Predposledný júnový piatok patril turisticky naladeným mládežníkom, poskladaným z troch prváckych tried. Počasie nám prialo a tak sme sa aj so svojimi profesorkami vybrali do Vysokých Tatier.

Výšľap na Hrebienok nám síce dal trošku zabrať, ale to iba z dôvodu, že horské slnko ukázalo svoju silu a spomaľovalo nás v chôdzi. Na Hrebienku nám skvelo padla vychladená čapovaná kofola a desiata, a pokračovali sme ďalej v ceste okolo Bilíkovej chaty, aby sme už onedlho mohli obdivovať krásu Studenovodských vodopádov. Nie jednému z nás skrsla v mysli myšlienka schladiť sa v ľadovom horskom potoku, avšak potom sme si pripomenuli, že sa nachádzame v 5. ochrannom pásme TANAP-u a ako milovníci prírody ju môžeme takto obdivovať iba očami.

Turistika pokračovala až k Rainerovej útulni, kde sme si pozreli malú expozíciu histórie horských nosičov, zbierku starého horolezeckého náradia a starých lyží, vyrezávanú drevenú sochu pána Petrasa, súčasného majiteľa útulne, zľahka sme sa občerstvili a pokračovali okružnou trasou naspäť na Hrebienok.

Nakoľko je počasie na horách občas nevyspytateľné, prehnala sa cez nás aj letná búrka. Nám to však neprekážalo, pretože sme mali pršiplášte a navyše sme sa ponáhľali navštíviť aj TrickLandiu v Starom Smokovci, expozíciu optických klamov a ilúzií. Zabavili sme sa v antigravitačnej miestnosti, vyskúšali sme si zrkadlové bludisko, rozšírenú realitu a tiež sme vstúpili do sveta trick-artu. Do sýtosti sme si to v Tatrách užili a domov sme sa vrátili s peknými zážitkami.

Fotogaléria — Prváci na Hrebienku