Tisíce žiariacich svetielok na brehoch Seiny, takýto pohľad sa naskytol žiakom 3.C, 3.B a 3.A triedy krátko pred pristátím na Aéroport d’Orly v Paríži.

Počas troch dní exkurzie od 15. júna do 19. júna 2018 sme obdivovali architektonické skvosty a dominanty francúzskej metropoly a vychutnávali atmosféru históriou a umením dýchajúcich parížskych uličiek. Tour Eiffel, ikonický symbol Paríža, si nás podmanila nie len pozoruhodnou konštrukciou, ale aj výhľadom na rozľahlé centrum Paríža. Každý z nás zatúžil mať „Eiffelovku na dlani“, preto sme navštívili Trocadéro.

Druhý deň sa tešili predovšetkým milovníci umenia. Galéria Louvre odhalila svoje poklady, neobišli sme ani preslávený Notre-Dame a majestátny Arc de Triomphe. Večer sme zavŕšili prechádzkou po Champs-Elysées. V predposledný deň exkurzie sme sa vydali po stopách najväčších kráľov Francúzska, ktoré nás zaviedli do Invalides a Versailles Chateau. Prešli sme sa zámockými komnatami i záhradami. Podvečer sa stal našou poslednou zastávkou čarovný Montmartre. Nabalení suvenírmi a zážitkami opúšťame Paríž.

Naše poďakovanie patrí pani profesorke Letošníkovej a pani zástupkyni Palenčárovej.

Fotogaléria — Exkurzia Paríž a Versailles