Informatika


Školské kolo programátorskej súťaže ZENIT

Dňa sa konalo školské kolo programátorskej súťaže ZENIT v kategóriách A a B. Naši študenti boli tento rok mimoriadne úspešní. Na krajské kolo v kategórii A postúpilo — 18 žiakov a v kategórii B — 12 žiakov.

Všetkým postupujúcim blahoželáme a držíme palce na krajskom kole, ktoré sa uskutoční .

Kategória A:

 1. Martin Marcinčák (4.C)
 2. Oliver Groma (4.C)
 3. Martin Mičuch (4.C)
 4. Eduard Lehocký (3.C)
 5. Michal Hoľan (3.C)
 6. Matej Juhásik (4.C)
 7. Daniel Kalakay (4.C)
 8. Ján Šimko (4.C)
 9. Jakub Harvan (3.C)
 10. Tomáš Grega (3.C)
 11. Damián Habina (3.C)
 12. Dominik Dudáš (3.C)
 13. Laura Dzobová (4.B)
 14. Jakup Petrik (3.C)
 15. Samuel Štefán (4.C)
 16. Matúš Ďurian (4.C)
 17. Jakub Mihál (3.C)
 18. Maroš Dudra (3.C)

Kategória B:

 1. Tomáš Sedlák (2.C)
 2. Dorián Lovič (1.C)
 3. Šimon Škombár (1.C)
 4. Ján Lévai (1.C)
 5. Filip Findorák (2.C)
 6. Šimon Sobek (1.C)
 7. Sofia Fuseková (2.C)
 8. Adrián Grendel (2.C)
 9. Samuel Filip (2.C)
 10. Michal Kostelník (2.C)
 11. Mark Takáč (2.C)
 12. Jakub Smolucha (2.C)

Code Challenge v spolupráci s košickou firmou Visma Labs

Dňa sa v spolupráci s košickou firmou Visma Labs uskutočnil na našej škole Code Challenge. Žiaci 2. ročníka informatickej triedy mali možnosť riešiť úlohy v programovacom prostredí PyCharm pod vedením nášho absolventa a v súčasnosti zamestnanca firmy Visma Labs Michala Angeloviča.

Počas trojhodinovej programátorskej výzvy si prešli úlohami rôznej obtiažnosti, ktoré boli pre nich pripravené. Na nich si nielen vyskúšali, overili a posunuli svoje schopnosti, ale navyše mohli odkonzultovať a vylepšiť svoje riešenia pod vedením človeka z praxe. Za pripravený workshop firme Visma Labs a Michalovi ďakujeme a budeme sa tešiť na ďalší.

Európska noc výskumníkov

Európska noc výskumníkov, festival vedy, sa tradične koná v posledný septembrový piatok. Jedinečné podujatie, ktorého cieľom je propagovať a priblížiť vedu zaujímavým spôsobom, sa tento rok konalo 29. septembra 2023 v priestoroch OC Optima. Okrem stánkov, ktoré prezentovali rôzne oblasti vedy a interaktívnym spôsobom približovali deťom, mladým, aj všetkým okoloidúcim tajomstvá nášho sveta, sa v rámci festivalu konal aj cyklus prednášok.

Sme veľmi hrdí, že jednu z prednášok mal aj náš žiak, Šimon Popovič z 1.E, so svojimi kamarátmi. Založil a podieľa sa na projekte „Veda v kocke“, ktorá pútavým spôsobom približuje rôzne oblasti vedy. Mladí nadšenci publikujú články, videá, a tak popularizujú a sprístupňujú vedu širokej verejnosti.

Šimona sme si prišli vypočuť a okrem toho, že sme sa my sami dozvedeli mnoho zaujímavého, sme mali aj výbornú teambuildingovú akciu. 1.E je na svojho vedca patrične hrdá, nechýbali transparenty ani veľký potlesk. Prajeme Šimonovi a jeho kamarátom ešte veľa skvelých nápadov a nech sa im v ich iniciatíve naďalej darí.

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT