhernú architektúru sme mohli obdivovať len zvonku pre nedávny ničivý požiar. Náš program zahŕňal aj návštevu Montmartru, historickej štvrte, ktorá bol domovom mnohých slávnych umelcov. Po náročnom dni sme si oddýchli počas plavby loďou po Seine a obdivovali rušný kultúrny život na jej nábreží. No a nemohli sme vynechať ani návštevu Louvru, najslávnejšieho múzea na svete. Mona Lisa bola jedným z vrcholov našej exkurzie.

Celkovo sme si exkurziu v Paríži nesmierne užili. Mesto nám ponúklo bohatú paletu zážitkov, od ikonických pamiatok a múzeí po atmosféru a šarmantné uličky.

Fotogaléria — Exkurzia do Paríža