Aktivity – Telesná a športová výchova

Finálové kolo vo volejbale dievčat

Vynikajúci úspech dosiahol náš volejbalový tím dievčat, ktorý sa zúčastnil finálového kola vo volejbale dievčat, organizovaného RCM, dňa . Dievčatá sa umiestnili na krásnom 2. mieste, pričom od prvého miesta ich delili len dva body v tajbrejku s víťazným družstvom. Ich skvelý výkon im zabezpečil miestenku na Krajskú športovú olympiádu.

Tento úspešný tím tvorili žiačky: Lara Isabel Bernáth (I.A), Emma Močilenková (II.B), Nina Kyselová (II.D), Lenka Spustová (II.D), Soňa Genčúrová (IV.D), Laura Zenovitzová (IV.D) a Natália Pirová (IV.E).

Dievčatám blahoželáme a budeme držať palce na krajskej súťaži!

Zlato v stolnom tenise

V dňoch a sa konalo regionálne kolo v stolnom tenise chlapcov a dievčat. Oba naše tímy si po vysiľujúcich zápasoch zaslúžene odnášajú zlatú medailu a zabezpečili si tak postup na krajskú športovú olympiádu.

Naše gymnázium reprezentovali: Simona Ivančáková (4.C), Katarína Šucová (4.A), Daniela Hrabovská (4.A), Martin Marko (1.A), Hugo Bačo (2.A) a Michal Kostelník (2.C). Srdečne blahoželáme!

Lieč – športuj – kvízuj (LEŠKA) 2024 — získali sme 1. miesto

Vo štvrtok sa tím nášho školského parlamentu, v zložení Nina Hažlinská, Maroš Dudra, Michal Kopčo a Lukáš Džadžovský, zúčastnil súťaže LEŠKA — lieč, športuj a kvízuj. Súčasťou bola prvá pomoc, kvíz z jednotlivých oblastí košického kraja a nakoniec prekážková dráha. V náročnej konkurencii 33 škôl obsadili krásne prvé miesto. Blahoželáme!

Volejbal SŠ mix — krajské kolo

Dievčatá a chlapci sa zúčastnili v spoločnom tíme krajského kola v MIX volejbale, ktorý sa konal pod záštitou Ministerstva školstva, dňa . Po náročných zápasoch s družstvami z Košického kraja sa síce nedostali do finálového boja, no odohraté zápasy boli na vysokej úrovni a výsledky boli s tesnými bodovými rozdielmi. Aj keď žiaci odišli bez medailových pozícií, bol to deň krásneho športového zážitku na vysokej úrovni!

Našim športovcom: Zenovitzovej Laure (IV.D), Holevovi Matejovi (IV.C), Majzovi Maximovi (IV.C), Chovancovi Tomášovi (IV.B), Lévayovi Jánovi (IV.B), Kyselovej Nine (II.D), Močilenkovej Emme (II.B), Ďurianovi Matúšovi (IV.C) a Spustovej Lenke (II.D), srdečne blahoželáme.

Semifinále žiačok stredných škôl vo volejbale — získali sme 1. miesto

Dievčatá nášho gymnázia dosiahli skvelý úspech vo volejbale žiačok stredných škôl! Získali 1. miesto, čo im zabezpečilo postup do regionálneho finále. Toto športové podujatie sa konalo dňa .

Srdečne blahoželáme našim športovkyniam: Lare Isabel Bernáth (I.A), Emme Močilenkovej (II.B), Nine Kyselovej, Lenke Spustovej (II.D), Soni Genčúrovej, Laure Zenovitzovej (IV.D) a Natálii Pirovej (IV.E).

Gratulujeme k vynikajúcemu výkonu!

Krajské kolo v plávaní — máme tri 3. miesta

Naše plavkyne a plavci sa nestratili v krajskom kole v plávaní, ktoré prebehlo vo vynovenej plavárni SOŠ PT v Šaci. Najviac sa darilo dievčatám, konkrétne Adriane Kovalčikovej (2.E), ktorá v silnej konkurencii plavcov obsadila 3. miesto na 50 m voľný spôsob a 3. miesto na 50 m znak. Zabojovala aj štafeta dievčat v zložení: Adriana Kovalčiková (2.E), Sara Hennelová (1.D), Alexandra Hindošová (3.E) a Laura Rosičová (1.C), kde získali výborné 3. miesto.
Ďakujeme za reprezentáciu.

Mixvolejbalisti bronzoví a postup do krajského kola

Po vyrovnaných zápasoch v skupine sa našim reprezentantom darilo aj vo finálovej skupine. V dramatickom zápase nakoniec zvládli boj o bronz a zabezpečili si účasť v krajskom kole mixu.

Farby gymnázia reprezentovali: Zenovitzová Laura, Genčúrová Soňa (4.D), Kyselová Nina, Spustová Lenka (2.D), Močilenková Emma (2.B), Majza Maxim, Holeva Matej, Ďurian Matúš (4.C), Chovanec Tomáš, Lévay Ján (4.B).

Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce.

Lyžiarske kurzy plné nezabudnuteľných zážitkov

Prvý a druhý februárový týždeň sa žiaci prvého ročníka vybrali na lyžiarske kurzy v obľúbenom stredisku Ski Tále pod južnými svahmi Chopku.

Pre niektorých boli lyže novou skúsenosťou a výzvou prekonať samých seba. Aj vďaka našim profesorom objavili čaro a krásu tohto vznešeného športu. Skúsenejší lyžiari si zase zdokonaľovali svoje lyžiarske schopnosti a techniku.

Počasie počas dvoch týždňov ukázalo svoju rozmanitosť Nechýbal dážď, vietor, sneženie, ale aj slnečné lúče. To všetko bolo pripravené v balíčku pre našich lyžiarov. Okrem únavy a ubolených nôh si naši prváci priniesli domov veľa krásnych zážitkov a nových priateľstiev.

Ďakujeme pedagógom za vynikajúcu organizáciu a starostlivosť a žiakom za zodpovednosť, súdržnosť a príjemný čas.

Lyžovaniu zdar!

Regionálne kolo vo futsale chlapcov

Zápasmi v skupinách sa začalo regionálne kolo vo futsale chlapcov. Naši reprezentanti boli zaradení do skupiny A, ktorú tvorili školy: SŠŠ, Trieda SNP, Košice, Gymnázium sv Tomáša Akvinského a SOŠ železničná, Košice.

Po vyrovnaných súbojoch naši futsalisti obsadili 3. miesto a do ďalších bojov nepostúpili. Farby školy hájili žiaci: Albrecht Šimon (1.A), Gurega Marián (1.B), Polák Matúš (1.D), Zeleňák Šimon (2.A), Lažo Matej, Filip Samuel, Leško Gregor (2.C), Friga Lukáš, Pavlenko Kamil (4.B) a Janočko Jakub (4.D).

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Pekný úspech našich dievčat vo volejbale

Žiačky našej školy sa zúčastnili regionálneho kola vo volejbale dievčat SŠ v zložení: Lara Isabel Bernáth (I.A), Emma Močilenková (II.B), Nina Kyselová (II.D), Lenka Spustová (II.D), Soňa Genčúrová (IV.D), Laura Zenovitzová (IV.D) a Natália Pirová (IV.E). Dievčatá si vylosovali náročnú skupinu, s ktorou si poradili bez jedného prehratého zápasu. Po absolútnej výhre si zaistili postup do semifinálového kola.

Blahoželáme a držíme palce v ďalších športových stretnutiach!

Krajské kolo v basketbale chlapcov

Reprezentanti nášho gymnázia, v zložení Mikuláš Marko, Ján Lévay, Tomáš Chovanec (4.B), Jakub Smolucha, Gregor Leško, Samuel Filip (2.C), Matej Kozák (1.A), Jakub Hisira (1.B), Adam Lörinc (2.E) a Matúš Polák (1.D) sa dňa v krajskom kole v basketbale chlapcov umiestnili na 4. – 6. mieste.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Charitatívny Mikulášsky beh 2023 a 2.C

Už štyri roky naše gymnázium spoločne beží pre dobrú vec!

Charitatívny Mikulášsky beh je prepojením behu, predvianočnej atmosféry a charity. Aj tento rok bude celý výťažok venovaný neziskovej organizácii Svetielko pomoci, ktorá poskytuje podporu malým onkologickým pacientom a ich rodinám. V krásnom mrazivom, nedeľnom popoludní sme sa pridali aj my, žiaci 2.C a spoločne sme pomohli rozžiariť svetlo nádeje pre tých, ktorí to potrebujú najviac. Naša účasť a finančný príspevok bude mať veľký význam a pomôže tým, ktorí sa ocitli v núdzi.

Krajské kolo vo florbale dievčat

V utorok, , sa v skorých ranných hodinách vybral dievčenský florbalový tím obhájiť prvé miesto na krajské kolo do Spišskej Novej Vsi. V silnej konkurencii ôsmich škôl sa naše dievčatá najprv prebojovali na prvé miesto v skupine a vo finále sa stretli s družstvom z Michaloviec. Tie ich v úvode potrápili, ale v druhom polčase všetky dievčatá statočne zabojovali a svoje prvenstvo obhájili.

Naša najúspešnejšia hráčka, Danka Hrabovská, hneď po odovzdaní cien cestovala ďalej na Majstrovstvá sveta vo florbale do Singapuru, kde bude reprezentovať Slovensko. Držíme jej palce a dievčatám blahoželáme ku krásnemu úspechu.

Úspech vo florbale dievčat

Dievčenský tím v zložení: Daniela Hrabovská (4.A), Katarína Šucová (4.A), Zuzana Žondorová (4.B), Simona Ivančáková (4.C), Veronika Hrabovská (3.B), Veronika Ferková (3.B), Veronika Neradová (2.B), Nikola Baloghová (2.B), Lenka Blizmanová (1.E), Nina Michalková (1.E) a Monika Kollárová (1.E) sa dňa zúčastnili regionálneho kola vo florbale. Naše dievčatá prešli hladko všetkými zápasmi a zaslúžene si vybojovali zlatú medailu. Blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.

Naši volejbalisti vo finále!

Naši žiaci sa po absolútnych víťazstvách v predošlých dvoch kolách prebojovali do regionálneho volejbalového finále, ktoré sa konalo . V silnej konkurencii 25 škôl Košického kraja získali „zemiakovú“ medailu, čo znamená, že vo finálnom výsledku obsadili 4. miesto. K peknému úspechu blahoželáme!

Bronzové futsalistky

Telocvičňa SOŠ IT Ostrovského, Košice bola dejiskom regionálneho finále vo futsale dievčat. Štyri družstvá sa stretli vo vzájomných zápasoch. Naše baby bojovali a nakoniec sa im podarilo získať bronzovú priečku.

Zabezpečili si účasť Krajskej športovej olympiáde. O tento úspech sa zaslúžili: Katarína Šucová (4.A), Veronika Ferková (3.B), Zuzana Žondorová, Katarína Šebáková (4.B), Simona Ivančáková (4.C), Nikola Baloghová, Veronika Neradová (2.B), Nina Veselovská (2.C).

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Strieborné nohejbalistky

Telocvičňa SOŠ PT Učňovská, Košice — Šaca sa stala dejiskom regionálneho finále v nohejbale dievčat. Osem zúčastnených družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín, z ktorých prvé dve družstvá postúpili do hry o finále.

Naše reprezentantky po tuhom a vyrovnanom boji nakoniec vybojovali krásne druhé miesto.

Zabezpečili si účasť Krajskej športovej olympiáde. O tento úspech sa zaslúžili: Katarína Šucová (4.A), Veronika Ferková (3.B), Zuzana Žondorová (4.B), Nikola Baloghová (2.B) a Simona Holomanová (2.E).

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

UNIF Majstrovstvá sveta juniorov U21 v nohejbale 2023

Mesto Brno Modřice sa stalo od do hlavným mestom svetového juniorského nohejbalu. Svoje výkony predviedli reprezentačné družstvá juniorov U21. Aj naše gymnázium malo svoje zastúpenie. Tomáš Dulava zo 4.A sa stal vicemajstrom sveta v nohejbale trojíc.

Ku krásnemu úspechu gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu nielen Slovenska, ale aj nášho gymnázia.

Krajské kolo v bedmintone žiakov stredných škôl

Pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa v dňoch a konalo krajské kolo v bedmintone žiačok a žiakov stredných škôl. Naši žiaci získali v náročnej konkurencii pódiové umiestnenia:

2. miestoAlexandra Pastulová (3.A) a Katarína Šucová (4.A)
a 3. miestoOliver Mikuľák (3.E) a Sebastián Jonáš Safko (4.E).

Srdečne blahoželáme!

Zlaté regionálne kolo v nohejbale chlapcov

Telocvičňa SOŠ PT Učňovská, Košice — Šaca sa stala dejiskom regionálneho finále v nohejbale chlapcov. Osem zúčastnených družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín, z ktorých prvé dve družstvá postúpili do hry o finále.

Naši reprezentanti prešli úspešne celým turnajom bez zaváhania a získali výborné prvé miesto.

Zabezpečili si účasť Krajskej športovej olympiáde. O tento úspech sa zaslúžili: Tomáš Dulava (4.A), Lukáš Friga, Kamil Pavlenko (4.B), Matej Lažo (2.C) a Šimon Zeleňák (2.A). Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Bedminton žiakov stredných škôl — regionálne kolo

V sa uskutočnilo regionálne kolo v bedmintone žiakov stredných škôl. Naše reprezentantky Alexandra Pastulová (3.A) a Katarína Šucová (4.A) prešli pavúkom úspešne a v záverečnom boji vybojovali krásne 3. miesto. Chlapci Oliver Mikuľák (3.E) a Jonáš Sebastián Safko (4.D) si vybojovali pekné štvrté miesto. Zabezpečili si tak postup do krajského kola, kde im držíme palce.

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

Účelové cvičenie pre 1. a 2. ročník

Dňa 4. a 12. októbra 2023 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili na účelovom cvičení.

Prváci sa zapojili do vzdelávacieho programu Hornád Green Day Education programme. Tento vzdelávací program je súčasťou cezhraničného projektu INTERREG SK-HU „REJOICE“, ktorého cieľom je využiť potenciál rieky Hornád ako atraktívnej vodnej turistickej trasy, objavenie jej okolia a ochrana tejto rieky. Žiaci mali možnosť vyskúšať si kajaky či rafty, naučili sa základy prvej pomoci a topografie, vyčistili okolie Hornádu od odpadkov a s lektorom sa naučili množstvo zaujímavostí o prítomných vodných a živočíšnych druhoch.

Druháci sa v rámci účelového cvičenia zúčastnili na akcii zameranej na dopravnú výchovu. Zahŕňala rôzne činnosti, ktorých cieľom bolo zlepšiť ich povedomie o bezpečnosti na cestách. Po teoretickom úvode sa žiaci postavili pred autotrenažér, aby si vyskúšali, ako sa správne reaguje v rôznych dopravných situáciách. Následne absolvovali odbornú prednášku o zásadách prvej pomoci, ktorú viedol pracovník Košickej záchranky. Táto prednáška zdôraznila dôležitosť správnych vedomostí a postupov pri poskytovaní prvej pomoci v prípade dopravnej nehody, ale aj v každodennom živote. Na vyvrcholenie udalosti, na jazdu v motorovom vozidle, sa žiaci veľmi tešili. Pre mnohých to bola prvá skúsenosť s riadením vozidla a veríme, že im poskytla dôležité praktické zručnosti. Akcia nám pripomenula, že žiaci sú v bežnom živote účastníkmi cestnej premávky a zdôraznila význam bezpečnosti na cestách a náležitej prípravy na riešenie situácií na cestách.

Šroba na ŠtrbaRace 2023

V stredu 4. októbra 2023 si naši štyria športoví nadšenci Alexandra Pastulová, Nina Hažlinská (3.A) Martin Sučko (3.E) a Adam Šoltés (3.D) vyskúšali nezabudnuteľný tatranský ŠtrbaRace. V krásnom prostredí so slnečným počasím sa popasovali s dvojkilometrovou trasou sťaženou slalomovými výbehmi do kopca, preskokmi cez prekážky, nosením pneumatík, plazením sa cez vodu, behom cez blato a s množstvom ďalších zaujímavých prekážok.

Súťaž poriadne preverila ich kondičné schopnosti, ale pocit šťastia na konci bol na nezaplatenie.

Prvé majstrovstvá sveta v jokgu v Južnej Kórei

Jedným z tradičných kórejských športov je loptová hra nazývaná jokgu. Obdivuhodná flexibilita hráčov, neskutočná razancia útokov a rýchlosť a presnosť pri prijímaní lopty je lákadlom pre diváka. Všetky tieto prvky sme mohli vidieť v dňoch 25. – 27. augusta 2023 na prvých majstrovstvách sveta v jokgu v meste Yanggu, v Južnej Kórei, kde vycestovali aj naši Slováci. Prvých majstrovstiev sveta v jokgu sa zúčastnilo 12 krajín vrátane Slovenska. Súčasťou nominácie za Slovensko bol aj náš žiak Tomáš Dulava zo 4.A.

Postupne naši reprezentanti vyhrali skupinu a v boji o postup do finále bola lepšia Česká republika. Nakoniec v boji o miesto boli úspešní a získali bronzovú medailu.

Sme hrdí, že súčasťou družstva bol náš žiak.

100. ročník Medzinárodného maratónu mieru

Krásne a symbolicky vyšla tohto roku prvá októbrová nedeľa na 1. október a tak mohol stý ročník Medzinárodného maratónu mieru odštartovať ozaj v plnej paráde. Tisícky bežcov rôznych vekových kategórií vybehli na trať jubilejného ročníka tradičného bežeckého podujatia v príjemnom počasí a nás teší, že medzi skupinami v štafete Magna mala aj naša škola zastúpenie, bežali dve štafety.

V štafete Šrobárka boli: Tomáš Říha, Benjamín Kádár, Martin Regenda (všetci 3.C) a Eduard Benický zo 4.C. Druhá štafeta mala meno Šroba a tam bežala Katka Kliková (4.C), Maroš Dudra (3.C), Hugo Bačo (2.A) a Tomáš Sedlák (2.C). A nezabudnime, že polmaratón bežal Ivan Kopolovets zo 4.D.

A to nie je všetko! Tradične na tejto akcii pomáhajú aj žiaci a profesori našej školy na osviežovacej a občerstvovacej stanici, na Lokomotíve a na Aničke. A keďže sa tento rok prihlásil rekordný počet bežcov, mali sme čo robiť, ale obslúžili sme všetkých. Bol to veľký zážitok vidieť tú nezlomnosť a odhodlanie bežcov. A tiež vidieť našich žiakov, ako vedia nezištne pomáhať druhým. Všetkým patrí velikánske poďakovanie od pani profesorky D. Sivákovej, M. Hlinkovej, I. Palenčárovej a I. Melichovej, ktoré sa tiež zaradili k dobrovoľníkom. A k tomu všetkému ešte aj padol traťový rekord! Krásna nedeľa to bola, priatelia.

Turnaj pre Červené stužky

26. septembra 2023 sa na našej škole uskutočnil školský futbalový turnaj z názvom Turnaj pre Červené stužky, ktorý bol venovaný celoslovenskej kampani Červené stužky. Na turnaji sa zúčastnili triedy I. a II. ročníka nášho gymnáziá. Družstvá bolo rozdelené do dvoch skupín. Víťazi skupín sa stretli v boji o 1. miesto a 2. v skupine si zahrali o tretie miesto.

Obidva zápasy o umiestnenie priniesli svižný futbal a vo finále sa rozhodovalo v penaltovom rozstrele. Víťazom sa nakoniec stalo družstvo FC 2.C, 2. skončilo družstvo Budimír Represent 2.AE 1.A, 3. sa umiestnilo družstvo Dream team 1.AD a 4. družstvo FC 2.C Academy.

Za účasť v turnaji ďakujeme aj družstvám FC 2.AB a 2.ED.

Všetci zúčastnení sa dokázali postaviť za dobrú vec a spoločne „ťahali“ za červenú stužku.

Úspech v krajskom kole cezpoľného behu SŠ

Dňa 21. septembra 2023 sa po štyroch rokoch pauzy konalo krajské kolo žiakov a žiačok SŠ v cezpoľnom behu v areáli Anička. Našu školu reprezentovali Maroš Dudra z 3.C, Matej Bratko z 1.E, Viktória Pisarčíková z 2.B a Zuzana Hájniková z 1.A. Najúspešnejšia bola Zuzka Hájniková, ktorá vybojovala krásne druhé miesto. Srdečne blahoželáme!

Kurz ochrany života a zdravia v Kysaku

Naši tretiaci začali školský rok 2023/2024 už tradične na Kurze ochrany života a zdravia. Na tento trojdňový kurz sa vybrali do tábora Kysak — Brezie.

Ich prvý zážitok bol splav Hornádu za pomoci skúsených vodákov. Naši profesori si pre nich pripravili aj rôzne ďalšie aktivity, ako napríklad strieľanie zo vzduchovky, strieľanie z luku či triedne varenie s rôznymi úlohami. Svoj voľný čas si vypĺňali hraním volejbalu, pingpongu, skúšaním obratnosti na slack-line alebo s oddychom v príjemnom prostredí, ktorý tento tábor ponúka. Ich večerným programom bola diskotéka a nočná hra, počas ktorej sa pod rúškom tmy menšie skupiny odhodlali prekonať prekážky a splniť záhadné úlohy. Kurz ukončili túrou na Skalku s krásnym výhľadom do údolia Hornádu.

Novinkou boli žiaci s dennou formou kurzu, ktorí si prvý deň urobili túru v okolí Košíc, no tie ostatné dni sa pripojili ku spolužiakom v tábore a mohli tak okúsiť náročnosť úloh spolu so svojimi kamarátmi.

Na kurze bola ešte jedna novinka a tou bola účasť žiakov z IB DP1 triedy, ktorí mali unikátnu možnosť spoznať svojich nových spolužiakov v netradičnom prostredí.

Posledným bodom pre všetkých bol chutný obedík a potom cesta vlakom späť do metropoly východu. Dopravu však skomplikovala nečakaná výluka vlakov, no vďaka pedagógom a spolupráci rodičov sa táto komplikácia podarila zvládnuť náhradnou dopravou. Veľká vďaka patrí všetkým rodičom, ktorí nám pomohli situáciu úspešne zvládnuť. Odchod sa tak v úmornej horúčave natiahol na nekonečný čas, no našťastie sa všetci v bezpečí dostali domov.

A takto netradične sa skončil tento kurz, ktorý by sme mohli nazvať aj „bojom o prežitie“. Veríme, že žiaci si odniesli nové poznatky, zážitky a pozitívne dojmy. Na záver chceme vyjadriť svoju vďaku hlavným aktérom tohto kurzu — našim tretiakom, ktorí úlohy plnili so zanietením a oddanosťou!

Čľup do vody

Aby zábavy a športu počas školského roka nebolo málo, zúčastnili sa naši druháci od 20. do 27. júna 2023 plaveckého kurzu v Bulharsku na Slnečnom pobreží. Okrem rozcvičky a ranných výcvikov v hotelovom bazéne ich dni vypĺňal čas strávený pri mori. Jeden deň sa plavili na pirátskej lodi na neďaleký ostrov Sv. Anastázie. Piráti im na palube pripravili veselý program, na ktorý budú isto dlho spomínať! Nechýbal ani výlet do starobylého mesta Nessebar, ktoré je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prezreli si tu pamiatky a obdivovali miestnu kultúru.

Týždeň uplynul ako voda a naši žiaci sa šťastne vrátili domov. Z kurzu si odniesli nielen nové skúsenosti v plávaní, ale aj množstvo krásnych zážitkov!

Tonu papiera sme pustili dolu vodou

Upršané počasie nezabránilo triede 1.C absolvovať zaslúžený deň voľna za zber papiera a tak sme sa v dňoch 8. – 10. júna 2023 zúčastnili zaujímavej aktivity. Rozhodli sme sa splaviť rieku Hron.

Prvý deň nám „počko“ neprialo a tak väčšinu voľného času sme strávili vo vnútri alebo v areáli penziónu športovaním, či hraním rôznych hier. No v piatok nás svojou prítomnosťou potešilo aj slniečko a vytúžený rafting sme mohli absolvovať. Rieka bola poriadne divoká a pre mnohých z nás to bola prvá takáto „divočina“. Napriek tomu sme to všetci zvládli živí a zdraví a z vody sme sa vrátili už ako skúsení vodáci. Unavení, ale plní zážitkov sme sa v sobotu vrátili domov.

Krajská športová olympiáda — máme 1. miesto

Od 5. do 9. júna 2023 zabojovali žiaci stredných škôl z Košického kraja o medaily v Krajskej športovej olympiáde. Našim talentovaným žiakom patrí veľká pochvala, pretože okrem prvenstva v celkovom hodnotení dlhodobých športových súťaží, dosiahli aj absolútne 1. miesto na Krajskej športovej olympiáde. Chceme sa tiež úprimne poďakovať všetkým absolventom, ktorí sa po maturitných skúškach prišli rozlúčiť so školou na olympiádu a prispeli k úspechu svojho tímu na športoviskách. Úžasný úspech našich žiakov je dôkazom ich oddanosti, tvrdej práce a skvelej športovej zdatnosti. Gratulujeme!

Výsledky jednotlivcov a družstiev:

1. miesto vo florbale žiačok — zloženie družstva: Nina Veselovská (I.C), Veronika Ferková (II.B), Veronika Hrabovská (II.B), Daniela Hrabovská (III.A), Katarína Šucová (III.A), Simona Ivančáková (III.C), Vivien Herditzka (IV.B), Muriel Herditzka (IV.B), Klára Funfrovičová (IV.B), Liliana Kočišová (IV.D), Laura Halászová (IV.D), Katarína Strončeková (IV.D), Sarah Jarková (IV.E);

1. miesto v bedmintone žiačok — Alexandra Pastulová (II.A), Katarína Šucová (III.A), Daniela Hrabovská (III.A), Katarína Balušeskulová (IV.B);

1. miesto v nohejbale žiačok — zloženie družstva: Veronika Ferková (II.B), Katarína Šucová III.A), Katarína Šebáková (III.B), Vivien Herditzka (IV.B), Muriel Herditzka (IV.B);

1. miesto v nohejbale žiakov — zloženie družstva: Šimon Zeleňák (I.A), Tomáš Dulava (III.A), Lukáš Friga (III.B), Patrik Skonc (IV.B);

1. miesto vo futsale žiačok — zloženie družstva: Nikola Baloghová (I.B), Veronika Neradová (I.B), Vladimíra Babišová (I.E), Veronika Ferková (II.B), Katarína Šucová (III.A), Simona Ivančáková (III.C), Vivien Herditzka (IV.B), Muriel Herditzka (IV.B), Klára Funfrovičová (IV.B), Sarah Jarková (IV.E);

2. miesto v stolnom tenise žiačok — družstvo — Simona Ivančáková (III.C), Katarína Šucová (III.A), Daniela Hrabovská (III.A);

2. miesto v stolnom tenise žiačok — Simona Ivančáková (III.C);

4. miesto v basketbale žiakov — zloženie družstva: Ján Lévay (III.B), Mikuláš Marko (III.B), Adam Köröš (IV.C), Oliver Halász (IV.B), Adam Haus (IV.C), Martin Košťál (IV.D), Adam Vass (IV.D);

4. miesto v stolnom tenise žiakov — družstvo — Hugo Bačo (I.A), Matej Hrabovský (I.A), Patrik Lábaj (III.E), Sebastián Jonáš Safko (III.E);

6. miesto v stolnom tenise žiakov — jednotlivec — Hugo Bačo (I.A);

7. miesto v bedmintone žiakov — Maroš Dudra (II.C), Oliver Mikuľák (II.E).

Viac fotiek si môžete pozrieť aj na stránke Regionálneho centra mládeže, ktorý olympiádu z poverenia KSK organizoval.

Dlhodobé športové súťaže KSK — máme 1. miesto

Dňa 2. júna 2023 sa uskutočnilo vyhodnotenie Dlhodobých športových súťaží KSK za školský rok 2022/2023.

S počtom bodov 133 sme sa umiestnili na skvelom 1. mieste.

Druhé miesto patrí Gymnáziu, Pavla Horova, Michalovce a tretie miesto Gymnáziu, Poštová 9, Košice.

Veľmi sa z tohto úspechu tešíme a ďakujeme všetkým našim žiakom, ktorí školu reprezentovali. Veľká vďaka patrí aj našim skvelým telocvikárkam. Srdečne blahoželáme.

Vzácna a zaujímavá beseda na Šrobárke

Dňa 1. júna 2023 sa na pôde našej školy konala beseda s významnými paralympijskými športovcami. Besedu nám sprostredkoval pán Mgr. Marián Horenský, PhD. z Košického samosprávneho kraja a viedol ju pán Samuel Roško, generálny sekretár Slovenského paralympijského výboru.

Naši vzácni hostia boli reprezentantmi v parastolnom tenise — Martin Ludrovský, v paracyklistike — Anna Oroszová a paralukostrelectve — Marcel Pavlík. Žiakom predstavili svoje životné príbehy a svoju športovú kariéru.

Martin, ktorý spočiatku bral parastolný tenis ako záľubu, má už dnes okrem paralympijského prvenstva na konte aj dva tituly majstra sveta a tri tituly majstra Európy. Od Anky sme sa dozvedeli, že je najstaršou handbikerkou na svete. Svoj najväčší úspech zažila v roku 2017, kedy získala dve medaily na svetovom šampionáte. Marcel má okrem iného na svojom konte aj titul majstra Európy z roku 2014. Zaujímavosťou je, že sa zúčastňuje súťaží aj so športovcami bez telesného postihnutia.

Rolu moderátora si na záver vyskúšal žiak 2.B Lukáš Džadžovský, ktorý ich „vyspovedal“ zaujímavými otázkami.

Športujeme vo dne v noci

Silný dupot a nadšené hlasy opäť rozdúchali v piatok 2. júna 2023 v 132-ročných chodbách budovy ducha študentského života. Športová noc Šrobárky priniesla rozmanitú ponuku zábavných aktivít a žiakom aj profesorom možnosť neprerušeného zábavného opojenia od večera až do skorého rána.

Spoločne sme si zmerali sily vo futbale, bedmintone, volejbale, basketbale, stolnom tenise či šachu. Keď nám už predsa len dochádzali sily, čakalo na nás ľahké občerstvenie a po skvelých výkonoch aj lákavé ceny od sponzorov. Smiech, dobrá nálada a neodolateľné spevácke výkony v karaoke sprevádzali celú akciu, ktorá si hneď vybudovala silné základy na to, aby sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho gymnázia. Premiérový ročník sa teda vydaril nad mieru a dúfame, že o rok prilákame ešte viac športových nadšencov.

Volejbalový turnaj chlapcov

31. mája 2023 sa žiaci volejbalového tímu zúčastnili volejbalového turnaja chlapcov, ktorý sa konal na pôde organizátora — na gymnáziu Trebišovská 12. Naši chlapci odohrali zápasy s domácimi, s gymnáziom Poštová a s Premonštrátskym gymnáziom. Po tuhom boji chlapci získali tretie miesto a my im k umiestneniu blahoželáme!

Účelové cvičenie pre 2. ročník

Dňa 31. mája 2023 sa konalo Účelové cvičenie pre druhý ročník. Žiaci na stanovištiach mali nielen zábavu pri športových hrách, ale naučili sa aj pracovať s buzolou v teréne a dozvedeli sa čosi viac o instagrame v podaní interaktívnej prednášky žiačky Sašky Piatkovej z II.C.

Nechýbali ani záchranné zložky — policajná hliadka z mestskej časti Sever, ktorá podala podrobné informácie o povinnom vybavení každého policajta a Bc. Titlová z Červeného kríža, ktorá naučila žiakov základy kardiopulmonálnej resuscitácie (KPR) prostredníctvom praktického cvičenia na figuríne. Účelové cvičenie poskytlo všetkým účastníkom vzácne skúsenosti a vedomosti a radosť z pobytu v prírode.

Účelové cvičenie pre 1. ročník

Príjemné počasie nás sprevádzalo na účelovom cvičení pre 1. ročník, ktoré sa uskutočnilo 29. mája 2023 v areáli Anička. Úvodom sa nám predviedli psovodi so svojimi chlpáčmi a to pri hľadaní zahodenej zbrane, ukrytej drogy a na záver aj „dolapenie“ páchateľa na úteku.

Potom sa už po jednotlivých stanovištiach rozdelili žiaci, ktorí postupne absolvovali zdravotnú prípravu, kde mali nácvik masáže srdca a prácu s defibrilátorom, dozvedeli sa o práci mestskej polície, bližšie si prezreli hasičský voz a vyskúšali si aj striekanie z hadice na cieľ. Záver absolvovali pri kpt. Mgr. Babiarovej z policajného zboru. Tu si vyskúšali pracovný štít, prilbu, záťažovú vestu, putá.

Práve spomínanej kpt. Mgr. Babiarovej by sme chceli poďakovať za profesionálne zabezpečenie našej akcie. Ďakujeme!

Krajský školský pohár vo futsale

Pod záštitou KSK sa 31. mája 2023 uskutočnil Školský pohár vo futsale chlapcov. V telocvični na Hotelovej akadémii sa našim chlapcom podarilo vyhrať skupinu a aj semifinálový zápas. V boji o prvé miesto im „šťastena“ nepriala a odniesli si druhé miesto. Chlapci už tak nemajú šancu súťažiť v ďalších krajských zápasoch, ale tešia sa na budúci rok a my im ďakujeme a držíme palce.

Medzitriedny volejbalový turnaj — putovný pohár

Dňa 25. apríla 2023 a 2. mája 2023 sa žiaci našej školy prihlásili do turnaja O putovný pohár vo volejbale pod organizátorskou taktovkou Mgr. Dany Bugorčíkovej. Družstvá predviedli pekné športové výkony v telocvični a na multifunkčnom ihrisku. Víťazom sa stala III.B trieda, ktorá o prvenstvo zabojovala s II.B triedou. Víťazi si ešte zahrajú jeden zápas s Prof(i)-tímom, čiže s volejbalovo zdatnými profesormi našej školy. Verím, že záverečný exhibičný zápas prídu podporiť fanúšikovia, ktorých týmto srdečne na podujatie pozývame.

Ďakujeme pomocným rozhodcom, všetkým žiakom, ktorí sa do podujatia zapojili, a víťazom srdečne blahoželáme!

SUPERfinále MSR v bedmintone žiačok

Naše gymnázium sa v dňoch 9. a 10. mája 2023 zúčastnilo na Superfinále stredných škôl v bedmintone, ktoré sa odohralo v športovej hale M-Šport v Trenčíne. Našu školu reprezentovali Alexandra Pastulová (2.A) a Katarína Šucová (3.A). Hralo sa v dvoch základných skupinách, ktoré pozostávali zo štyroch družstiev. Dievčatá dokopy odohrali 12 zápasov a umiestnili sa na peknom piatom mieste. Nazbierali sme skúsenosti, užili si turnajovú atmosféru a veríme, že sa tohto turnaja zúčastníme aj o rok.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Jeden vyhráva, každý pomáha

Slnkom zaliate Košice privítali 11. mája 2023 športovcov na charitatívnom behu VSE City Run. Športovci zo Šrobárky vybehli do ulíc Starého Mesta podporiť detských onkologických pacientov. Každý sa odbehol takmer 4 km trať svojím tempom v košických uliciach. Po dobehnutí ich v cieli čakala malá sladká odmena a záverečná tombola.

Pridal sa aj dobrý pocit, že každý svojimi kilometrami podporil a prispel na krásnu humánnu vec.

Ďakujeme všetkým športovcom za účasť.

Naše florbalistky sú strieborné

Mestská športová hala v Trenčíne bola v dňoch 2. a 3. mája 2023 dejiskom celoslovenského finále SUPER Florbal Pohár stredných škôl. Po náročnom dvojdňovom boji v tabuľke ôsmich krajov sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Do poslednej sekundy bol zápas vyrovnaný, nakoniec nás súper z trenčianskeho kraja po samostatných nájazdoch porazil.

O fantastický úspech sa zaslúžili: Daniela Hrabovská, Katarína Šucová (3.A), Vivien Herditzka, Muriel Herditzka, Klára Funfrovičová (4.B), Veronika Ferková, Veronika Hrabovská (2.B), Simona Ivančáková (3.C), Laura Halászová, Liliana Kočišová, Katarína Strončeková (4.D), Sarah Jarková (4.E).

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Medzinárodné úspechy v kickboxe

Šrobárka je plná talentovaných žiakov. Neveríte? Možno Vašu nedôveru nalomí fakt, že v 2.D študuje skvelá kickboxerka Danka Hong Nhung Tran Van. Kickboxu sa venuje už niekoľko rokov a pýši sa mnohými úžasnými výsledkami:

vo februári tohto roku získala 3. miesto na Medzinárodnej súťaži v Bratislave,
v marci získala 4. miesto na Svetovom pohári v Innsbrucku v Rakúsku,
a v apríli sa umiestnila na 2. mieste na Európskom pohári v Belehrade.

K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme a držíme palce naďalej!

Aj chlapci sú „zlatí“ v nohejbale

Naši reprezentanti v nohejbale tiež získali zlato. V telocvični SOŠ IT Ostrovského rozohrali 5. apríla 2023 finále regionálneho kola. Turnaja sa zúčastnilo osem stredných škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Bude sa hrať systémom každý s každým. Zo skupiny postupujú traja, víťaz skupiny priamo do semifinále, kde sa stretne s víťazom štvrťfinálového zápasu. Ani vo finále sme nenašli premožiteľa a chalani tak získali zlaté medaily.

O úspech sa zaslúžili: Tomáš Dulava (3.A), Patrik Skonc, Richard Majerník (4.B), Lukáš Friga (3.B) a Šimon Zeleňák (1.A).

Víťazstvom si zabezpečili postup do Krajskej športovej olympiády. Držíme palce a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Privolávanie jari

Dňa 25. marca 2023 sa náš turistický krúžok vydal na prvú jarnú vychádzku, ktorej sme dali názov „privolávanie jari.“ Ráno sme sa odviezli vlakom do Malej Lodiny, odkiaľ sa začala naša vychádzka. Na úvod sme zdolali prudký kopec, ale náročnejší úsek nám po celej jeho dĺžke spríjemňovali salamandry. Počasie nám neprialo a museli sme oprášiť svoje pršiplášte, no napriek tomu sme to nevzdali a pokračovali sme dolinou Sopotnice popri hornom mlyne Pustom mlyne, Savkovom i Prokopovom mlyne medzi Somárom a Tlstou do Kysaku, kde sme ukončili našu 18-kilometrovú vychádzku. Na záver sme si užili aj trochu slnka a príjemne unavení sme sa poobede vrátili späť domov.

Máme prvé miesto vo futsale dievčat

Dňa 29. marca 2023 bola telocvičňa SOŠ IT Ostrovského dejiskom regionálneho kola vo futsale dievčat. Za účasti týchto stredných škôl SZŠ Moyzesova, SOŠ IT Ostrovského, OA Watsonova a nášho gymnázia. Naše futsalistky neprehrali ani jeden zápas a stali sa tak víťazkami regionálneho kola, čím si zabezpečili postup do Krajskej športovej olympiády, ktorá sa bude konať v dňoch 05. – 09. júna 2023.

Naše gymko reprezentovali: Vivien Herditzka, Muriel Herditzka, Klára Funfrovičová (4.B), Katarína Šucová (3.A), Simona Ivančáková (3.C), Veronika Ferková (2.B), Nikola Baloghová, Veronika Neradová (1.B) a Vladimíra Babišová (1.E).

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a držíme palce.

Naše nohejbalistky sú „zlaté“

Telocvičňa SOŠ IT na Ostrovského bola dňa 24. marca 2023 dejiskom regionálneho kola v nohejbale dievčat. Finále rozohralo sedem stredných škôl systémom každý s každým.

Naše nohejbalistky nenašli premožiteľa ani v jednom zápase a vyhrali celý turnaj. O úspech sa zaslúžili: Vivien Herditzka, Muriel Herditzka (4.B), Katarína Šucová (3.A), Katarína Šebáková (3.B) a Veronika Ferková (2.B).

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. O prvenstvo zabojujú ešte raz v krajskej športovej olympiáde, ktorá sa bude konať v dňoch 05. – 09. júna 2023. Držíme palce.

Úspechy v stolnom tenise — máme 1. a 2. miesto

V dňoch 21. – 22. februára 2023 sa na SOU železničnom odohralo regionálne finále v stolnom tenise družstiev chlapcov a dievčat.

V prvý deň veľmi úspešne odštartovali súboje naši chlapci v zložení: Hugo Bačo (1.A), Sebastián Jonáš Safko (3.E), Patrik Lábaj (3.E) a Matej Hrabovský (1.A). Ako družstvo vo veľkej konkurencii sa umiestnili na 1. mieste. Z jednotlivcov sa najlepšie — na 4. mieste umiestnil Hugo Bačo. Dievčatá sa tiež nenechali zahanbiť a ako družstvo vybojovali 2. miesto. Súťažili v zložení: Katarína Šucová (3.A), Daniela Hrabovská (3.A) a Simona Ivančáková (3.C). Z dievčat sa najlepšie darilo Katke Šucovej, ktorá obsadila 2. miesto. Chlapci aj dievčatá postupujú do krajského kola Športovej olympiády. Všetkým súťažiacim ďakujem za vzornú reprezentáciu a blahoželáme k úspechu.

Volejbal SŠ mix — krajské kolo

2. marca 2023 sa dievčatá a chlapci v spoločnom tíme zúčastnili krajského kola v MIX – volejbale. Po náročných zápasoch s družstvami z Košického kraja si síce postup do finálových zápasoch nezaistili, no odohraté zápasy boli na vysokej úrovni a výsledky boli s veľmi tesnými bodovými rozdielmi. Aj keď teda žiaci odišli bez medailových pozícií, bol to deň krásneho športového zážitku!

Turistika zasneženou krajinou

Poslednú februárovú sobotu sme sa v rámci turistického krúžku vybrali na Popradské pleso. Vláčikom sme sa z Košíc prepravili na Štrbské pleso a odtiaľ dolnou cestou na Popradské pleso.

Počasie nám hralo do karát. Slniečko svietilo na zasneženú cestu a jemný vetrík nám zafarbil líčka na červeno. Na chate pri Popradskom plese sme doplnili energiu teplým gulášom a čajíkom. Na ceste naspäť domov vo vlaku sme boli všetci vyčerpaní, no na ďalšiu túru sa tešíme už teraz.

Zahoď starosti a užívaj si kopec radosti!

Ďalší vydarený lyžiarsky kurz je za nami. Od 6. do 10. februára 2023 si mohli naši prváci opäť zdokonaľovať svoju lyžiarsku techniku v čarovnom prostredí strediska Tále a Mýto pod Ďumbierom v podhorí Nízkych Tatier. Oproti minulým „rozpačitým“ zimám nám tentokrát Perinbabka dopriala dostatok prírodného snehu, čo sme si dosýta užili. Lyžiarski začiatočníci bravúrne zvládli po prvých nesmelých pohyboch na lyžiach jednoduchšie oblúky, dokázali vyjsť vlekom na vrchol kopca a zlyžovať ho. Skúsenejší lyžiari zas s nadšením cibrili svoje schopnosti.

Pobyt v zasneženej horskej krajine však nebol len o lyžiarskom drile, ale aj o čase strávenom mimo školy, mimo domova, v triednom kolektíve a v uvoľnenej atmosfére. V programe kurzov nechýbal večerný program, vzájomné súťaženie tried a profesorov či „crazy“ večer.

Počasie nám prialo a spoločne sme v lone prírody prežili nádherný, slnkom zaliaty týždeň plný aktívneho pohybu, počas ktorého sme zároveň spoznávali krásy nášho Slovenska.

Regionálne kolo v hádzanej žiakov a žiačok

Pod záštitou Ministerstva školstva usporiadal Slovenský zväz hádzanej regionálne kolo hádzanej ZIGGY CUP pre žiačky (8. februára 2023) a žiakov (9. februára 2023) stredných škôl.

Našim dievčatám koučoval kolega Marek Coronič, spoločne so žiakom III.C Danielom Kalakayom, a chlapcom kolegyňa Martina Hlinková.

Dievčatá si po náročných zápasoch vybojovali krásne tretie a chlapci druhé miesto.

K výsledku blahoželáme!

Volejbal SŠ mix — regionálne kolo

30. januára 2023 sa konalo pod záštitou Ministerstva školstva regionálne kolo v MIX — volejbale. Žiaci našej školy si po náročnom súboji vo vyžrebovanej skupine vybojovali postup do regionálneho finále. To sa konalo 3. februára 2023 a po náročných zápasoch s ostatnými postupujúcimi školami získali krásne tretie miesto a zaistili si postup do krajského kola. Držíme palce v ďalších zápasoch!

Bezpečne s „OZ Bezpečný prístav“

Telocvičňa nášho gymnázia sa dňa 16. decembra 2022 zmenila na „bezpečný prístav“. Pod vedením inštruktorov žiaci mali možnosť vyskúšať a preveriť si praktické zručnosti, návody a bezpečný priestor na nácvik týchto zručností. Prostredníctvom týchto zručnosti sa vytvára priestor na pozitívne zmeny a zlepšovanie kvality života detí, dospelých.

Tento blok bol zameraný na bezpečnosť na školách a v triedach, prevencia násilia a šikanovania.

Praktické zručnosti absolvovali žiaci 1.B, 1.C, 2.C, 2.D a 3.C, 3.E.

Regionálne finále RCM v basketbale dievčat a chlapcov — máme 1. a 4. miesto

V telocvični SOŠ IT v Šaci sa dňa 14. decembra 2022 odohralo regionálne finále v basketbale.

Ráno rozohrali svoje finále dievčatá, ktoré nakoniec v regióne obsadili krásne 4. miesto. O úspech sa zaslúžili: Borošová Eliana (2.B), Ferková Veronika (2.B), Neradová Emma (1.D), Neradová Veronika (1.B), Rajczyová Anna (2.C), Žondorová Zuzana (3.B) a Balušeskulová Katarína (4.B).

Po nich finálovú skupinu ovládli chlapci, ktorí postupne zdolali Gymnázium Alejová, Strednú športovú školu a po tuhom boji aj Gymnázium Poštová. Naše gymnázium reprezentovali: Oliver Halász, Adam Koros (4.B), Adam Haus (4.C), Martin Košťál, Adam Vass (4.D), Mikuláš Marko (3.B).

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Máme krásne 2. miesto v Krajskom kole v basketbale chlapcov

Dňa 8. decembra 2022 sa v Michalovciach konalo Krajské kolo v basketbale chlapcov. Našich basketbalistov čakalo najprv vybojovanie si miesta o postup zo skupiny, čo sa im aj podarilo. V semifinále vyhrali nad Gymnáziom Poštová a pohár bol istý. S finálovým súperom, Gymnázium P. Horova, odohrali chlapci veľmi vyrovnaný zápas, ale na zlatú medailu to nakoniec nestačilo.

Druhé miesto v Krajskom kole je krásny úspech, za ktorý ďakujeme práve týmto chlapcom: Oliver Halász (4.B), Adam Haus (4.C), Adam Koroš (4.B), Martin Košťál (4.D), Ján Levay (3.B), Mikuláš Marko (3.B), Adam Vass (4.D).

Každý za seba a predsa spoločne

Charitatívny nesúťažný beh plný pohody a dobrej nálady. V duchu „Poď s nami vyčariť niekomu krajšie Vianoce“ sa niesol tento beh, ktorý sa konal 4. decembra 2022.

Trieda 1.C sa tiež zapojila a svojou finančnou čiastkou pomohla malým onkologickým pacientom, ktorých zastrešujú organizácie Svetielko pomoci v Košiciach a Svetielko nádeje v Banskej Bystrici. Celý charitatívny beh zastrešil Active life „Pridaj sa k nám“.

Dovidenia budúci rok 2023.

Regionálne finále športovej súťaže KSK vo florbale dievčat

Za účasti stredných škôl Gymnázia E. Steinovej, OA Watsonovej, SOŠ agrotechnickej Moldava n/Bodvou sa v telocvični na SOŠ IT, Ostrovského 1 odohralo 29. novembra 2022 regionálne finále vo florbale dievčat.

Naše reprezentantky ani v jednom zápase nenašli premožiteľa a stali sa tak víťazkami celej súťaže.

O úspech sa zaslúžili: Daniela Hrabovská, Katarína Šucová (3.A), Veronika Ferková, Veronika Hrabovská (2.B), Klára Funfrovičová, Vivien Herditzka, Muriel Herditzka (4.B), Liliana Kočišová, Katarína Strončeková (4.D), Laura Halászová, Sarah Jarková (4.E), Simona Ivančáková (3.C).

Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu gymnázia.

Regionálne finále športových súťaží RCM vo florbale chlapcov

Telocvičňa SOŠ IT, Ostrovského 1 Košice privítala 30. novembra 2022 vo finálovom kole školy: Gymnázium Poštová, SŠŠ Tr. SNP, Gymnázium Alejová a Gymnázium Šrobárova. Naši reprezentanti vo veľmi vyrovnanej konkurencii podali výborné výkony, no šťastena sa od nich v závere odvrátila a obsadili pekné 4. miesto.

O umiestnenie sa zaslúžili: Džadžovský Lukáš, Kopčo Michal, Truhan Adam (2.B), Hrabovský Matej (1.A), Gburík Matúš (4.C), Slivkár Šimon (3.E), Gallovič Filip, Krasniči Jakub, Onuška Viktor, Orosz Oliver, Sekerák Patrik (4.E), Petrik Jakub (2.B).

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

Basketbal žiačok stredných škôl — regionálne kolo

Dňa 22. novembra 2022 sa uskutočnilo pod záštitou Ministerstva školstva regionálne kolo v basketbale žiačok stredných škôl. V náročnej konkurencii si družstvo našej školy vybojovalo druhé miesto v základnej skupine. Dievčatá delil tesný bodový rozdiel od postupu do ďalšieho kola, no radosť z hry im to neubralo a dievčatá si zahrali kvalitné zápasy.

Naprieč Sopotnickými vrchmi ponad tri doliny (Hornád, Svinka, Torysa)

Novembrová sobota 19. novembra 2022 patrila opäť turistom. Našu túru sme začali v Obišovciach a postupne zdolali kopce Skalka, vyšliapli na Kašajovku, Pod Tlstou a zbehli na záverečný kopec Pod Ostrou. Vyskytli sa nám úžasné pohľady na stáda srniek a Pod Tlstou sme postavili prvého snehuliačika.

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

Súťaž v skoku na trampolíne

Klub Trampolíny Košice zorganizoval v novembri po dlhej dobe súťaž v skoku na trampolíne. Zúčastnilo sa ho 31 súťažiacich z Čiech a Slovenska. Naša študentka Tamara Ustohalová (1.A) bola pred finále na priebežnej prvej priečke, ale zásluhou vyššej technickej náročnosti súperky z Česka napokon skončila druhá. Sme veľmi radi, že Šrobárka má zastúpenie aj v takomto netradičnom športe. K peknému úspechu jej srdečne blahoželáme!

Krajské kolo Super Florbal pohár žiačok SŠ — máme 1. miesto

Palubovka mestskej haly v Spišskej Novej Vsi bola dňa 15. novembra 2022 dejiskom krajského kola Super Florbal pohára žiačok SŠ. Naše reprezentantky úspešne prešli víťazstvami v skupine a vo finále sa stretli s Obchodnou akadémiou Watsonova 61, Košice a s Gymnáziom na Javorovej 16, Spišská Nová Ves.

Ani títo súperi nezastavili víťazné ťaženie našich reprezentantiek, ktoré sa stali víťazkami krajského kola.

Zabezpečili si postup do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať 2. – 3. mája 2023 v Trenčíne. Držíme palce.

Úspech v bedmintone dievčat — máme 1. miesto

Telocvičňa SOŠ železničná bola dňa 2. novembra 2022 hostiteľkou krajského kola v bedmintone dievčat. Za účasti 9 družstiev, naše reprezentantky Alexandra Pastulová (2.A) a Katarína Šucová (3.A) prešli celým pavúkom bez jediného zaváhania a krajskom kole zvíťazili.

Zároveň si vybojovali účasť na MSR, ktoré sa budú konať v Trenčíne. Ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce.

Regionálne kolo v bedmintone žiačok stredných škôl

Dňa 10. novembra 2022 sa uskutočnilo pod záštitou Košického samosprávneho kraja regionálne kolo v bedmintone žiačok stredných škôl, ktoré zorganizovalo Regionálne centrum mládeže. Alexandra Pastulová (2.A) a Katarína Balušeskulová (4.B) si v náročnej konkurencii 18 škôl vybojovali 3. miesto. Postúpili tak do Krajskej športovej olympiády a my im budeme naďalej držať palce!

Regionálne kolo vo florbale dievčat

Hala S. Šipoša sa 10. novembra 2022 stala dejiskom regionálneho kola Super florbal pohár dievčat stredných škôl. Naše florbalistky vo svojej skupine postupne zdolali OA Watsonovu, SOŠ veterinárnu, SOŠ Ostrovského a zabezpečili si postup do finále, kde zvíťazili nad florbalistkami z Gymnáziá sv. Edity Steinovej.

Týmto duelom sa tak naše reprezentantky stali víťazkami regionálneho kola a zabezpečili si účasť v krajskom kole, ktoré sa odohrá v Spišskej Novej Vsi. Držíme palce.

Regionálne kolo vo florbale chlapcov

Hala S. Šipoša sa 26. októbra 2022 stala dejiskom regionálneho kola vo florbale chlapcov stredných škôl. Naši florbalisti hravo zvládli prvé dva zápasy. S tretím súperom viedli vyrovnaný súboj, ale nakoniec bol nad naše sily. Evanjelické gymnázium nám zatvorilo dvere pred finálovými bojmi. Chlapcom ďakujeme za ich snahu a tešíme sa na ďalšie súťaže.

Regionálne kolo v bedmintone žiakov SŠ

Dňa 26. októbra 2022 sa uskutočnilo pod záštitou Ministerstvo školstva regionálne kolo v bedmintone žiakov stredných škôl. Oliver Mikuľák (II.E), Matej Maňkoš (IV.A) a Tomáš Dulava (III.A) predviedli svoje maximálne výkony a vybojovali si pekné siedme miesto, pričom turnaja sa zúčastnilo 18 škôl. Zaistili si tak postup do regionálneho finále RCM a my im budeme v ďalších športových výkonoch držať palce!

