V dňoch 25. – 28. apríla 2023 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 31. ročníka medzinárodnej tímovej súťaže Turnaj mladých fyzikov.

Našu školu na tejto prestížnej súťaži zastupovali Martin Mičuch (3.C), Martin Marcinčák (3.C) a Angelica Scarlett Zini (2.E). Spolu s ďalšími dvoma študentmi z Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach (Lujzou Leou Lavrikovou a Petrom Ondrikom) tvorili spojený 5-členný tím Cross Product, ktorý si počas celej súťaže počínal mimoriadne úspešne.

Vo výsledných listinách prvých štyroch fyzbojov sa tím Cross Product po celý čas udržal na 1. mieste a v úplnom finále, ktorého sa zúčastnili len tri najúspešnejšie tímy, sa umiestil na vynikajúcom 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

Dlhá a náročná príprava našich žiakov sa pretavila aj do nominácie na výberové sústredenie, ktoré sa uskutoční koncom mája v Bratislave. Zúčastnia sa ho Martin Mičuch a Martin Marcinčák. Chlapcom držíme palce, pretože práve na tomto sústredení sa rozhodne, či aj Šrobárka bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnom finále IYPT, ktoré sa bude konať v júli 2023 v Pakistane (Murree).

Fotogaléria — Celoštátne kolo Turnaja mladých fyzikov 2023