Imatrikulačným plesom sa už tradične otvára plesová sezóna na Šrobárke. Ten, ktorý sa konal 4.októbra, bol však oproti minulým rokom trochu netradičný. Študentská rada sa zhostila celej akcie v duchu „zerowaste“, v ktorom zrealizovala nielen výzdobu sály, ale aj samotný vstup na akciu prostredníctvom QR kódov.

Na prijímanie prvákov do „cechu šrobárskeho“ sa prišlo pozrieť rekordné množstvo divákov. Naši prváci si hanbu určite neurobili a sprehľadom zvládli nielen úskalia naleštenej podlahy, ale aj svoje tanečné čisla. Pobavili nás skoro všetkými tanečnými žánrami a obdobiamia nevynechali ani také chuťovky ako retro „Cvičme v rytme“ či „chlapčenský židovský tanec“.

Profesionálnymi výkonmi atmosféru dotvorili mažoretky zo skupiny Twingy Majorettes pod vedením trénerky Gabriely Vincejovej Česnek, tanečné štúdio Adriany Vrbovej, Ľudo Širák s tanečnou partnerkou Kristínou Kandrovou z klubu TC Meteor Košice a Miroslava Lovászová s piesňou „She used to by mine“. Na šrobárske srdce prisahalo a krstom „záchodovou kefou“ prešlo päť nových prváckych tried a potom už nič nebránilo voľnej zábave. A že to v tento chladný jesenný podvečer v Dome umenia skutočne vrelo, môže potvrdiť vyše 500 zabávajúcich sa.

Fotogaléria — Imatrikulačný ples 2019