Naši tretiaci začali školský rok 2023/2024 už tradične na Kurze ochrany života a zdravia. Na tento trojdňový kurz sa vybrali do tábora Kysak — Brezie.

Ich prvý zážitok bol splav Hornádu za pomoci skúsených vodákov. Naši profesori si pre nich pripravili aj rôzne ďalšie aktivity, ako napríklad strieľanie zo vzduchovky, strieľanie z luku či triedne varenie s rôznymi úlohami. Svoj voľný čas si vypĺňali hraním volejbalu, pingpongu, skúšaním obratnosti na slack-line alebo s oddychom v príjemnom prostredí, ktorý tento tábor ponúka. Ich večerným programom bola diskotéka a nočná hra, počas ktorej sa pod rúškom tmy menšie skupiny odhodlali prekonať prekážky a splniť záhadné úlohy. Kurz ukončili túrou na Skalku s krásnym výhľadom do údolia Hornádu.

Novinkou boli žiaci s dennou formou kurzu, ktorí si prvý deň urobili túru v okolí Košíc, no tie ostatné dni sa pripojili ku spolužiakom v tábore a mohli tak okúsiť náročnosť úloh spolu so svojimi kamarátmi.

Na kurze bola ešte jedna novinka a tou bola účasť žiakov z IB DP1 triedy, ktorí mali unikátnu možnosť spoznať svojich nových spolužiakov v netradičnom prostredí.

Posledným bodom pre všetkých bol chutný obedík a potom cesta vlakom späť do metropoly východu. Dopravu však skomplikovala nečakaná výluka vlakov, no vďaka pedagógom a spolupráci rodičov sa táto komplikácia podarila zvládnuť náhradnou dopravou. Veľká vďaka patrí všetkým rodičom, ktorí nám pomohli situáciu úspešne zvládnuť. Odchod sa tak v úmornej horúčave natiahol na nekonečný čas, no našťastie sa všetci v bezpečí dostali domov.

A takto netradične sa skončil tento kurz, ktorý by sme mohli nazvať aj „bojom o prežitie“. Veríme, že žiaci si odniesli nové poznatky, zážitky a pozitívne dojmy. Na záver chceme vyjadriť svoju vďaku hlavným aktérom tohto kurzu — našim tretiakom, ktorí úlohy plnili so zanietením a oddanosťou!

Fotogaléria — Kurz ochrany života a zdravia v Kysaku 2023