Žiaci 2.C Patrik Mátyás, Matúš Sisol, Jakub Harvan a Vladimír Kundracík opäť zabodovali a so svojím videom v kategórii „Fiktívna firma“ získali 2. miesto.

Do súťaže sa zapojila aj Alexandra Válentová z 3.D, ktorá napísala báseň „Duševní slepci“ na tému „Duševné vlastníctvo všade okolo nás“.

Súťaž sa konala 12. júna 2023 vo vynovených priestoroch kongresovej sály Úradu priemyselného vlastníctva SR v Banskej Bystrici, na ktorej sa uskutočnila prezentácia diel študentov stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa zapojili do druhého ročníka súťaže Nebuď fejker.

Cieľom súťaže bolo oboznámiť študentov s témou a kreatívnym spôsobom ich zapojiť do tvorby ich vlastných autorských diel, z čoho vzniklo neuveriteľných 101 prác zahŕňajúcich piesne, videá, reklamy, grafiky a dokonca aj komplexné projekty inovácií

Duševné vlastníctvo ako také je pre generáciu 21. storočia určujúcim faktorom smerom k úspechu. Je pozitívne, že naši žiaci vedia, že „fejkovať“ sa neoplatí a taktiež poukazujú na to, že falšovanie škodí zdraviu, ekonomike a nám všetkým.

Videogaléria — Súťaž Nebuď fejker!