Ako vyzerá Van der Graafov generátor? Aké množstvo oxidu uhličitého vznikne pri naštartovaní auta? Ako vyzerajú zdieľané laboratória a aký je študentský život v Brne? Toto a mnoho viac sa dozvedeli študenti na exkurzii v dňoch a .

Prvá zastávka sa konala vo vedecko-technickom centre Aurelium v Bratislave, kde sa prelína zábava s učením. Objavovanie a experimentovanie v centre vedy je ponúkané nie prvoplánovo, ale atraktívnou a zábavnou formou pomocou hier a pokusov, keď dochádza k nenásilnému objasňovaniu vedeckých informácii. Vyše 180 ďalších hravých exponátov a zážitkov mohli študenti vidieť vo Vida science Brno. Na ploche 6200 metrov štvorcových sa nachádzali tématické celky ako mikrosvet, bunka, ľudské telo, planéta a fyzikálne experimenty. Večer prišli bývalí Šrobárčania porozprávať o štúdiu a živote v Brne.

Na druhý deň nás čakal Ceitec — mladé a dynamické vedecké centrum, kde sme mali možnosť vidieť 3 špičkové zdieľané laboratóriá a dozvedeli sme sa napríklad, že Brno patrí medzi najväčších výrobcov elektrónových mikroskopov. Poslednou zastávkou bolo Mendelovo múzeum, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti o živote Johanna Gregora Mendela a vypočuli si zaujímavosti o genetických modifikáciách.

Fotogaléria — Exkurzia – Brno