Milí žiaci, každoročný filmový festival o ľudských právach This human world (thw) pod záštitou Informačnej služby OSN (UNIS) vo Viedni a Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) v Rakúsku v spolupráci so školami v Maďarsku, Rakúsku, Slovinsku a na Slovensku opäť organizuje Súťaž krátkych študentských filmov o ľudských právach 2019. Témou tohtoročnej súťaže je výzva: „Postavme sa za našu planétu“.

Horúčavy, sucho, nedostatok vody a vzácne zdroje čoraz častejšie spôsobujú vojny, chudobu a migráciu. Dôsledky klimatických zmien, čoraz častejšie sa vyskytujúce prírodné katastrofy a zhoršovanie životného prostredia patria dnes medzi najväčšie výzvy našej spoločnej budúcnosti. Ich následky dopadajú na tých, ktorí žijú v chudobe, najmä na globálnom juhu. V tomto zmysle žijú bohaté krajiny na úkor tých najchudobnejších.

Súťažné filmové príspevky môžu zaslať jednotlivci alebo celé triedy. Dĺžka filmového príspevku nesmie presiahnuť 3 minúty.

Do súťaže sa, prosím, zaregistrujte do piatku 21. júna 2019 a to e-mailom na adrese: schulfilmprojekt@thishumanworld.com.

Informačný materiál — Súťaž krátkych študentských filmov o ľudských právach