Okresné kolo v bedmintone dievčat SŠ

V telocvični SOŠ železničnej sa dňa konalo 20. októbra 2022 okresné kolo v bedmintone dievčat. Športovej súťaže sa zúčastnilo 18 družstiev košických škôl. Naše farby hájili: Alexandra Pastulová (2.A), Katarína Šucová (3.A) a Katarína Balušeskulová (4.B). Dievčatá prešli celým pavúkom bez prehry a stali sa víťazkami okresného kola. Víťazstvom si zabezpečili postup do krajského kola. Držíme palce a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Jesenná krása s turistickým krúžkom

Dňa 15. októbra 2022 sa naše šrobárske turistky vybrali na prvú vychádzku v tomto školskom roku. Počasie im hralo do karát, slniečko svietilo a mierny vetrík sa pohrával s padajúcim lístím.

Štartovalo sa z Gelnice a kyslíkovou trasou sa dostali cez Turzov až na chatu Gáborku. V cieli sa po zaslúženom oddychu občerstvili, preskúmali okolie a pozhovárali sa s miestnymi. Keďže hubárska sezóna je v plnom prúde, z výpravy si odniesli košíky plné krásnych suchohríbov. Naspäť do Košíc sa vrátili s nadšením a červenými líčkami.

Napriek tomu, že nový školský rok je v plnom prúde, veríme, že do ďalších výprav sa zapojí čoraz viac a viac študentov a študentiek.

Účelové cvičenie pre 1. a 2. ročník

6. a 7. októbra 2022 sa konalo účelové cvičenie pre 1. a 2. ročník. Krásne jesenné počasie nebolo skúpe, preto žiaci zvládli turistický pochod bez problémov, najlepšie však v príjemnom lesnom chládku.

Prváci absolvovali turistickú trasu na Alpinku a druháci na Klatovianku. Popadané stromy im „spestrili“ trasu a miestami sa z nej stala doslova prekážková dráha. Les všetkým doprial spoznať faunu i flóru a mnohí sa naučili určovať svetové strany podľa prírodných úkazov.

ŠTRBArace 2022

Dňa 5. októbra 2022 sa družstvo našej školy zúčastnilo otvorených MSR družstiev SŠ v prekážkovom behu v zložení Eduard Benický (3.C), Gabriel Sarkovics (4.C), Muriel Herditzká (4.B) a Vivien Herditzká (4.B).

Počasie prialo od začiatku, slnko hrialo na účastníkov a atmosféra bola dobrá. Naši reprezentanti počas 2 km úseku prekonali 17 rôznych prekážok (slalom, prebehnutie medzi pneumatikami, vodná prekážka, výbeh do strmého kopca cez blato, prekážková dráha, podliezanie v blate, hod oštepom, okruh so záťažami na ramenách, prekonanie prekážky cez slamové bariéry, prenášanie pneumatík, rovinkový šprint, hod na presnosť). Za netrafenie cieľa v hode oštepom a v hode do pneumatiky bola penalizácia 10 drepov.

Všetky nástrahy trate sa naši zástupcovia snažili čo najlepšie zvládnuť, nevzdali to a vydali zo seba maximum. Ďakujeme za reprezentáciu nášho gymnázia.

Juniorská štafeta MMM Magna 4×1/4

Súčasťou 99. ročníka MMM bola aj Juniorská štafeta Magna 4×1/4. Naše gymnázium aj tohto roku postavilo štafetu. Úseky 12 km, 9 km, 12 km a 9 km si rozdelili naši reprezentanti v tomto zložení: Gabriel Sarkovics (4.C), Benjamín Kádár (2.B), Tomáš Říha (2.B) a Martin Regenda (2.B).

V krásnom slnečnom počasí chalani zabojovali a medzi strednými školami skončili na krásnom deviatom mieste. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Medzinárodný maratón mieru 2022

Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach alebo Košický maratón je najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na svete. Dňa 2. októbra 2022 napísal už svoj 99. ročník.

Naše gymnázium malo opäť raz tú česť participovať na tomto podujatí. Pod dohľadom pani profesoriek Bugorčíkovej, Novotnej, Sivákovej a Melichovej podávalo 30 našich žiakov maratónskym bežcom nápoje a pochutiny na osviežovacej a občerstvovacej stanici. Všetkým žiakom patrí veľká vďaka za dobre odvedenú a hodnotnú prácu, bez ktorej by sa takéto významné podujatie nemohlo konať.

Kurz ochrany života a zdravia s dennou dochádzkou

Dňa 7. – 9. septembra 2022 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili na KOŽaZe. Prvý deň bol cieľom Horný Bankov zo zastávky Havlíčkova. Trasu zdatne zdolali a v skupinách postupne objasnili základné postupy prvej pomoci.

Na druhý deň strávili čas pri Vyhliadkovej veži. Taktiež sa zapojili do zberu odpadkov v okolitej prírode a diskutovali o civilnej ochrane.

Kurz ochrany života a zdravia v Kysaku

Začiatok nového školského roka nám tretiakom spestril tradičný Kurz ochrany života a zdravia v Kysaku. Naša výprava začala splavovaním Hornádu.

Za sprievodu dobrého počasia a vtipných inštruktorov sa nám ho podarilo úspešne absolvovať, viac alebo menej suchým. Po splave nás čakala súťaž prežitia. Úlohy ako založiť oheň, pripraviť jedlo, či postaviť kamenného trolla, sme spolu hravo zvládli. Po večeri si pre nás profesori pripravili nočnú hru, na ktorej sa potrápili naše hlavy, nohy aj nervy.

Vo štvrtkové dopoludnie si každý mohol vystreliť — samozrejme len z luku a vzduchovky. Popritom sme si čas krátili športom, či pohybovými súťažami. Popoludní bol čas na krátku túru na vyhliadku Skalka. Večer mnohí z nás využili možnosť sa ešte raz zapotiť, tentoraz v saune. Deň sme zakončili diskotékou alebo stratení v katakombách Karaku.

V posledný deň nás čakalo vyhodnotenie súťaží a hor sa do balenia. A tak sa KOŽaZ skončil pochodom tretiakov v dvojstupe na vlakovú stanicu vo Veľkej Lodine.

Plavecký výcvik a športové aktivity

V dňoch 20. – 22. júna 2022 sme sa my, žiaci druhého ročníka po dvoch rokoch pauzy zúčastnili na plaveckom kurze v Drienici. Každý deň sme zdokonaľovali svoje plavecké schopnosti pod vedením našich telocvikárok.

Okrem plávania sme sa venovali aj rôznym vonkajším športovým aktivitám. Objavovali sme krásy okolitej prírody túrou na Lysú, počas ktorej sme zažili adrenalínové lezenie po rebríkoch. Večery sme trávili diskotékou alebo spoločnou opekačkou.

Kurz ochrany života a zdravia 2022

Po dvojročnej pauze sme sa my tretiaci opäť vybrali do Kysaku, overiť si zručnosti a vedomosti zo zdravotnej, brannej a pohybovej prípravy. Naša dobrodružná cesta začala splavom Hornádu, s ktorým si všetci hravo poradili a niektorí sa cestou aj trošku okúpali.

V prvý deň kurzu sme mali za úlohu aj založiť oheň, pripraviť jedlo na ohni, ošetriť spolužiaka či určiť azimut. Večer nás ešte čakala nočná orientačná hra, kde sme mohli využiť svoje navigačné a logické schopnosti. Ďalší deň kurzu sa niesol v znamení športových stanovíšť ako volejbal, frisbee, futbal, streľba z luku a zo vzduchovky. KOŽaZ sme ukončili rozdaním sladkých odmien a krátkou prechádzkou na železničnú stanicu. Počasie bolo krásne a my sme sa rozišli s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami.

Bedmintonistky opäť so zlatom

V telocvični SOŠ železničnej sa v stredu 8. júna 2022 uskutočnilo regionálne finále v bedmintone dievčat, ktoré zastrešovalo RCM. Naše baby opäť zvíťazili vo všetkých zápasoch a stali sa víťazkami celého turnaja. O skvelý úspech sa zaslúžili: Pastulová Alexandra (1.A), Šucová Katarína (2.A) a Balušeskulová Katarína (3.B).

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Streetbalový basketbalový medzitriedny turnaj

Multifunkčné ihrisko nášho gymnázia privítalo v pondelok 16. mája 2022 popoludní streetbalových nadšencov na medzitriednom turnaji.

Do turnaja sa prihlásili štyri družstvá a to 1.C, 1.E, 3.C a 3.D. Hrali systémom každý s každým. V boji o tretie miesto sa stretli 1.C a 1.E, kde bola úspešnejšia 1.C, ktorá skončila na 3. mieste a veľké finále si zahrali skoro „profíci“ 3.D a 3.C, kde 3.D vyhrala a stala sa víťazom 2. ročníka Putovného pohára.

Veľké poďakovanie patrí Radkovi Nevlahovi zo 4.D, ktorý mal tento turnaj „pod palcom“ a firme Lear s.r.o. a PAM-ak s.r.o., ktoré nám poskytli do turnaja fantastické sponzorské ceny.

Poďakovanie si zaslúži aj Adam Haus z 3.C, ktorý pomáhal s organizovaním a Mikuláš Marko z 2.B, ktorý to mal pod palcom ako rozhodca.

Ďakujeme a už sa tešíme na ďalší ročník.

Vyhráva jeden, pomáha každý

Touto myšlienkou sa niesol VSE City Run beh 2022.

Hlavná idea tohto podujatia, účasťou na športovom podujatí podporiť ľudí v núdzi sa aj v tomto roku premietne do konkrétnej pomoci. Poputuje k deťom so zdravotným postihnutím, ktoré navštevujú Špeciálnu materskú školu na Ľudovej ulice v Košiciach. Každý, kto rád svoje telo a dušu naladil pre pomoc iným sa 12. mája 2022 zúčastnil tejto krásnej akcie.

Aj naše gymnázium podporilo charitatívnu vec a desiatka žiakov absolvovala 4 km trať v centre mesta. Svoje bežecké kvality a dobré srdiečko ukázali: Tomáš Říha, Benjamín Kádár, Alex Almaši, Martin Regenda, Michal Kopčo, Adam Truhan (1.B), Daniela Hrabovská, Nina Szilágyiová, Zuzana Sedláková (2.C), Katarína Guzová (2.B).

Medzi štartujúcimi sa objavilo viacej žiakov nášho gymnáziá, ktorí štartovali za svoj oddiel.

Ďakujeme všetkým, ktorí túto krásnu charitatívnu myšlienku podporili.

Konal sa očakávaný turnaj!

10. mája 2022 sa po vynútenej dvojročnej pauze konal školský volejbalový turnaj. Prihlásilo sa doň 7 mix-družstiev. Po napínavom finálovom boji zvíťazilo družstvo III.C triedy a získalo putovný volejbalový pohár.

Po dlhom čase sme mohli vo finále vidieť družstvo prvákov. Chlapci a dievčatá z I.B síce prehrali s dvojbodovým rozdielom v tajbrejku, no môžu byť na seba hrdí, lebo sa prebojovali do finále a odviedli veľmi slušný výkon.

Veľká vďaka patrí spoluorganizátorkám Adi, Kike a Peťke z III.D a rozhodkyni Terke z I.B.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na priateľské exhibičné stretnutie „III.C kontra PROF(i) team“.

Bronzové regionálne kolo v bedmintone dievčat

Telocvičňa SOŠ železničná, Palackého 14 bola 5. mája 2022 dejiskom regionálneho kola v bedmintone dievčat. Zúčastnených bolo 9 družstiev. Od úvodného žrebu sa dievčatám darilo a v boji o bronz uspeli so Športovým gymnáziom. Zabezpečili si tak postup do krajského kola a aj do súťaží, ktoré zastrešuje RCM.

Cenný bronz vybojovali Alexandra Pastulová (1.A) a Katarína Balušeskulová (3.B).

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších zápoleniach.

Regionálne kolo v bedmintone chlapcov

Telocvičňa SOŠ železničná, Palackého 14 bola 4. mája 2022 dejiskom regionálneho kola v bedmintone chlapcov. Zúčastnených bolo 13 družstiev. Úvodný žreb nám vylosoval nasadené družstvo Gymnázia Alejová, ktoré sme síce potrápili, ale na postup to nestačilo. Ostatné zápasy v pavúku naši borci vyhrali a obsadili celkovo 9. miesto. Za školu bojovali Oliver Mikuľák (1.E) a Tomáš Dulava (2.A).

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

Naši chlapci sú víťazmi regionálneho kola v nohejbale

Telocvičňa SOŠ PT v Šaci bola 28. apríla 2022 dejiskom regionálneho finále v nohejbale chlapcov. Zapojených bolo 9 stredných škôl, ktoré rozdelili do dvoch skupín. Našich reprezentantov zadelili do skupiny spolu s Gymnáziom Poštová, SZŠ Kukučínovou a Gymnáziom Sandora Máraiho. Skupinu vyhrali a stretli sa v boji o finálové umiestnenie s družstvom z druhej skupiny Gymnáziom Š. Moyzesa z Moldavy nad Bodvou. Úspešne zvládli aj túto prekážku a vo finále sa stretli opäť so SZŠ Kukučínova. Ani teraz nenašli premožiteľa a stali sa víťazmi regionálneho kola. O tento úspech sa zaslúžili: Tomáš Dulava (2.A), Filip Špánik, Sebastián Murín, Richard Matis (4.A) a Martin Čabra (4.D).

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Regionálne kolo v basketbale dievčat

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Školský šport v spolupráci s Gymnáziom Park mládeže v Košiciach usporiadali RK v basketbale dievčat. Naše reprezentantky si 26. apríla 2022 síce nevybojovali v skupine postup do semifinále, no bol to tesný súboj medzi jednotlivými družstvami.

Gymnázium reprezentovali: Bednárová Nina (I.A), Ferková Veronika (I.B), Ivančáková Simona (II.C), Molnárová Michaela (II.C), Žondorová Zuzana (II.B) a Olejníková Rebeka (II.D). Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Regionálne kolo v basketbale chlapcov

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Školský šport v spolupráci s Gymnáziom Park mládeže v Košiciach usporiadali RK v basketbale chlapcov. Naši reprezentanti si 20. apríla 2022 vybojovali získaním prvého miesta v skupine postup do semifinále, ktoré sa konalo 21. apríla 2022 v telocvični Gymnázia Park mládeže. Úspešne zvládli semifinálovú skupinu. Vo finále sa im nepodarilo získať prvé miesto. Obsadili krásne druhé miesto a vybojovali postup do krajského kola.

Gymnázium reprezentovali: Radovan Nevlaha (4.D), Adam Körös, Oliver Halász (3.B), Adam Vass, Martin Košťál (3.D), Adam Haus, Dávid Hric (3.C), Mikuláš Marko, Ján Révay (2.B).

Zabezpečili sme si aj postup do dlhodobých súťaží, ktoré organizuje RCM Košice. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Účelové cvičenie pre 1. a 2. ročník

V slnečnom a mierne veternom počasí sa žiaci 1. a 2. ročníka v piatok 25. marca 2022 vybrali na účelové cvičenie.

Prváci sa prešli lesnou cestou do rekreačnej oblasti Klatovianka. Tam si na stanovištiach vyskúšali prvú pomoc, s ktorou im pomáhali dievčatá z 3.D — Adi, Peťka a Katka. Za to im patrí veľká vďaka. Na ďalších stanovištiach sa zoznámili s prácou s buzolou, spoznali rastlinky v teréne, hádzali granátom na cieľ. Každá trieda prejavila športového ducha aj pri pohybových hrách v lese.

Druháci začali svoju turistickú trasu na Lingove a skončili na sídlisku Ťahanovce. Cestou sa osviežili na niekoľkých zastávkach a svoju zručnosť otestovali na športovom stanovišti. Na Zelenom dvore si nezabudli spraviť spoločnú modro — zelenú fotografiu…v náručí zelenej prírody s modrou oblohou nad hlavou.

Úspech v nohejbale

Telocvičňa SOŠ Učňovská Šaca bola 24. marca 2022 dejiskom základného kola v nohejbale chlapcov. Naši reprezentanti v skupine A3 úspešne postupne zdolali Gymnázium Poštová, SOŠ agrotechnickú Moldava nad Bodvou a SOŠ IT Ostrovského. Ako víťazi skupiny postúpili do semifinálového kola. O úspech sa pričinili: Tomáš Dulava 2.A, Sebastián Murín, Filip Špánik 4.A a Martin Čabra 4.D.

V pondelok 28. marca 2022 opäť v telocvični SOŠ Učňovská Šaca dosiahli dievčatá v nohejbale krásny výsledok. Vo finálovom regionálnom kole obsadili krásne druhé miesto. Vo finále podľahli SZŠ Moyzesova. Za našu školu nastúpili: Vivien Herditzka, Muriel Herditzka 3.B, Veronika Ferková a Veronika Hrabovská 1.B.

Obidvom družstvám ďakujeme za úspešné reprezentovanie nášho gymnázia.

Zimný lyžiarsky kurz 2022

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a naši prváci sa mali možnosť zúčastniť dlhoočakávanej spoločnej akcie — lyžiarskeho kurzu.

Za dodržiavania protipandemických opatrení (povinné testovanie a respirátory) s obrovskou radosťou nasadli do autobusov smer Tále. Počas celého týždňa vládlo rozprávkové počasie a Perinbaba k nemu nadelila kopu snehu, takže lyžovačku si všetci užívali plnými dúškami. Dokonca aj začiatočníci sa napriek prvotným nezdarom nevzdali a zabojovali, za čo ich veľmi chválime.

Počas celého kurzu si triedy užili veľa srandy, či už na svahu alebo vo voľnom čase, v ktorom nechýbala prechádzka, wellness či spoločné šantenie na snehu. Ani sa nenazdali a bol piatok, čas odchodu z nezabudnuteľného týždňa, plného pohybu, dobrej nálady a spomienok.

Ďakujeme všetkým inštruktorom, pedagogickému dozoru, lekárom a rodičom za ich sponzorské dary.

Zimná univerziáda 2022 a fantastický úspech

Univerzita Komenského v Bratislave organizovala Zimnú univerziádu SR 2022, ktorá sa uskutočnila v dňoch 7. – 11. februára 2022. Prihlásiť sa mohli študenti všetkých vysokých škôl na Slovensku a rovnako študenti stredných škôl v maturitných ročníkoch. Uskutočnila sa v športových disciplínach bedminton, stolný tenis, headis, vzpieranie, karate, futsal, crossfit, hokej, florbal, tanečné športy, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a biatlon.

A práve v karate sme mali reprezentanta nášho gymnázia Adama Bugoša, ktorý sa medzi vysokoškolákmi nestratil a v KUMITE muži – 60 kg získal fantastické prvé miesto. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho gymnázia.

Zimnú univerziádu SR podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenská asociácia univerzitného športu.

Turistický krúžok „v oblakoch“

Jesenná prechádzka alebo vypadnúť do prírody a užiť si príjemný deň v obklopení lesov s nádherným výhľadom na konci? Toto sa podarilo v sobotu 13. novembra 2021 turistickému krúžku a odmenou bola nádherná ranná inverzia na Jánošíkovej bašte. Boli sme „ako v oblakoch“.

Krásny deň pokračoval na Prielohy, ďalej pod Vysokú skalu a Kráľovú studňu. Zaslúžené občerstvenie prišlo vhod v Kavečanoch na Hrešnej a potom smer Košice.

Jesenná príroda je proste krásna.

Európsky týždeň športu

Naše gymnázium sa tento školský rok zapojilo do siedmeho ročníka Európsky týždeň športu. Aktivity boli zamerané na sebaobranu, ktorú zastrešuje OZ Bezpečný prístav a kampaň Do školy na bicykli. Tieto aktivity boli ocenené aj v Národnom športovom centre, odkiaľ nám zaslali ďakovný list v tomto znení:

„Milí športoví priatelia, siedmy ročník Európskeho týždňa športu sa skončil. Dovoľte, aby sme sa Vám úprimne poďakovali za aktívnu účasť a podporu Európskeho týždňa športu 2021. Posielame Vám oficiálny ďakovný list riaditeľa Národného športového centra, národného koordinátora iniciatívy Európskej komisie.“

Jesenná príroda a turistický krúžok

Jesenná príroda žiari všetkými farbami. Počasie s príjemnými teplotami hrá do kariet milovníkom pešej turistiky. Aj turistický krúžok využil túto nádheru farieb a vybral sa na Tomášovský výhľad, kde sa zo skaly črtali krásne výhľady.

Popri Hornáde po chodníku sme dorazili až do Smižian a odtiaľ osobáčikom do Košíc. Prechádzky jesennou prírodou, sú tie najkrajšie chvíle pre pohladenie duše.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Regionálne kolo v cezpoľnom behu

Areál rekreačného strediska Anička bol 7. októbra 2021 dejiskom regionálneho kola v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Po dlhej pandemickej dobe sa opäť športovalo a našim reprezentantom sa zadarilo. Síce obsadili v obidvoch kategóriách nepopulárne 4. miesto, ale nevadí, polepšíme sa.

Chlapci v zložení: Matej Holeva (2.C), Samuel Bártfay (1.C) a Richard Buhla (1.D) odbehli 4,2 km.

Dievčatá v zložení: Zuzana Žondorová (2.B), Katarína Šucová (2.A) a Ida Eštoková (1.C) odbehli 2,1 km.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia.

Naši dobrovoľníci na Maratóne

Prvá októbrová nedeľa už po 98.-krát patrila Medzinárodnému maratónu mieru v Košiciach. A tradične sme nechýbali ani my, dobrovoľníci, na stanovištiach osvieženia a občerstvenia, kde sme pre všetkých odhodlaných pretekárov mali okrem vody a drobných pochúťok aj slová povzbudenia, fandenia a úprimného obdivu. Bežcom prialo počasie a my sme hrdí, že sme tiež prispeli k úspešnému priebehu podujatia, ktoré spoluvytvára tradície v našom meste.

Premiérovo sa na MMM zúčastnili aj naši štyria borci, ktorí v štafete junior MAGNA 4×1/4 Maratón úspešne reprezentovali naše gymnázium. Úseky 9 km, 12 km, 9 km a 12 km obsadili žiaci: Sebastián Murín (4.A), Filip Špánik (4.A), Adam Bugoš (4.B) a Radovan Nevlaha (4.D). Tešíme sa z ich úspechu a pevne veríme, že aj budúci rok túto štafetu úspešne postavíme.

Poďakovanie patrí aj Kataríne Šucovej (2.A) a Zuzane Majláthovej (1.A), ktoré si zabehli sobotňajší minimaratón.

KOŽaZ — kurz ochrany života a zdravia

Populárnou tradíciou našej školy sa stal aj KOŽaZ – kurz ochrany života a zdravia. Nemohol chýbať ani tento rok. Žiaľ, pandemická situácia pozmenila jeho „podobu“.

Namiesto trojdňového kurzu sa konal jednodňový. Jednotlivé triedy 3. ročníka sa vybrali za dobrodružstvami do Slovenského raja. Nádherný Tomášovský výhľad očaril nejeden pár očí. Ďalšou zastávkou bola Sovia skala, ktorá si „vyžiadala“ 25-minútový výstup do strmého kopca. Aj napriek fyzickej náročnosti a chladnejšiemu počasiu úsmev na tvári a dobrá nálada sprevádzala všetkých účastníkov kurzu. Posilnení krásou prírody a čerstvým vzduchom sa žiaci vrátili do školských lavíc oddýchnutí a plní zážitkov.

Jesenné účelové cvičenie

Už tradične sa začiatok septembra na našej škole spája s účelovými cvičeniami pre žiakov prvých a druhých ročníkov. Táto osobitná forma vyučovania učiva ochrany človeka a zdravia integruje spôsobilosti žiakov získané v iných učebných predmetoch a rozširuje ich či upevňuje.

V duchu ochrany prírody a zdravia sa niesli aj v tomto roku. Programom boli turistické vychádzky do blízkeho okolia Košíc (Hrešná, Alpinka a Anička), no a nechýbali ani didaktické hry, pri ktorých žiaci dokazovali svoju zdatnosť, odvahu a radosť z pohybu. Počasie bolo po všetky dni priaznivé a tak boli všetci spokojní, že celý deň mohli spoločne stráviť v prírode.

Vyhodnotenie súťaže Krok za krokom

Milí Šrobárčania! Prinášame Vám výsledky našej novej súťaže Krok za krokom. Víťazkou sa stala Ema Hažlinská z 2.A triedy, ktorej srdečne gratulujeme. V období trvania súťaže prekročila hranicu a prešla viac ako 300 kilometrov. Zaujímavá cena jej bude odovzdaná po nástupe do školy.

Zároveň ďakujeme každému, kto sa zapojil. Všetci účastníci sa už teraz môžu tešiť na jednotku z telesnej výchovy. Hýbeme sa však hlavne kvôli sebe a najväčšou výhrou je naše zdravé telo. Sme nesmierne radi, že sme Vás motivovali k úžasným fyzickým výkonom! Vaša žiacka školská rada

Majstrovstvá Slovenska v basketbale kategórie Kadetov U17

Blahoželáme! Krásne 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v basketbale kategórie Kadetov U17, pomohli vybojovať v Košiciach aj štyria žiaci nášho gymnázia.

A. Köröš z 1.B, O. Halász z 1.B, Adam Haus z 1.C a Radovan Nevlaha z 2.D, chlapci blahoželáme!

Športom proti nude – 2. diel

Je veľmi potešiteľné, že si mnohí z Vás nájdu chvíľku na športovanie, cvičenie a posilňovanie a potešia aj nás ostatných krásnymi videjkami.

Ak ste tam ešte nenašli to svoje, tak neváhajte a natočte svoje cvičenie, bicyklovanie, žonglovanie alebo aj prácu v záhradke. Tešíme sa na ďalšie príspevky.

Športom proti nude – 1. diel

Okrem toho, že sa plne venujete učeniu, treba posilniť mozog aj pohybom. Určite teraz mnohým školákom chýba telesná výchova, alebo rôzne športové činnosti.

V rámci aktivít ako sú rôzne motivačné videá, sme sa pokúsili aj o cvičenie doma, ktoré sme následne nahrali. Tu sú prvé výsledky.

Krajské kolo v basketbale žiakov stredných škôl

Športová hala na Štítnickej ulici v Rožňave bola dejiskom krajského kola v basketbale žiakov SŠ. Hralo sa v troch skupinách a naši reprezentanti boli v skupine s neskorším víťazom krajského kola Gymnáziom Školská 7, Spišská Nová Ves a Gymnáziom Komenského 32, Trebišov, ktoré porazili a v skupine skončili na druhom mieste.

Už samotný postup do krajského kola je pekný úspech, o ktorý sa zaslúžili: Köröš Adam z 1.B, Košťál Martin a Vass Adam z 1.D, Nevlaha Radovan a Filip Kocúr z 2.D, Adam Haus z 1.C, Halász Oliver z 1.B, Drenko Roland zo 4.B a Poliakov Igor zo 4.C. Ďakujeme za reprezentáciu.

Majstrovstvá Slovenska v aerobiku

Dňa 10. februára 2020 sa v Trenčíne konali školské majstrovstvá Slovenska v aerobiku. Našu školu reprezentovali 2 žiačky z 1.D triedy – Ema Kyselová a Petra Guzaninová. Dievčatá sa pretancovali piatimi kolami a vo veľkej konkurencii sa Ema Kyselová umiestnila na krásnom deviatom mieste. Srdečne blahoželáme!

Zimný lyžiarsky kurz 1.B, 1.C a 1.D

Od 17. do 21. februára 2020 sa triedy 1.B, 1.C, 1.D a nemecká dobrovoľníčka Lisa Schust zúčastnili lyžiarskeho kurzu v prekrásnom prostredí Levočskej doliny. Počasie bolo premenlivé, niekedy svietilo slniečko, inokedy bolo pod mrakom a sem-tam aj snežilo.

Žiaci si deň za dňom s pomocou svojich inštruktorov zdokonaľovali lyžiarske umenie. Najviditeľnejšie pokroky bolo vidieť, tradične, u začiatočníkov.

Aktívny oddych po kvalitnej lyžovačke si dopriali pri biliarde, bowlingu, stolnom tenise, niektorí relaxovali v bazéne a v saunách. Večerný program vyplnili zábavnými hrami jednotlivé družstvá, profesori a aj pán doktor. Nadobudnuté zručnosti si žiaci mohli porovnať v záverečných pretekoch jednotlivých družstiev. Po všetkých stránkach vydarený lyžiarsky kurz zakončili nezabudnuteľným „bláznivým večerom“.

Šrobárka na snehu – lyžiarsky kurz 1.A a 1.E

V dňoch od 10. do 14. februára 2020 sa triedy 1.A a 1.E zúčastnili lyžiarskeho kurzu v čarokrásnom prostredí Levočskej doliny. Počasie bolo celý týždeň ukážkové, slniečko sa na nás usmievalo a na vrchole zjazdovky sa nám dokonca v plnej nádhere odkryli aj Vysoké Tatry.

Dni na svahu ubiehali veľmi rýchlo, lyžiari -začiatočníci sa priučili lyžiarskemu umeniu a pokročilí si zase zdokonaľovali techniku. Vo voľnom čase sme sa zabávali pri biliarde a bowlingu, oddychovali v bazéne alebo hrali stolný tenis. V rámci večerného programu nás zabávali jednotlivé triedy, profesori a dokonca aj náš pán doktor. Bonbónikom a zážitkom boli záverečné preteky a piatková exhibícia, ktoré dokázali, že to s lyžami naozaj vieme. Jednotlivé skupiny (vrátane profesorského zboru) sa nám predstavili so svojou záverečnou exhibičnou jazdou a boli odmenení mohutným potleskom. Lyžiarsky kurz sme zakončili bláznivým večerom a diskotékou. Prežili sme 5 úžasných dní plných lyžovania, nezabudnuteľných zážitkov, smiechu a radosti, na ktoré budeme dlho spomínať.

Regionálne kolo v basketbale chlapcov

V dňoch 6. a 7. februára 2020 sa uskutočnilo regionálne kolo v basketbale chlapcov. V telocvični Hotelovej akadémie a SOŠ Ostrovského sa najskôr rozohrali zápasy v skupinách.

Naši chlapci boli v skupine s Gymnáziom Alejová a SPŠS Komenského. Skupinu vyhrali a postúpili do finálovej skupiny, ktorá sa hrala 7. februára 2020 v telocvični na SOŠ Ostrovského. Vo finálovej skupine boli družstvá: Gymnázium Poštová, Gymnázium Park mládeže, SPŠ elektrotechnická a Gymnázium Šrobárova. Nakoniec naši reprezentanti obsadili perfektné 2. miesto a vybojovali si postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 27. februára 2020 v Rožňave.

O úspech sa pričinili chlapci: Köröš Adam z 1.B, Košťál Martin a Vass Adam z 1.D, Nevlaha Radovan z 2.D, Poliakov Igor zo 4.C, Hadžega Matúš a Fujda Patrik z 3.D. Ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole.

Lyžiarsky výlet na Štrbské Pleso

V sobotu, 25. januára 2020 sa členovia a priaznivci Športového krúžku opäť postavili na lyže. Počasie na Štrbskom Plese bolo tentokrát ukážkové, bez obláčika a výborná nálada sa stupňovala každou sekundou.

Neodradilo nás skoré ranné vstávanie a slnečnú sobotu sme si užili naplno ako sa na pravých Šrobárčanov patrí.

Lyžovačka v objatí Vysokých Tatier

Druhú decembrovú sobotu sa športový krúžok a jeho priaznivci vybrali na Štrbské Pleso. Ráno sa nezačalo najšťastnejšie, keďže jeden smoliar si zabudol lyže v zubačke a musel potom „chvíľu“ na stanici počkať, kým sa mu vrátia. Potom už išlo ale všetko hladko, užívali sme si výbornú lyžovačku a zimnú atmosféru a dokonca sa na nás občas usmialo aj slniečko.

Ohlasy žiakov po príchode domov boli viac ako pozitívne a už teraz sa tešíme na ďalšie lyžiarske výkony, ktoré sme si naplánovali na 25. januára 2020. Pridajte sa k nám!

Veľký úspech našich florbalistiek

V telocvični SOŠ Ostrovského 1, Košice 10. decembra 2019 prebehlo regionálne finále dlhodobých športových súťaží vo florbale dievčat. Naše dievčatá dosiahli fantastický úspech, keď postupne porazili SOŠ Ostrovského, SZŠ sv. Alžbety, Mäsiarska 25 a v rozhodujúcom zápase s SŠŠ Tr. SNP vybojovali remízu a vďaka lepšiemu skóre sa stali víťazkami regionálneho kola a vybojovali si účasť v Krajskej športovej olympiáde.

O úspech sa zaslúžili: Klára Funfrovičová, Vivien Herditzká a Muriel Herditzká z 1.B, Laura Hisirová z 3.A, Sára Venglarčíková z 3.C, Izabela Čonková Skybová a Veronika Zajacová z 3.D, Sarah Jarková z 1.E, Liliana Kočišová, Katarína Cebáková, Laura Halászová a Katarína Strončeková z 1.D. Blahoželáme!

Košický mikulášsky charitatívny beh a 2.B

Chce to kostým, bielu bradu alebo len mikulášsku čiapku, dávku odvahy a chuť zabaviť sa. V sobotu 7. decembra 2019 sa týmto heslo riadila aj 2.B, ktorej zástupcovia vybehli na trať dlhú asi 4 km.

Ostatní spolužiaci ich povzbudzovali a podporovali popri trati. Účasťou na tomto behu podporili charitatívnu myšlienku a prispeli neziskovej organizácii Úsmev ako dar. Vyzbieralo sa celkovo 1540 €. Naozaj platí Úsmev je dar.

Regionálne finále v badmintone chlapcov

Telocvičňa SOŠ železničná dňa 4. decembra 2019 bola dejiskom regionálneho kola v badmintone chlapcov. Za účasti najlepších 11 družstiev sa naši reprezentanti nestratili a obsadili vynikajúce 3. miesto, čím si vybojovali účasť v Krajskej športovej olympiáde.

O tento úspech sa zaslúžili Daniel Dzurňák a Martin Svoreň zo 4.D. Držíme palce a ďakujeme za reprezentáciu.

Regionálne semifinálové kolo vo florbale dievčat

Dňa 29. novembra 2019 sa v telocvični na SOŠ Ostrovského konalo semifinálové kolo vo florbale dievčat. V našej skupine boli školy Gymnázium Trebišovská 12 a Obchodná akadémia Watsonova 61, ktorá nakoniec na zápasy nenastúpila. V boji o víťazstvo v skupine boli opäť úspešné naše dievčatá a zabezpečili si tak postup do finále a boj o účasť v Krajskej športovej olympiáde.

Reprezentáciu tvoria dievčatá: Laura Hisirová z 3.A, Sára Veglarčíková z 3.C, Izabela Čonková – Skybová z 3.D, Vivien Hedritzká, Muriel Herditzká a Klára Funfrovičová z 1.B, Sarah Jarková z 1.E, Liliana Kočišová, Katarína Cebáková a Katarína Strončeková z 1.D.

Držíme palce vo finálovom kole.

Regionálne finále vo futsale chlapcov

V telocvični na SOŠ Šaca 28. novembra 2019 prebehlo regionálne finále vo futsale chlapcov. Naši borci mali v skupine Súkromnú športovú školu Užhorodská, Športovú školu a SOŠ Moldava nad Modvou. V tejto silnej konkurencii obsadili celkové štvrté miesto. O tento úspech sa zaslúžili: Filip Špánik, Richard Matis a Sebastián Murín z 2.A, Adrián Winkelmes z 2.C, Richard Majerník a Patrik Skonc z 1.B, Jakub Krasniči z 1.E a Eduard Hnidiak z 1.D.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Športom pre Červené stužky

V piatok popoludní sa v našej telocvični uskutočnil basketbalový turnaj chlapcov 1. a 2. ročníkov. Do turnaj sa prihlásili štyri prvácke 1.A, B, C, D a dve druhácke 2.B, D triedy. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine hrali každý s každým. V boji o tretie miesto sa stretli 1.C a 1.D, kde bola úspešnejšia 1.D, ktorá skončila na 3. mieste a veľké finále si zahrali skoro „profíci“ 2.D a 1.B, kde tesne vyhrala 1.B vyhrala a stala sa víťazom 1. ročníka Putovného pohára Športom pre Červené stužky.

Veľké poďakovanie patrí Radkovi Nevlahovi z 2.D, ktorý mal tento turnaj „pod palcom“ a firme Lear Corporation a spoločnosti SPP, ktoré nám poskytli do turnaja sponzorské ceny.

Najlepším hráčom bol vyhlásený Oliver Halász z 1.B a najužitočnejším hráčom Dávid Hric z 1.C. Ďakujeme a už sa tešíme na ďalší ročník.

Finálové kolo vo futsale dievčat

Telocvičňa Hotelovej akadémie bola dejiskom finálovej skupiny vo futsale dievčat. Do finále sa dostali družstvá: Športové gymnázium, SOŠ Bocatiova, Obchodná akadémia Watsonova a Gymnázium Šrobárova. Vo veľmi vyrovnanej skupine nakoniec naše dievčatá obsadili výborné 2. miesto a zabezpečili si tak postup do Krajskej športovej olympiády, ktorá by mala prebehnúť v máji 2020.

O postup sa zaslúžili: Venglarčíková Sára z 3.C, Kožejová Radka a Rogosová Viktória z 2.B, Jarková Sarah z 1.E, Herditzká Muriel, Herditzká Vivien a Funfrovičová Klára z 1.B, Čonková – Skybová Izabela z 3.D, Orosová Stela, Hisirová Laura a Spišiaková Ema z 3.A a Škovranová Soňa zo 4.B. Gratulujeme!

Semifinálové kolo vo futsale

Telocvičňa SOŠ Šaca dňa 21. novembra 2019 hostila semifinálovú skupinu vo futsale chlapcov. Naši reprezentanti vyhrali obidva zápasy a z prvého miesta postúpili do finále. Postupne porazili SPŠ dopravnú a SOŠ železničné.

O postup sa zaslúžili: Richard Matis, Sebastián Murín a Filip Špánik z 2.A, Adrián Winkelmes z 2.C, Jakub Krasniči z 1.E, Patrik Skonc a Richard Majerník z 1.B a Eduard Hnidiak z 1.D. Gratulujeme!

Regionálne kolo vo florbale chlapcov – finále

V telocvični na SOŠ Ostrovského dňa 15. novembra 2019 prebehlo finálové kolo vo florbale chlapcov. Naši reprezentanti aj napriek veľkej snahe neuspeli a obsadili celkovo 5. miesto. Nad ich sily boli Gymnázium Alejová a Gymnázium Poštová.

Družstvo tvorili hráči: Filip Tchir a Samuel Kozák z 3.C, Adam Bugoš, Tomáš Hrnčiar a Igor Kopsa z 2.B, Oliver Kováč z 3.D, René Stráňai a Matúš Gbúrik z 1.C, Viktor Onuška, Oliver Orosz a Patrik Sekerák z 1.E, Michal Blažej z 1.D, Filip Kocúr z 2.D.

Regionálne finále v nohejbale

Dňa 13. novembra 2019 sa v telocvični SOŠ Ostrovského konalo regionálne finále v nohejbale. Naši borci mali v skupine družstvá SOŠ Hlavná 54, Moldava nad Bodvou a Gymnázium a ZŠ Sándora Máraiho, Košice. Skupinu suverénne vyhrali, do cesty vo štvrťfinále sa im postavili chlapci z SOŠ veterinárnej, v semifinále porazili chlapcov zo SZŠ Kukučínovej a vo finále zavŕšili víťazstvom nad SOŠ Moldava nad Bodvou.

Týmto triumfom si zabezpečili účasť v Krajskej športovej olympiáde, ktorá sa bude konať v máji 2020. Reprezentovali nás: Samuel Kozák, Filip Tchir a Patrik Čmil z 3.C. Blahoželáme.

Semifinálové kolo vo futsale dievčat

Telocvičňa Hotelovej akadémie na Južnej triede bola dejiskom semifinálových bojov vo futsale dievčat. Naše reprezentantky mali v skupine družstvá SZŠ Moyzesova, Hotelová akadémia Južná trieda a Obchodná akadémia Watsonova.

Do finálovej skupiny postúpili dievčatá po troch víťazstvách. Finále si zahrajú 22. novembra 2019. Naše gymnázium reprezentovali: Venglarčíková Sára z 3.C, Kožejová Radka a Rogosová Viktória z 2.B, Herditzká Vivien, Herditzká Muriel a Funfrovičová Klára z 1.B, Jarková Sarah z 1.E, Čonková – Skybová Izabela z 3.D. Držíme palce vo finále.

Úspech dievčat vo florbale

V dňoch 7. a 8. novembra 2019 sa v telocvični na SOŠ Ostrovského konalo regionálne kolo vo florbale dievčat. Najskôr naše dievčatá vyhrali základnú skupinu, kde mali za súperov družstvá SZŠ Kukučínová a Gymnázium Alejová.

V piatok 8. novembra 2019 vo finálovej skupine sme najskôr remizovali s SOŠ Ostrovského a zvíťazili nad Gymnáziom Trebišovská 12. V boji o prvé miesto boli dievčatá úspešné s Gymnáziom sv. Edity Steinovej. Za víťazstvo v regionálnom kole si vybojovali postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 1. – 4. apríl 2020 v Spišskej Novej Vsi.

O tento fantastický úspech sa zaslúžili dievčatá: Izabela Čonková – Skybová a Veronika Zajacová z 3.D, Klára Funfrovičová, Muriel Herditzká a Vivien Herditzká z 1.B, Laura Hisirivá, Stela Orosová a Ema Spišiaková z 3.A, Sarah Jarková z 1.E, Soňa Škovranová a Aneta Ujjobágyová zo 4.B, Sára Venglarčíková z 3.C, Liliana Kočišová a Laura Halaszová z 1.D. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Regionálne kolo v stolnom tenise

Telocvičňa Hotelovej akadémie na Južnej triede bola 5. novembra 2019 dejiskom regionálneho kola v stolnom tenise. Naše družstvo v zložení Milan Mičieta, Viktor Onuška a Jakub Krasniči z 1.E a Michal Sabol z 1.D pri svojej premiérovej účasti obsadilo v skupine 4. miesto. Ich súpermi boli Gymnázium T. Akvinského, SOŠ Ostrovského a OA Polárna. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Regionálne kolo vo futsale chlapcov

15. októbra 2019 sa na HA Južná trieda v Košiciach odohrali zápasy regionálneho kola vo futsale v základných skupinách. Naši chlapci vyhrali nad SOŠ Šaca a OA Polárna v Košiciach.

17. októbra 2019 bola telocvičňa SPŠ dopravnej v Košiciach dejiskom finálovej skupiny. Naši chlapci zabojovali a po stretnutiach s košickými školami SOŠ železničnou, SOŠ Ostrovského a SPŠ elektrotechnickou obsadili vo finálovej skupine II. miesto. Vo veľkom finále o postup do krajského kola sa stretli s chlapcami z Evanjelického gymnázia JAK. Po tuhom boji nakoniec zvíťazili a získali III. miesto, čím si zabezpečili postup do krajského kola.

O tento úspech sa pričinili: Filip Špánik, Sebastián Murín a Richard Matis z 2.A, Adrián Winkelmes z 2.C, Eduard Hnidiak z 1.D, Jakub Krasniči z 1.E, Patrik Skonc z 1.B, Norbert Škrinár, Marek Frniak a Matej Demjanovič z 1.A.

Chlapcom gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole.

Základné kolo v nohejbale chlapcov

Hotelová akadémia v Košiciach bola 16. októbra 2019 dejiskom základného kola dlhodobých športových súťaží v nohejbale chlapcov skupiny A2.

Naši borci boli v skupine s košickými školami HA na Južnej triede, SOŠ železničnou, OA na Polárnej ulici a SZŠ na Kukučínovej ulici. Všetky zápasy s prehľadom vyhrali a stali sa víťazmi skupiny A2.

Družstvo hralo v zostave: Samuel Kozák, Patrik Čmil a Filip Tchir z 3.C. Táto trojica je členom klubu KAC Košice, ktoré získalo za rok 2019 titul Majstra Slovenska v nohejbale. Blahoželáme a držíme palce v ďalších kolách.

Regionálne kolo v aerobiku

Dňa 15. októbra 2019 sa za zvukov tanečnej muziky v telocvični Gymnázia na Opatovskej ulici konal trojhodinový maratón v aerobiku. Našu školu v regionálnom kole reprezentovali títo žiaci: Guzaninová Petra, Haritunová Kristína a Kyselová Ema z 1.D, Kardošová Kristína Viera a Orajová Cyntia z 1.E a Širák Ľudovít z 3.C.

Všetkým sa podarilo postúpiť do krajského kola a Ema Kyselová sa navyše môže pochváliť prvým miestom. Srdečne blahoželáme!

Detskou železničkou na účelové cvičenie pre žiakov 1. ročníka

V chladnom a upršanom počasí sa 9. októbra 2019 konalo účelové cvičenie pre žiakov 1. ročníka.

Detská železnica Košice OZ v spolupráci s dobrovoľným HZ Ruskov, inštruktormi prvej pomoci SČK a inštruktorom sebaobrany Ladislavom Konrádym zabezpečili stanovištia, kde veľmi pútavou, ale aj humornou formou poskytli našim žiakom informácie a pripravili pre nich praktické činnosti. Topografické stanovište s využitím GPS aplikáciami zastrešila Mgr. Kurcinová.

Naši žiaci mali za úlohu uhasiť rozžeravenú horiacu panvicu, striekali požiarnou hadicou a vyskúšali si kyslíkovú bombu a nasadenie „plnej poľnej“. Prvá pomoc žiakom poskytla praktické rady, ako majú postupovať pri zlomeninách a sebaobrana zase nácvik obrany pozícií pri napadnutí útočníka.

Aj napriek nepriaznivému počasiu žiaci s nadšením a ochotou pristúpili k plneniu úloh, čím naplnili cieľ účelového cvičenia. Vyzimení, zmoknutí, ale plní zážitkov a informácií sa napokon vláčikom vrátili opäť domov.

Šrobárka na Maratóne

Ctíme tradície našej školy, a tak sme opäť pomáhali pri organizácii Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, ktorého už 96. ročník sa uskutočnil túto nedeľu, 6. októbra 2019, v uliciach nášho mesta.

Pod vedením profesoriek p. Mgr. Dany Bugorčíkovej, PaedDr. Z. Novotnej, Mgr. D. Sivákovej a Mgr. I. Melichovej a za výdatnej pomoci p. profesorky E. Šolcovej dievčatá z 2.D a študenti pani profesorky Novotnej z 1.A, 2.B, 4.A, a 3.B pripravili občerstvovaciu a osviežovaciu stanicu pre bežcov a spríjemnili im tak beh, pri ktorom museli účastníci nasadiť všetky svoje sily a odhodlanie.

V chladnom počasí, silnom vetre a občasnom daždi sme ich povzbudili nielen vodou a drobným občerstvením, ale aj potleskom a úsmevom. Dobrá vec sa podarila, Maratón pozná svojich víťazov a my veríme, že sme k jeho úspešnému priebehu prispeli svojou prácou. Tak dovidenia o rok, tradične, v prvú októbrovú nedeľu.

Základné kolo vo futsale dievčat

Multifunkčné ihrisko na SOŠ Jána Bocatia v Košiciach bolo 1. októbra 2019 dejiskom základného kola vo futsale dievčat, ktorého organizátorom je RCM. Naše dievčatá boli vylosované do skupiny so školami: Gymnázium Poštová 9, SOŠ veterinárna Barca, SOŠ Jána Bocatia a SOŠ Medzev. Všetky zápasy naše baby zvládli bravúrne a stali sa víťazkami skupiny, čím si zabezpečili postup do semifinálového kola.

O tento úspech sa zaslúžili: Soňa Škovranová zo 4.B, Sára Venglarčíková z 3.C, Ema Spišiaková z 3.A, Izabela Čonková-Skybová z 3.D, Vivien Herditzká, Muriel Herditzká a Klára Funfrovičová z 1.B a Sarah Jarková z 1.E. Držíme im palce v ďalších kolách!

Vyhodnotenie kampane Do školy na bicykli

Naša škola mala dnes tú česť privítať predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku, ktorý nám slávnostne odovzdal stojan na kolobežky za zapojenia sa do kampane Do školy na bicykli.

Košický župan za našimi žiakmi nechcel zaostávať a na svoju alma mater prišiel na bicykli za sprievodných tónov našej skvelej školskej kapely. Pani riaditeľka sa pánovi predsedovi srdečne poďakovala za dnešný dar a za spolufinancovanie multifunkčného ihriska a v ďakovnej reči vyzdvihla pomoc KSK pri rozvíjaní a podpore športových aktivít a ekologického zmýšľania žiakov našej školy. Po krátkom príhovore pána Trnku zhrnula kampaň Do školy na bicykli vedúca PK telesnej a športovej výchovy Dana Bugorčíková. Pochvalné slová pani profesorky patrili žiakom za angažovanosť v spomínanej kampani, do ktorej sa zapojilo takmer 200 žiakov, čo bol najvyšší počet cyklistov v celej kampani. Zároveň vyjadrila potešenie, že naša škola sa snaží zavádzať rôzne ekologické prvky a podporovať v žiakoch ekologické zmýšľanie. A to aj napriek tomu, že nemalým motivačným činiteľom dopravy na bicykli a na kolobežkách počas kampane bola výmena získanej zelenej karty Petra Sagana za zlú známku. Pani profesorka je presvedčená, že aj tento rok sa žiaci do kampane zapoja a to ešte vo väčšom množstve.

Po ďakovných slovách si žiaci našej školy zahrali priateľský futbalový zápas, do ktorého sa s radosťou chcel zapojiť aj pán Trnka, no časovo náročné pracovné povinnosti mu to nedovolili. Napriek tomu dal futbalový zápas krásnu športovú bodku za dnešným slávnostným dňom.

Kurz ochrany života a zdravia 2019

Hneď prvý týždeň po nástupe do školy sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia (KOŽaZ), ktorý sa tradične konal v Kysaku. Priučili sa tu lepšej obratnosti, tímovej práci a otestovali si svoje schopnosti.

V rámci pobytu a pohybu v prírode splavili Hornád. Niektorí síce premočení do nitky, iní zasa ubolení od veslovania, ale všetci s úsmevom na perách. Nechýbali ani aktivity ako streľba z luku a zo vzduchovky, práca s buzolou, nočná hra a dokonca aj kurz sebaobrany. Náš nabitý trojdenný program nám svojimi kulinárskymi schopnosťami spríjemňovali pani kuchárky, ktoré sme všetci chválili za vynikajúcu stravu.

Posledný deň si pre nás profesori pripravili výstup na Jánošíkovu baštu, ktorý sme aj napriek počiatočnému šomraniu zvládli a na vrchole si nakoniec užívali krásny výhľad. Pár odvážlivcov sa dokonca zahralo aj na horolezcov a treba povedať, že im to išlo na jednotku. Tým sa skončil náš trojdňový výlet. Počasie nám prialo a stanovené úlohy sme splnili. Odchádzali sme síce s poriadnou svalovkou, ale aj s nezabudnuteľnými zážitkami. Triedne kolektívy sa zase dali dohromady, aby sa pustili do práce v novom školskom roku.

Protidrogový týždeň

V dňoch od 24. júna do 27. júna 2019 sa uskutočnil protidrogový týždeň. Pondelok prváci absolvovali prezentácie a diskusie so žiakmi PEER skupín 2. ročníka na témy drog, závislosti a nežiaduceho správania. Druhákov navštívili príslušníci polície Slovenskej republiky, ktorí rozprávali o tom, prečo mladí ľudia siahajú po drogách, aký to má dopad na ich život. Tretiaci sa venovali odovzdávaniu učebníc, údržbe a maľovaniu lavíc.

Utorok si prváci prostredníctvom filmových dokumentov o Černobyle pripomenuli obrovskú ekologickú katastrofu a venovali sa odovzdávaniu učebníc, údržbe a maľovaniu lavíc. Druháci absolvovali prezentácie a diskusie so žiakmi PEER skupín 3. ročníka na témy osobnej prezentácie, environmentalistiky, time manažmentu a techník správneho učenia. Tretiaci sa venovali športovým aktivitám a brigádnickej činnosti.

Nasledujúci deň počas horúcich letných dní prváci využili možnosť schladiť sa medzi chladivými múrmi Dómu sv. Alžbety a pod jej gotickými klenbami si vypočuť zaujímavý výklad nášho kaplána Mgr. Petra Jana o faktoch týkajúcich sa histórie aj súčasnosti dominanty nášho mesta. Druháci sa zúčastnili 1. ročníka športového dňa Šroba – Pošta day. Tretiaci si prostredníctvom filmových dokumentov o Černobyle pripomenuli obrovskú ekologickú katastrofu, venovali sa spoločenským hrám v anglickom jazyku, zahrali si Scrabble a tvorili plagáty s ľubovoľnou tematikou.

Posledný deň sa na pôde Šrobárky konala beseda troch študentov zo zahraničia, ktorých pobyt na Slovensku sa uskutočňuje vďaka podpore Rotary klubu. Šrobárčania v tomto školskom roku výdatne skrášlili okolie svojej školy, napr. vymaľovali plot a vyzametali chodník pred budovou školy, na malom aj veľkom školskom dvore vytrhali a hrabali burinu, pomáhali pánovi školníkovi s odnášaním nepotrebných vecí do kontajnera.

Šroba – Pošta Day

Na konci školského roka sa Žiacka rada v spolupráci s PK TSV rozhodla zorganizovať pre našich žiakov a žiakov z Gymnázia Poštová športové podujatie pod názvom Šroba – Pošta Day. 26. júna 2019 sa stretli žiaci oboch gymnázií, aby v našom areáli spoločne strávili športové dopoludnie.

