Matematika

Matematika1

Matematika2

Šrobárčania v matematických súťažiach

Naši študenti dosiahli niekoľko cenných výsledkov v tohoročných výberových matematických súťažiach.

Krajské kolo Matematickej olympiády — titul Úspešný riešiteľ: M. Marcinčák (4.C, kategória A), F. Findorák (2.C, kategória B, 4. miesto), T. Daňo (2.B, kategória B, 5. miesto), O. Kováč (1.C, kategória C).

Medzinárodná súťaž Matematický náboj, kategória Senior — družstvo: M. Marcinčák (4.C), M. Mičuch (4.C), E. Eiben (4.C), C. Tran (4.C), L. Dzobová (4.B): 21. miesto v poradí 65 družstiev zo Slovenska, 9. miesto v poradí východoslovenského regiónu.

Medzinárodná súťaž Matematický náboj, kategória Junior — družstvo: F. Findorák (2.C), T. Daňo (2.B), T. Kmetz (2.D), O. Kováč (1.C), J. Némethová (1.B): 13. miesto v poradí 65 družstiev zo Slovenska, 4. miesto v poradí východoslovenského regiónu.

Našim úspešným matematikom gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa ďalších vzrušujúcich zážitkov s matematikou.

Máme najzdatnejšieho Klokana

Náš študent Filip Findorák (2.C) získal v medzinárodnej súťaži Matematický klokan, kategória Kadet, plný počet bodov. Na základe tohto pozoruhodného výsledku je pozvaný na medzinárodné sústredenie súťaže Matematický Klokan v Nemecku. Gratulujeme.

Medzinárodná matematická súťaž Purple Comet! Math Meet

Purple Comet! Math Meet je medzinárodná matematická súťaž, v ktorej si tímy študentov základných a stredných škôl z celého sveta porovnávajú svoje vedomosti z matematiky.

Tohtoročného 8. kola sa zúčastnilo až 4 033 tímov zo 68 krajín. V kategórii „stredné školy do 1 200 študentov“, kde súťažilo 1 153 tímov z celého sveta (19 bolo zo Slovenska), našu školu dňa reprezentovali dva tímy:

  • Sroba_Team_1: M. Marcinčák (4.C), M. Mičuch (4.C), E. Lehocký (3.C), D. Zajak (3.B), F. Findorák (2.C) a T. Daňo (2.B),
  • Sroba_Team_2: M. Bérešová (1.B), S. Györi (1.B), J. Némethová (1.B) a O. Kováč (1.C).

V medzinárodnom rebríčku sa Sroba_Team_1 umiestil vo svojej kategórii na výbornom 43. mieste, čím sa zaradil medzi prvých 52 úspešných riešiteľov z celého sveta, a v rámci Slovenska obsadil skvelé 2. miesto. Náš druhý Sroba_Team_2 sa tiež nechal zahanbiť — celkovo skončil na 461. mieste a v rámci Slovenska na 11. mieste.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a veríme, že nadobudnuté skúsenosti zúročia v ďalších matematických súťažiach.

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT