V súťažnej prehliadke nekomerčných filmov sa naše dva filmy Sapere aude — Daniela Šolcová a Mikuláš Marko, Mice Advice — Patrik Matyáš, Vladimír Kundracik, Jakub Harvan, Matúš Sisol boli ocenené a postupujú do krajského kola súťaže Cineama 2024, ktoré sa uskutoční v Rožňave.

V priestoroch Tabačky Kulturfabrik v Košiciach sa dňa konala súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby Košického regiónu Cineama 2024. Centrum kultúry Košického kraja je každý rok organizátorom regionálneho kola tejto prestížnej súťaže. Čestné uznanie získali aj Arian Tahzib a Diana Kráľová.

Vychutnať túto nekomerčnú filmovú prehliadku si prišli nielen autori, ale aj študenti a pedagógovia umeleckých škôl a tiež členovia filmových krúžkov. Svoje filmové snímky prezentovalo toho roku 21 autorov, 5 autorských dvojíc a 6 kolektívov s celkovým počtom 40 filmov, medzi ktorými boli hrané a animované filmy, experimenty aj dokumenty. Súťažné snímky hodnotila odborná porota v zložení: Róbert Rampáček, Jana Szabóvá a Natália Centková. Na ocenenie navrhla 24 filmov, ďalších päť získalo čestné uznanie. Ocenení autori si na záver prevzali vecné ceny a diplomy. Postupujúcim držíme palce v krajskom kole súťaže.

Fotogaléria — Súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby Cineama