Informatika


Finále celoštátnej konferencie súťaže Junior internet AMAVET — máme 2. miesto

V dňoch a sa na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave konalo finále celoštátnej konferencie prestížnej súťaže Junior internet AMAVET 2024. Na súťažnej konferencii žiaci ZŠ a najmä SŠ z celého Slovenska prezentovali 43 projektov, ktoré postúpili do finále z pôvodného počtu 136 prihlásených prác.

V kategórii WEB naši žiaci Eduard Lehocký a Michal Hoľan z 3.C triedy so svojou prácou Digitálna mapa školy — ŠrobMap získali krásne 2. miesto.

Celoslovenské kolo Databázovej olympiády — máme dve 3. miesta

Dňa sa konalo celoslovenské kolo databázovej olympiády. Našu školu reprezentovali Dominik Dudáš a Michal Hoľan, obaja z 3.C. Obom chlapcom sa podarilo dosiahnuť výborný výsledok, a to 3. miesto, pričom od prvého ich delili iba 2 body. Chlapcom k dosiahnutému výsledku gratulujeme.

Martin Mičuch postúpil na celosvetové finále s projektom ROBOMAZE

Žilinská univerzita v Žiline privítala v piatok v priestoroch „Átria“ Stavebnej fakulty súťažiacich z celého Slovenska, ktorí sa prihlásili so svojimi robotmi do jednej z výziev robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko 2024.

Martin Mičuch získal v kategórii Výzva — FIRE FIGHTING 1. miesto a POSTUPUJE na celosvetové finále, ktoré bude v UniSC Aréne v Queenslande, Austrália.

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT