Preventistka mjr. Denisa Babiarová z Krajského riaditeľstva PZ Košice navštívila s preventívnym projektom „JE TO NA TEBE“ naše gymnázium. Projekt absolvovali žiaci 2. ročníka.

Projekt zameraný na drogovú prevenciu prebiehal formou interaktívnej prednášky, ktorá využíva metódy ako: rozhovor, dialóg, diskusia; demonštračné metódy; metódy opakovania a precvičovania vedomostí; simulačné a situačné metódy.

Prednáška je založená na premietaní skutočného príbehu drogovo závislých ľudí, je prepletená súťažnou hrou žiackych vyšetrovacích tímov a doplnená odborným výkladom policajta o vybraných pojmoch z trestného a priestupkového práva súvisiacich s problematikou návykových látok, ich užívania, podávania a predaja.

Fotogaléria — Projekt „Je to na tebe“ na stredných školách