Načo sedieť v piatok večer sám (prípadne s rodičmi) doma pri telke, keď to môžete urobiť so svojimi priateľmi a „pukancami“ v priestoroch školy? Túto rečnícku otázku si veľmi rýchlo zodpovedalo okolo päťdesiat druhákov a prišlo si v piatok 15. novembra 2019 o 20:00 užiť atmosféru nočnej Šrobárky.

Mikrovlnka vydržala nápor pukancového ošiaľu a rýchlovarné kanvice dopĺňali horúcu vodu na výborný čaj (aj napriek dvakrát vyhodeným poistkám). A potom neostávalo nič iné, len sa zakrútiť do spacákov a nechať si potrápiť pozornosť pri sledovaní filmu Počiatok. Hoci čas 23:15 už znamenal pokročilú nočnú hodinu, zvládli študenti „pofilmovú“ debatu, za čo boli odmenení aj sladkou drobnosťou. Kto vydržal, pokračoval v sledovaní Chatrče, kto nie, „dal si šlofíka“ priamo v centre diania.

Podľa ticha, ktoré sa rozhostilo v telocvični, vydržal len málokto. Samozrejme, by to neboli Šrobárčania, aby nechytili druhý dych, ktorý poniektorým vydržal až do rána. Za zorganizovanie premiérovej Filmovej noci na Šrobárke patrí poďakovanie krúžku Vtedy na Šrobárke a žiackej školskej rade.

Fotogaléria — Filmová noc na Šrobárke