Horúce počasie nasvedčovalo tomu, že to nebude jednoduché, ale veselá nálada a občerstvenie v telocvični zahnali všetky obavy. Pre žiakov bolo pripravených 5 stanovíšť s rôznymi športovými disciplínami – vodný volejbal, skok vzad, beh dvojíc s balónom, vydrž pod vodou a lezecká stena. Učitelia a žiaci obidvoch škôl sa stretli aj vo futbalovom a volejbalovom zápase. Žiaci si mohli otestovať svoju vlastnú kondíciu, rozhýbali si svoje telá a zabavili sa.

Po skvelých športových výkonoch, kde vládla medzi žiakmi výborná a uvoľnená atmosféra, si spoločne pochutnali na sladkých tortách s logami obidvoch škôl, ktoré pripravili naše milé pani kuchárky.

Cieľom športového dňa bola nielen športová aktivita žiakov, ale aj podpora súdržnosti žiakov a zdôraznenie dôležitosti vzájomnej komunikácie. O tom, že podujatie splnilo očakávanie a svoj cieľ, svedčia výborné ohlasy žiakov obidvoch gymnázií.

Premiérový plavecký kurz v Bulharsku

V dňoch od 16. júna do 23. júna 2019 pre nás začalo leto plaveckým kurzom v Bulharsku.

Pod vedením našich skúsených pani profesoriek sme sa doobeda venovali plaveckému výcviku. Osvojili sme si techniky rôznych plaveckých štýlov, ako kraul, prsia, znak alebo motýlik. Zvyšok dňa sme si vychutnávali oddych na zlatistých plážach Slnečného pobrežia. Plavecký výcvik však nebol iba o plávaní, hraní a súťažení, ale aj o zábave, nezabudnuteľných zážitkoch, smiechu a neposlednom rade o spoznávaní kultúry a geografie. Preto sme sa v pondelok vláčikom odviezli do starobylého Nesebaru, kde si niektorí z nás boli pozrieť letné slávnosti v amfiteátri, iní svojvoľný čas vyplnili nákupmi. No a vo štvrtok sme navštívili púť v centre Slnečného pobrežia, kde si prišli na svoje najmä milovníci adrenalínu na rôznych atrakciách a kolotočoch.

Dlhé letné večery sme si spestrili rôznymi aktivitami a príjemnú a neopakovateľnú atmosféru malo aj večerné kúpanie v mori. Na konci týždňa plného preplávaných kilometrov, svalovky, skákania, šantenia, zábavy a smiechu sme si zmerali svoje sily v rámci pretekov.

Domov sme sa vrátili oddýchnutí, plní krásnych spomienok a zážitkov, za ktoré ďakujeme aj našim inštruktorkám Mgr. Daniele Sivákovej, Mgr. Dane Bugorčíkovej a PaedDr. Zuzane Novotnej. Ak by sme mali hodnotiť premiérový plavecký kurz, nešetrili by sme superlatívmi: obrovská radosť z pobytu vo vode, skvelá partia, fantastické utuženie vzájomných vzťahov a výborná nálada!

Krajská športová olympiáda v nohejbale

V telocvični SOŠ Šaca sa 7. júna 2019 uskutočnila KŠO, ktorú organizovalo CVČ RCM Košice, Strojárenská 3 v spolupráci so SZŠ Moyzesova 17, Košice. Naši reprezentanti sa dostali do skupiny so školami: Gymnázium Trebišov, SOŠ Ostrovského, SPŠ strojnícka, SOŠ veterinárna. Vo svojej skupine obsadili druhé miesto a v kvalifikačnom zápase o finále podľahli Gymnáziu Alejová. V boji o tretie miesto však uspeli a porazili Gymnázium P. Horova Michalovce. O tento fantastický úspech sa pričinili Samuel Kozák, Filip Tchir a Patrik Čmil z 2.C.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Do školy na bicykli

Celonárodná kampaň Do školy na bicykli mala za cieľ hravou formou upriamiť pozornosť žiakov na alternatívne druhy dopravy, ale najmä na cyklistickú dopravu. Každý predsa vie, že bicyklovanie je zdravé, zábavné, rýchle a navyše neznečisťuje životné prostredie.

Trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike, Peter Sagan, pozval všetkých žiakov do školy na bicykli. Ako sám uvádza, je lepšie ísť na bicykli, ako sedieť v sedačke auta a čakať v kolóne na ceste. Súčasťou súťažnej aktivity dochádzania do školy na bicykli bola Zelená karta Petra Sagana, ktorú si žiaci mohli vymeniť za zlú známku.

Na našej škole trvala kampaň jeden týždeň, a to od 20. mája 2019 do 24. mája 2019. Rozdaných bolo 194 Zelených kariet Petra Sagana a mnohé z nich boli vymenené za zlú známku. Šrobárčania si však mohli kartu zameniť len za tzv. malé známky, čiže predpísané veľké testy a písomné školské práce nespadali do tejto kategórie.

Obzvlášť musíme pochváliť žiakov, ktorí si dali tú námahu a prišli do školy na bicykli zo vzdialenejších lokalít, ako Krásna nad Hornádom, Šebastovce, Šaca či Lorinčík. Keďže bolo tento týždeň na školskom dvore oveľa viac bicyklov ako po iné školské dni, pán školník nám pohotovo vyrobil ešte jeden stojan k už existujúcemu stojanu. Ostáva nám vyjadriť už len nádej, že aj po skončení tejto kampane budú obidva stojany na školskom dvore plné bicyklov, a teda že Šrobárčania budú vo vyššej miere používať bicykle na dopravu do školy aj naďalej.

Letné obliehanie Parustanu

V sobotu 25. mája 2019 sa spojil športový a turistický krúžok a spoločne vyrazili na túru. Parustan to sú vlastne pozostatky zrúcaniny hradu v okolí Dargova. Cestou sme poznávali rastlinky, živočíchy, brodili sme sa aj blatkom, ale nálada bola celý čas výborná a už sa tešíme na ďalšiu akciu.

Priateľský volejbalový zápas

Víťazná trieda 1.D v midi-volejbalovom režime v zložení Vavreková Kristína, Nevlaha Radovan, Lisík Štefan a Kocúr Filip statočne zabojovali v priateľskom zápase s profesorským „PROF(i)“ teamom v zložení Mgr. Bugorčíková Dana, Mgr. Coronič Marek, PaedDr. Novotná Zuzana, Mgr. Siváková Daniela. Kolega Mgr. Soták Miloš si stihol zahrať tiež, ale už len v post priateľskom zápase aspoň jeden set. Po trojsetovom boji zvíťazil profesorský team. Ďakujeme za pekné volejbalové stretnutie a fanzóne pod vedením triednej profesorky Mgr. Melichovej Ingrid.

Na budúci školský rok sa tešíme na všetky triedy, ktoré sa školského turnaja zúčastnia. Pokúsia sa tak získať putovný Volejbalový pohár a následne poraziť takmer neporaziteľný „PROF(i) team“. Volejbalu zdar!

Gaudeamus Igitur – celoštátna olympiáda stredoškolákov SR

Mestská športová hala v Trnave a športoviská v blízkosti haly boli v dňoch od 9. do 10. mája 2019 dejiskom celoštátnej olympiády stredoškolákov Slovenskej republiky.

Naše gymnázium a Košický kraj reprezentovali v atletike Dominika Géciová z 2.B v behu 100m prekážky, kde skončila na skvelom 4. mieste a Samuel Sedlák z 2.B, ktorý v skoku do diaľky obsadil 4. miesto. Ďakujeme za výbornú reprezentáciu nášho gymnázia.

Školský pohár predsedu KSK – študentská Krajská futbalová liga – semifinále

Telocvičňa SOŠ Šaca bola dejiskom semifinálových bojov vo futbale o Školský pohár predsedu KSK. Naši futbalisti mali v skupine Strednú športovú školu Košice a SOŠ Jozefa Szakkayho Košice. Aj napriek dobrému výkonu prehrali obidva zápasy a v semifinálovej skupine skončili na 3. mieste. Šrobárčania sa však nevzdávajú a už teraz sú pripravení na budúci rok!

Družstvo tvorili: Roland Drenko, Daniel Sabol (3.B), Samuel Kozák (2.A), Erik Laki, Patrik Čmil, Dávid Tomko (2.C), Sebastián Murín, Filip Špánik, Richard Matis (1.A), Maximilián Miškov (1.D).

VSE City Run 2019

Vo štvrtok 2. mája 2019 sme sa zúčastnili charitatívnej akcie bežcov s dobrým srdcom. Na štart nesúťažného behu na 4 km sa postavili aj naši žiaci a učitelia, ktorí výťažkom zo štartovného podporili občianske združenie Inak obdarení.

Do charitatívnej akcie sa aktívne zapojili žiaci 1.B, 4.A i 4.C triedy a z učiteľského zboru Mgr. Dana Bugorčíková, Mgr. Emília Šolcová, Ing. Jozef Vrábel, Mgr. Miloš Soták a Mgr. Daniela Siváková. Všetkým ďakujeme za aktívnu podporu charitatívnej akcie.

Krajské kolo v atletike

Krajské kolo v atletike sa konalo 3. mája 2019 na atletickom štadióne Technickej univerzity na Watsonovej ul. v Košiciach. Športovci zo Šrobárky opäť ukázali športového ducha a dosiahli tieto úžasné umiestnenia:

Dominika Géciová (2.B) – 1. miesto (beh cez prekážky na 100 m) a Samuel Sedlák (2.B) – 1. miesto (skok do diaľky) – obaja postúpili na celoštátnu olympiádu Gaudeamus igitur, Olympiádu stredoškolákov v SR, ktorá sa uskutoční v Trnave v dňoch 9. – 10. mája 2019. Blahoželáme a držíme palce!
Dominika Géciová (2.B) – 2. miesto (beh na 400 m), Dominika Géciová (2.B) – 3. miesto (beh na 200 m), Viktória Šimková (1.C) – 2. miesto (beh na 800 m), Alexandra Veľká (3.A), Adriána Belušárová (2.D), Sandra Vaľková (1.A), Dominika Géciová (2.B) – 2. miesto (beh na 4 x 100 m dievčatá), Štefan Lisik (1.D) – 2. miesto (hod oštepom), Samuel Sedlák (2.B) – 3. miesto (beh cez prekážky na 110 m)

Školský turnaj o putovný Volejbalový pohár

Aj v tomto roku sa žiaci našej školy prihlásili do boja o putovný Volejbalový pohár. Všetky družstvá predviedli pekné herné výkony. Víťazom sa stali „Déčkari“ (1.D) v zložení Radovan Nevlaha, Filip Kocúr, Štefan Lisík, Kristína Vavreková, Alexandra Ištvánová a Filip Rusinko. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na priateľský zápas, ktorý odohrajú s „PROF(i) teamom“ 14. mája 2019 o 14:30 hod. (zmena termínu vyhradená). Šrobárčania, príďte povzbudiť svojho favorita!

Druhé miesto získali „Starí machri“ (4.C) v zložení Michaela Kalináková, Júlia Janočková, Boris Šaršan, Marek Lukáč, Samuel Kukuruďa, Maroš Šimko a Dominik Novotný.

Tretie miesto patrí „Spoluhláskam“ (2.C) v zložení Jakob Schuld, Tomáš Kováč, Erik Laki, Július Chvojka, Filip Gotsch, Sara Venglarčíková a Dávid Tomko.

Veľká vďaka patrí aj rozhodkyniam Veronike Legényovej a Emme Hudákovej!

Na budúci školský rok sa tešíme na všetky triedy, ktoré sa turnaja zúčastnia. Pokúsia sa tak získať putovný Volejbalový pohár a následne poraziť temer neporaziteľný „PROF(i) team“…
Volejbalu zdar!

Krajské kolo vo veľkom futbale žiakov

Na ihrisku Súkromnej strednej športovej školy na Užhorodskej ulici v Košiciach sa 29. apríla 2019 hrala jedna z troch skupín krajského kola vo veľkom futbale žiakov. Naši žiaci mali v skupine veľmi kvalitné družstvá z domácej športovej školy, zo SPŠ dopravnej a z Technickej akadémie na Hviezdoslavovej ul. v Spišskej Novej Vsi.

Aj napriek veľkej snahe sa našim reprezentantom nepodarilo vyhrať ani jeden zápas a v skupine skončili aj tak na krásnom 4. mieste.

Krajského kola sa zúčastnili títo žiaci: Radovan Haluška, Marek Hanispal (4.A), Matúš Pekarčík (4.B), Boris Šaršan, Matúš Lukács (4.C), Roland Drenko (3.B), Johannes Bröstl, Erik Laki, Samuel Kozák (2.C), Sebastián Murín, Richard Špánik, Richard Matis (1.A), Adrián Winkelmes (1.C), Maxim Miškov, Martin Čabra (1.D).
Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Regionálne kolo v atletike

Atletický štadión Technickej univerzity na Watsonovej v Košiciach bol 25. apríla 2019 dejiskom regionálneho kola v atletike chlapcov a dievčat.

Naši atléti si úspešne počínali na atletickom okruhu a v týchto disciplínach si zabezpečili účasť v krajskom kole, ktoré sa bude konať 3. mája 2019.

Všetkým, aj nemenovaným reprezentantom ďakujeme za úspešné hájenie farieb nášho gymnázia:

 • Alexandra Veľká, 3.A — 1. miesto – skok do výšky
 • Valentína Nagyová, 1.A — 2. miesto – skok do výšky
 • Izabela Čonková-Skybová, 2.D — 2. miesto – hod oštepom
 • Viktória Šimková, 1.C — 2. miesto – 800 m
 • Adriána Belušárová, 2.D — 3. miesto – skok do diaľky
 • Sandra Vaľková, 1.A — 4. miesto – skok do diaľky
 • Dominika Géciová, 2.B — 3. miesto – 200 m
 • štafeta 4 x 100 m — Géciová, Veľká, Vargová, Macková – 2. miesto
 • Štefan Lisík, 1.D — 1. miesto – hod oštepom
 • Štefan Lisík, 1.D — 2. miesto – skok do výšky
 • štafeta 4 x 100 m — Sedlák, Winkelmes, Špánik, Širotník – 3. miesto
 • Samuel Sedlák, 2.B — 4. miesto – skok do diaľky
 • švédska štafeta — Šimková, Hodor, Géciová, Bomba – 2. miesto

Krajská futbalová liga KSK

V dňoch od 15. do 17. apríla 2019 prebiehajú okresné kolá študentskej ligy vo futbale, ktoré sa hrá pod záštitou Košického samosprávneho kraja. Naše gymnázium odohralo svoju skupinu dnes, 16. apríla 2019 na SOŠ v Šaci. Súpermi boli SOŠ technická a OA Watsonova. Naši hráči boli úspešní v obidvoch zápasoch a zabezpečili si postup do semifinálového kola, ktoré sa bude hrať v dňoch od 6. do 7. mája 2019. Držíme palce v ďalších kolách.

O úspech sa pričinili: Laki Erik, Tomko Dávid, Čmil Patrik a Kozák Samuel z 2.C, Drenko Roland a Sabol Daniel z 3.B, Miškov Maxim z 1.D, Winkelmes Adrián z 1.C, Špánik Filip, Murín Sebastián a Matis Richard z 1.A.

Školský futbalový turnaj

Vo štvrtok, 4. apríla 2019, sa na našej škole konal školský futbalový turnaj. Šesť družstiev z rôznych tried si zmeralo sily na novom multifunkčnom ihrisku. Vo finále sa stretli chlapci z 2.C a 4.A a po veľmi vyrovnanom súboji si prvenstvo odniesli štvrtáci. Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme aj rozhodcovi, Johannesovi Bröstlovi, ktorý celý turnaj rozhodoval.

Slávnostné otvorenie multifunkčného ihriska

3. apríla 2019 sme na veľkom školskom dvore slávnostne otvorili naše nové multifunkčné ihrisko. Pani riaditeľka vyslovila prianie, aby na ňom prebiehali len priateľské zápasy a aby žiaci dosahovali čo najlepšie športové výsledky. Prestrihnutím stuhy a prvým výkopom do bránky potom viacúčelové ihrisko slávnostne otvorila a uviedla do prevádzky. Veríme, že si cestu na nové športovisko nájde čo najviac mladých ľudí aj mimo telesnej výchovy a svoj voľný čas tak venujú zmysluplnej činnosti.

Kabinet TSV sa chce touto cestou poďakovať vedeniu školy za to, že vytvára podmienky na kvalitné vzdelávanie a športovú prípravu našich žiakov. Najväčšie poďakovanie patrí Úradu vlády Slovenskej republiky (programu Podpora rozvoja športu), ako aj zriaďovateľovi školy Košickému samosprávnemu kraju, ktorý tento výborný projekt financovali. Prajeme veľa krásnych športových zážitkov!

Semifinálové kolo vo futsale dievčat

V pondelok 25. marca 2019 sa naše gymnázium zúčastnilo semifinálového kola vo futsale dievčat. V skupine s nami hrali školy Gymnázium Opatovská, Stredná športová škola a SZŠ Kukučínova. Aj napriek veľkej snahe, sa našim dievčatám nepodarilo vyhrať žiadny zápas. No už samotná účasť v SF je veľkým úspechom. Ďakujeme dievčatám za reprezentáciu.

Výstup na Popradské pleso

V sobotu 23. marca 2019 nás naše túlavé topánky opäť dotiahli ku krásam slovenskej prírody. Tentokrát sme mali možnosť prezrieť si Štrbské a Popradské pleso, uprostred jasného slnečného dňa ako stvoreného na výstup cez zasnežené hory. Zažili sme jedinečné chvíle a veríme, že ďalšia túra na seba nenechá dlho čakať.

Prevencia kriminality v rámci školenia „Cesta z domu“

Dňa 12. marca 2019 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili školenia „Cesta z domu“, ktorý je financovaný Ministerstvom vnútra v rámci projektu Prevencie kriminality. Školenie je zamerané na výuku zručností spracovania verbálnej a fyzickej agresie rizikovými skupinami. V tomto školení by mali žiaci pokračovať opäť v septembri na kurze ochrany života a zdravia.

Lyžiarsky kurz 1.B a 1.D

V dňoch od 25. februára do 1. marca prebiehal lyžiarsky kurz tried 1.B a 1.D v lyžiarskom stredisku Tále. 5 dní lyžovačky, zábavy a smiechu sú pre nás nezabudnuteľnými. Lyžovanie sme si spolu užili, ako aj každodenné cesty na stredisko. Pokročilí lyžiari zdokonaľovali svoje poznatky na čiernej zjazdovke a navštívili aj lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom.

Začiatočníci zostali verní Tálom a naučili sa tu základné pohyby na lyžiach. Zaobišli sme sa bez úrazov. Každý večer sme mali pripravený nejaký program, ktorý vymysleli triedy i naši profesori. Rôzne hry, súťaže, karneval a diskotéka nás nesmierne zabavili a boli sme jedna veľká rodina.

Odniesli sme si veľa pekných zážitkov aj vďaka našim inštruktorom (Mgr. Daniela Siváková, Mgr. Gabriela Bodnárová, Mgr. Ingrida Palenčárová a Mgr. Peter Jano) a chceme sa im poďakovať za nádherný výlet.

Majstrovstvá Slovenska v aerobiku

Dňa 4. februára 2019 sa v Trenčíne uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v aerobiku. Naše gymnázium reprezentoval Adrián Winkelmes z 1.C. Nepodarilo sa mu síce získať žiadne popredné ocenenie, no už tým, že absolvoval všetkých päť kôl dosiahol krásny úspech a veľmi pekne hájil farby nášho gymnázia.
Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

Lyžiarsky kurz 1.A a 1.C

Na lyžiarsky kurz v novom kolektíve sme sa veľmi tešili. Tentokrát prebiehal od 4. do 8. februára 2019 v lyžiarskom stredisku Levočská dolina, kde na nás čakalo päť dní lyžovačky a nezabudnuteľných zážitkov. Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už vedeli.

Dni na svahu ubiehali veľmi rýchlo, všetci sme sa zabavili a, našťastie, aj vyhli vážnejším úrazom. Zadelenie do tried zmizlo a my sme sa začali zbližovať. Zrazu sme boli jedna veľká partia. Nasmiali sme sa aj s učiteľmi počas spoločných večerov, kedy sme vymýšľali program.

Všetci sme si lyžiarsky užili a odniesli si veľa pekných zážitkov, fotiek, ale hlavne nové kamarátstva. Na záver sa chceme poďakovať všetkým inštruktorom (PaedDr. Zuzana Novotná, Mgr. Daniela Siváková, Mgr. Emília Šolcová, Ing. Jozef Vrabel a Mgr. Peter Jano) za dobre odvedenú prácu.

Regionálne kolo basketbal: dievčatá (Košice I – IV)

Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s Gymnáziom Park mládeže usporiadali RK v basketbale dievčat, ktoré sa konalo 28. januára 2019. Hralo sa v telocvični OA Watsonova. Naše dievčatá mali v skupine SŠG Užhorodská, Gymnázium Alejová. Po víťazstve nad Gymnáziom Alejová si naše baby zabezpečili postup z druhého miesta v skupine do dlhodobých súťaží, ktoré organizuje RCM Košice.

Gymnázium reprezentovali: Strompová Alžbeta zo 4.A, Tokoly Sophia a Škovranová Soňa z 3.B, Čavarová Diana z 2.B, Skybová-Čonková Izabela z 2.D, Macková Andrea a Vaľková Sandra z 1.A a Vargová Ema z 1.C. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Regionálne kolo basketbal: chlapci (Košice I – IV)

Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s SOŠ automobilovou usporiadali RK v basketbale chlapcov. Naši reprezentanti si 24. januára 2019 vybojovali získaním prvého miesta v skupine postup do finále, ktoré sa konalo 25. januára 2019 v Telocvični SOŠ automobilová. Aj napriek prehrám skončili na peknom VI. mieste v regióne Košice I – IV.

Gymnázium reprezentovali: Buhla František z 1.B, Lukáč Marek a Novotný Dominik zo 4.C, Murín Sebastián, Špánik Richard a Sokol Richard z 1.A, Nevlaha Radovan z 1.D, Poljakov Igor z 3.C a Tomko Peter z 4.B.
Zabezpečili sme si aj postup do dlhodobých súťaží, ktoré organizuje RCM Košice. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Základné kolo vo futsale dievčat

RCM v spolupráci s Hotelovou akadémiou Južná trieda usporiadala základné kolo vo futsale dievčat. Naše dievčatá mali v skupine školy HA Južná trieda, SOŠ Medzev a SOŠ Gemerská. Po dvoch vyhratých zápasoch skončili na druhom mieste v skupine a postúpili do semifinálového kola.

Našu školu reprezentovali:
Spišiaková Ema z 2.A, Chovancová Klaudia z 1.C, Hilčíková Michaela zo 4.A, Ujjobágyová Aneta z 3.B, Čonková-Skybová Izabela z 2.D a Škovranová Soňa z 3.B. Gratulujeme a držíme palce v ďalších kolách.

Regionálne kolo v plávaní

RCM v spolupráci s SOŠ Šaca uskutočnilo 18. januára 2019 regionálne kolo v plávaní žiakov a žiačok. Naše gymnázium úspešne reprezentovali: Šolc Adam a Holéczy Hugo z 2.D, Juhász Boris z 2.A, Nič Adam z 1.D, Sentpetéry Samuel z 3.C, Kolesárová Liliána a Šimková Viktória z 1.C, Strompová Veronika z 1.B, Máteová Alexandra z 3.B a Veľká Alexandra z 3.A. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

Na stupeň viťazov vystúpili:

 • Veľká Alexandra z 3.A: 3. miesto – 50 m prsia
 • Holéczy Hugo z 2.D: 3. miesto – 50 m znak
 • Šolc Adam z 2.D: 3. miesto – 200 m polohový pretek
 • štafeta 4 x 50 m (chlapci): 3. miesto (Juhász Boris z 2.A, Holéczy Hugo a Šolc Adam z 2.D a Sentpetéry Samuel z 3.C)
 • štafeta 4 x 50 m (dievčatá): 2. miesto (Kolesárová Liliana a Šimková Viktória z 1.C, Veľká Alexandra z 3.A a Strompová Veronika z 1.B)

Regionálne finále v nohejbale

Naši reprezentanti Samuel Kozák z 2.A, Filip Tchir, Patrik Čmil a Erik Laki z 2.C nás úspešne reprezentovali v regionálnom finále v nohejbale. Pri účasti 12 družstiev si vybojovali fantastické druhé miesto a zároveň aj účasť v športovej olympiáde, ktorá sa bude konať v máji 2019. Držíme palce a ďakujeme za reprezentáciu.

Krajské kolo v bedmintone

SOŠ železničná z poverenia OÚ v Košiciach usporiadala 27. novembra 2018 krajské kolo v bedmintone chlapcov. Farby nášho gymnázia hájili Daniel Dzurňák z 3.D a Matúš Šuca z 4.D. Naši reprezentanti nakoniec obsadili 9. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Regionálne kolo vo futsale žiakov

Dňa 23. novembra 2018 sa v SOŠ Šaca uskutočnilo regionálne kolo vo futsale žiakov. Našim reprezentantom sa nepodarilo zo skupiny postúpiť do ďalších bojov.

Aj tak ďakujeme za reprezentáciu žiakom: Haluška Radovan z 4.A, Pekarčík Matúš z 4.B, Šaršan Boris z 4.C, Drenko Roland z 3.B, Špánik Filip, Matis Richard a Murín Sebastián z 1.A, Čapó Martin a Winkelmes Adrián z 1.C, Miškov Maxim a Čabra Martin z 1.B.

Postup do celoslovenského kola v aerobiku

Telocvičňa Gymnázia Opatovská cesta organizovala krajské kolo v aerobiku.

Opäť sa našim žiakom zadarilo a Adrián Winkelmes z 1.C zo šiesteho miesta ako jediný chlapec postúpil do celoslovenského kola. Majstrovstvá SR sa budú konať 4. februára 2019 v Trenčíne. Naše gymnázium ešte reprezentovali Radka Kožejová z 1.B a Ľudovít Širák z 2.C. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Semifinále vo florbale chlapcov

SOŠ železničná bola usporiadateľom semifinálového kola vo florbale chlapcov. Naši chlapci obsadili pekné druhé miesto a získali body do celkového hodnotenia škôl.

Reprezentovali nás: Čmil Patrik z 2.C, Kováč Oliver z 2.D, Kozák Samuel z 2.A, Tchir Filip z 2.C, Sabol Daniel z 3.B, Danko Matej z 1.A, Kocúr Filip z 1.D, Makara Viktor z 1.B, Hrnčiar Tomáš z 1.B, Kráľovský Andrej z 1.A, Šaršan Boris z 4.C a Drenko Roland z 3.B.

Úspech dievčenského florbalu

V regionálnom kole vo florbale dievčat, ktoré sa 13. novembra 2018 konalo na SOŠ Ostrovského, sa nášmu dievčenskému družstvu podarilo zo skupiny postúpiť do finále. Finále sa konalo 15. novembra 2018, kde naše dievčata po tuhom boji o bronzový stupienok neuspeli.

Aj napriek tomu je to výborný výsledok a dievčatám ďakujem za reprezentáciu. Zloženie družstva: Bačová Kristína a Kačmarová Patrícia z 1.A, Barnová Viktória, Beránková Lenka, Hisirová Laura, Bernatová Petra, Oroszová Stela a Spišiaková Ema z 2.A, Zajacová Veronika a Čonková-Skybová Izabela z 2.D a Venglarčíková Sára z 2.C.

Postup do finále v nohejbale

Hotelová akadémia dňa 14. novembra 2018 usporiadala základné kolo dlhododých športových súťaží v nohejbale mix. V družstve mohlo nastúpiť aj dievča. Naši reprezentanti v zložení Kozák Samuel z 2.A, Tchir Filip, Čmil Patrik a Laki Erik z 2.C vyhrali bez straty bodu skupinu a postúpili do finále. Gratulujeme a držíme palce.

Postup do krajského kola v bedmintone

SOŠ železničná 23. októbra 2018 organizovala regionálne kolo v bedmintone chlapcov. Naši reprezentanti, Daniel Dzurňák z 3.D a Matúš Šuca z 4.D, úspešne prešli každým kolom a nakoniec bojovali o bronzovú medailu. Získaním štvrtého miesta si zabezpečili účasť v krajskom kole, ktoré sa koná 22. novembra 2018. Toto umiestnenie im zabezpečilo aj postup do základného kola v bedmintone, ktoré organizuje RCM. Držíme palce.

Regionálne kolo v aerobiku žiakov a žiačok stredných škôl

Dňa 17. októbra 2018 sa na Gymnáziu Opatovská cesta uskutočnilo regionálne kolo v aerobiku. Našu školu reprezentovali žiaci: Radka Kožejová a Alina Vajányi z 1.B, Viktória Tarnóczyová z 1.D, Adrián Winkelmes z 1.C, Viktor Huňady z 2.D a Ľudovít Širák z 2.C.

Úspešne sa k tretiemu miestu a postupu do krajského kola pretancoval Winkelmes Adrián, gratulujeme a žiaci Kožejová, Huňady a Širák si tiež zabezpečili postup do krajského kola, ktoré sa bude konať 22. novembra 2018. Držíme palce.

Postup do krajského kola vo veľkom futbale

Dňa 9. októbra 2018 sa uskutočnilo regionálne kolo vo veľkom futbale SŠ KE I – IV. Naši žiaci si poradili so súpermi v skupine a postúpili do finálovej časti.

Finále sa hralo 11. októbra 2018 na ihrisku SŠG Užhorodská. Vo finálovej skupine, ktorú sme si vylosovali boli družstvá SOŠ Bocatiova a SPŠ Dopravná. Po výbornom výkone sme sa umiestnili na II. mieste a získali krásny pohár a postup do vytúženého krajského kola, ktoré sa bude konať v apríli 2019.

Našu školu reprezentovali: Radovan Haluška a Marek Hanispal z 4.A, Matúš Pekarčík z 4.B, Boris Šaršan a Matúš Lukács z 4.C, Roland Drenko z 3.B, Brostl Johaness a Erik Laki z 2.C, Čabra Martin, Čapo Martin a Winkelmes Adrián z 1.C, Murín Sebastián a Špánik Richard z 1.D, Matis Richard a Maxim Miškov z 1.D.

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

95. ročník Medzinárodného maratónu mieru

7. októbra 2018 sa konal v Košiciach 95. ročník Medzinárodného maratónu mieru a naša škola mala opäť raz tú česť participovať na tomto podujatí. Pod dohľadom pani profesoriek Bugorčíkovej, Novotnej, Sivákovej a Melichovej podávalo 30 našich žiakov maratónskym bežcom nápoje a pochutiny na osviežovacej a občerstvovacej stanici. Všetkým žiakom patrí veľká vďaka za dobre odvedenú a hodnotnú prácu, bez ktorej by sa takéto významné podujatie nemohlo konať.

XI. ročník Behu o pohár starostu — Memoriál Milana Kováča

Dňa 4. októbra 2018 sa uskutočnil XI. ročník Behu o pohár starostu MČ Staré mesto — Memoriál Milana Kováča. Beh sa konal v centre mesta a naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu.

V kategórii žiačok skončila Alexandra Veľká z 3.A na krásnom 3. mieste a v kategórii žiakov Tomáš Lacko z 3.B získal zemiakovú medailu — 4. miesto. Druhá pretekárka Daniela Doláková z 3.A skončila na 9. mieste. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Vodné športy v Košiciach (Water sports open day)

Dňa sa konal tretí ročník podujatia Deň vodných športov – Water sports open day 2018. Podujatie sa konalo na sídlisku Nad jazerom, kde sa špecializovaní inštruktori vodných športov venovali našim žiakom. Napriek nie veľmi priaznivému počasiu našli žiaci odvahu a vyskúšali si vodné lyže, wakeboarding, windsurfing, paddleboarding, kayaking a rafting.

Majstrovstvá Slovenska v atletike – fantastické dve štvrté miesta

Dňa 19. júna 2018 sa v Nových Zámkoch konala celonárodná súťaž v atletike. Naša žiačka Dominika Géciová z 1.B obsadila fantastické dve štvrté miesta v disciplínach 100 m prekážky a 400 m. Ďakujeme za reprezentáciu našej školy a gratulujeme k tomuto krásnemu úspechu.

Krajská športová olympiáda

Košický samosprávny kraj v spolupráci s RCM usporiadal Krajskú športovú olympiádu. Naše gymnázium sa dňa 6. júna 2018 zúčastnilo súťaže v bedmintone a nohejbale. Bedmintonisti Daniel Dzurňák z 2.D a Marián Lipták z 4.B bojovali na SOŠ železničnej a celkovo sa umiestnili na 4. mieste. Rovnaké umiestnenie 4. miesto získali aj naši nohejbalisti Patrik Čmil a Erik Laki z 1.C, Samuel Kozák z 1.A, Marek Grega a Tomáš Krajník z 4.B, ktorí bojovali na SOŠ v Šaci. Samuel Kozák bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Krajské kolo v atletike a postup na Slovensko

Krásny úspech v atletike dosiahli naši žiaci na krajskom kole, ktoré sa konalo 4. mája 2018 na Atletickom štadióne Technickej univerzity v Košiciach.

Dominika Géciová (1.B): 400 m – 1. miesto, 100 m prekážky – 1. miesto, čím si vybojovala v obidvoch disciplínach účasť na Majstrovstvách SR,
Samuel Dulina (2.C): 200 m – 3. miesto, 400 m – 2. miesto,
Marián Lipták (4.B): hod oštepom – 2. miesto,
Alex Gajdoš (3.D): 800 m – 2. miesto,
Alexandra Veľká (2.A): skok do výšky – 3. miesto,
Samuel Sedlák (1.B): skok do diaľky – 2. miesto, 110 m prekážky – 2. miesto.

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa konajú 19. júna 2018 v Nových Zámkoch a Dominike Géciovej držíme palce.

Školský volejbalový turnaj

Opäť raz sa žiaci našej školy prihlásili do boja o putovný Pohár vo volejbale. Družstvá predviedli pekné herné výkony a víťazom sa stala trieda 4.A, alias „Mičigenci“, v zložení Martin Mičieta, Ján Ciberej, Tomáš Füzer, Tadeáš Vitéz, Frederik Liščinský a Diana Žaloudeková. Víťazom blahoželáme a tešíme sa na priateľský zápas, ktorý odohrajú „Mičigenci“ s „Prof(i) teamom“ 22. mája 2018 o 14:30 hod. Príďte povzbudiť svojho favorita! Na turnaji bojovali o prvenstvá žiaci v dvoch skupinách. Víťazom druhej skupiny sa stala trieda 3.C, alias „Céčkari“, v zložení Miška Kalináková, Aďka Pukanská, Júlia Janočková, Boris Šaršan, Marek Lukáč, Samo Kukuruďa a Maroš Šimko. Blahoželáme!

Skupina štvrtáci: 1. miesto – 4.A „Mičigenci“, 2. miesto – 4.C „Kobry z GloboGymu“, 3. miesto – 4.B „Kompót“.
Skupina tretiaci + prváci: 1. miesto – 3.C „Céčkari“, 2. miesto – 1.C „Dream Team“, 3. miesto – 3.D „Šampiňóny“.

Veľká vďaka patrí rozhodkyniam Emme Hudákovej a Eme Spišiakovej! Na budúci školský rok sa teším na všetky triedy, ktoré sa turnaja zúčastnia a pokúsia sa získať Putovný volejbalový pohár a následne poraziť temer neporaziteľný Prof(i) team… Volejbalu zdar!

Výlet na Štrbské Pleso

V sobotu 24. marca 2018 sa športový krúžok opäť stretol skoro ráno na stanici a vypravil sa na Štrbské Pleso rozlúčiť sa s lyžiarskou sezónou. Tam si naši Šrobárčania užili lyžovanie, slnko nádherne svietilo, veľa sa nasmiali a majú ďalšie pekné zážitky. Po lyžovačke išli späť na Štrbu a meškanie vlaku im nevadilo až tak, ako by im vadilo zvyčajne, pretože, povedzme si úprimne, boli unavení, spotení, celkom radi, že môžu sedieť, no aj vysmiati, pretože si užili deň so svojimi spolužiakmi a neboleli ich len nohy, ale aj bruchá (od smiechu). Keď konečne dorazili do Košíc, spoločne sa zhodli na jednej veci. Byť Šrobárčanom je, aj vďaka takýmto výletom, celkom fajn.

Top

Pre viac informácií:

KONTAKT