Dňa a sa uskutočnilo na Fakulte informatiky a informačných technológií na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave celoslovenské kolo prestížnej súťaže AMAVET Junior Internet, na ktorej Šrobárka niekoľkonásobne zabodovala.

Ide o každoročnú súťaž organizovanú Asociáciou mládeže pre vedu a techniku (AMAVET), ktorej cieľom je podporiť aj ohodnotiť najlepšie mládežnícke projekty a to hneď v niekoľkých kategóriách: od programovania vlastných appiek, webových stránok, písania vlastných blogov či vytvárania obsahu na sociálne siete.

Okrem našich tretiakov: Eduarda a Michala z III.C, ktorí v kategórii Junior App obsadili so svojou mapou Šrobárky 2. miesto, bodoval v súťaži aj náš prvák Šimon Popovič z I.E, ktorému sa s jeho edukačným projektom VEDA V KOCKE podarilo v kategórii Junior Content získať fantastické 1. miesto.

VEDA V KOCKE je edukačný projekt, ktorého cieľom je vytvárať interaktívne vzdelávanie a popularizovať vedu pre mladú generáciu ľudí. Šimon spoločne s jeho tímom vytvára obsah na sociálne siete, prostredníctvom ktorého odhaľuje jeho rovesníkom najzaujímavejšie témy z vedy a techniky. Cez pútavo spracované príspevky či stories ich núti zamyslieť sa a naštartovať ich vrodenú super schopnosť — zvedavosť.

Momentálne je projekt najaktívnejší na Instagrame, kde ho už sleduje viac ako 4000 fanúšikov. Na Instagrame ho môžete sledovať pod menom @veda_vkocke.

Keďže sa Šimon kvôli Erasmu nemohol zúčastniť súťaže prezenčne, do finálneho kola, kde z pôvodných 136 prác postúpilo len 43 projektov, prišli projekt odprezentovať jeho šikovní členovia tímu: Hanka Šedivová a Adam Varinský.

Ako sám Šimon poznamenal: „1. miesto je úžasný úspech, veľké ďakujem jednoznačne patrí všetkým, ktorí nás stále podporujú a zavaľujú obrovským množstvom povzbudivej, ale aj konštruktívnej kritiky. Som však presvedčený, že naše umiestnenie je len začiatkom…“

Blahoželáme Šimonovi a jeho tímu VEDA V KOCKE a prajeme im veľa úspechov do budúcnosti.

Fotogaléria — Celoslovenské kolo súťaže AMAVET Junior Internet