Krásne a symbolicky vyšla tohto roku prvá októbrová nedeľa na 1. október a tak mohol stý ročník Medzinárodného maratónu mieru odštartovať ozaj v plnej paráde. Tisícky bežcov rôznych vekových kategórií vybehli na trať jubilejného ročníka tradičného bežeckého podujatia v príjemnom počasí a nás teší, že medzi skupinami v štafete Magna mala aj naša škola zastúpenie, bežali dve štafety.

V štafete Šrobárka boli: Tomáš Říha, Benjamín Kádár, Martin Regenda (všetci 3.C) a Eduard Benický zo 4.C. Druhá štafeta mala meno Šroba a tam bežala Katka Kliková (4.C), Maroš Dudra (3.C), Hugo Bačo (2.A) a Tomáš Sedlák (2.C). A nezabudnime, že polmaratón bežal Ivan Kopolovets zo 4.D.

A to nie je všetko! Tradične na tejto akcii pomáhajú aj žiaci a profesori našej školy na osviežovacej a občerstvovacej stanici, na Lokomotíve a na Aničke. A keďže sa tento rok prihlásil rekordný počet bežcov, mali sme čo robiť, ale obslúžili sme všetkých. Bol to veľký zážitok vidieť tú nezlomnosť a odhodlanie bežcov. A tiež vidieť našich žiakov, ako vedia nezištne pomáhať druhým. Všetkým patrí velikánske poďakovanie od pani profesorky D. Sivákovej, M. Hlinkovej, I. Palenčárovej a I. Melichovej, ktoré sa tiež zaradili k dobrovoľníkom. A k tomu všetkému ešte aj padol traťový rekord! Krásna nedeľa to bola, priatelia.

Fotogaléria — 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru