Florencia – Lucca – Pisa – Rím – Vatikán

Blížiaci sa záver tohto školského roka bude bohatý nielen na študijné výsledky, ale aj mimoškolské aktivity, výlety či exkurzie. Jednou z nich je aj poznávacia exkurzia do Talianska, kde študenti 2. a 3. ročníka budú môcť skonfrontovať svoje vedomosti zo štúdia predmetov umenie a kultúra a dejiny umenia so skutočnými dielami majstrov, reálnymi pamiatkami.

V termíne od 17. do 22. júna 2019 plánujeme navštíviť miesta, ktoré nám sprítomnia niekdajšie veľké kultúrno-historické dianie, centrá umeleckého života velikánov akými boli Michelangelo, Leonardo, Raffael, Brunelleschi či Bernini.

Našu cestu za umením začneme prehliadkou Florencie – starobylej metropoly malebného Toskánska a kolísky renesancie (Bazilika di Santa Croce, Dóm Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio, galéria Uffizi), odtiaľ sa presunieme do neďalekého mestečka Lucca, známeho ako „mesta 100 kostolov“ a rodiska hudobného skladateľa Giacoma Pucciniho. Z mestečka Lucca je to už len na skok do čarovnej Pisy, kde budeme obdivovať dominanty Námestia zázrakov (Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, Baptistérium sv. Jána, Šikmá veža). Potom naša cesta povedie do Ríma – „večného mesta“ a jedného z najkrajších miest na svete (Piazza Navona, Anjelský hrad, Španielske schody, Fontána di Trevi, Pantheon, Koloseum, Forum Romanum, Piazza della Republica, Pamätník Viktora Emanuela II.) a naše putovanie za umením vyvrcholí prehliadkou Vatikánu (Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá, Sixtínska kaplnka).

Taliansko nám ponúkne okrem stretnutia s umením antiky, stredoveku, renesancie či baroka tiež prekrásnu scenériu viníc, olivových hájov, mora, chuť pravej talianskej pizze, cestovín, šunky, syra a úžasnej zmrzliny. A určite si prídu na svoje aj milovníci/-čky módy… a nakupovania.
Máme sa na čo tešiť…

Stretnutie účastníkov exkurzie v súvislosti s ďalšími informáciami, organizačnými pokynmi a inštrukciami sa bude konať začiatkom júna (termín cez EduPage). Účasť všetkých prihlásených záujemcov je povinná!