V dňoch 22. a 23. novembra 2018 sa triedy 2.C a 2.D spolu s Mgr. D. Bugorčíkovou, Mgr. E. Šolcovou, PaedDr. Z. Frankovičovou a Mgr. I. Palenčárovou zúčastnili exkurzie do Bratislavy a Viedne. V našom hlavnom meste sme navštívili Slovenské národné divadlo a pozreli si bláznivú komédiu od Georgesa Feydeau Tak sa na mňa prilepila. Známi slovenskí herci rozohrali komédiu o tom, čo sa môže stať, ak sa muž rozhodne opustiť ženu, a nie je schopný jej to povedať.

Na druhý deň sme sa vybrali do čarokrásnej Viedne. Hlavné mesto Rakúska má pre každého niečo — osobitú atmosféru, nostalgické kaviarne, modernú architektúru, veľkú životnú energiu a cisársku noblesu. Tú sme pocítili pri návšteve letného sídla Habsburgovcov — zámku Schönbrunn. V našom programe nechýbala prehliadka najznámejších pamiatok Viedne — Hofburgu, Dómu sv. Štefana, radnice, no a, samozrejme, aj vianočných trhov. Viedeň je vraj najkrajšia práve v predvianočnom období, kedy žiari do diaľky tisícami svetiel.

My sme tu pocítili pravú sviatočnú atmosféru, nadýchli sa vône vianočného punču, ochutnali miestne špeciality a aj nakúpili drobné darčeky. Atmosféra Vianoc v Dunajskej metropole a dobroty z vianočných trhov urobili z exkurzie nezabudnuteľný zážitok.

Fotogaléria — Predvianočná Bratislava a Viedeň