Ústne skúšky DSD II

V decembri, v čase, keď sa všetci tešia na Vianoce, zložila úspešne nemecká časť 4.C triedy a dve žiačky zo 4.D svoju skúšku dospelosti – Sprachdiplom (DSD II). Po prvej – písomnej časti tejto skúšky, ktorú vyhodnocuje tím vyškolených odborníkov v SRN, na nich čakala ešte náročná ústna skúška, ktorá preverila nielen to, či ich znalosti dosahujú úroveň B2/C1 Spoločného európskeho referenčného rámca, ale aj ich schopnosti predviesť prezentáciu so závažnejšími spoločenskými, technickými či umeleckými témami, ktoré by si podľa ich názoru zaslúžili našu pozornosť.

Skúšobná komisia sa stala svedkom simulovanej prezentácie na odbornej úrovni s následnou diskusiou v nemeckom jazyku. Komisia (p. Michael Oberhaus, Mgr. Karkošiaková Z., Mgr. Šolcová E.) hodnotila okrem jazyka aj schopnosti myslieť, riešiť problém z viacerých uhlov pohľadu a nachádzať riešenia. Všetky uvedené fakty sa pritom museli opierať o relevantné zdroje informácií a štatistické údaje. Srdečne blahoželáme!

Valné zhromaždenie školskej firmy

Dňa 13. decembra 2018 sa v aule nášho gymnázia uskutočnilo valné zhromaždenie našej školskej firmy Friendly Co., JA Firmy. Päťčlenné predstavenstvo oboznámilo akcionárov spoločnosti s podnikateľským plánom firmy, so stanovami a jednotliví viceprezidenti predstavili svoje oddelenie a ich pracovnú náplň.

Zamestnanci firmy, všetko študenti voliteľného predmetu Aplikovaná ekonómia sa vo svojej činnosti budú orientovať na organizovanie školských akcií a predaj upomienkových výrobkov, bielych obkladačiek s motívom priečelia našej školy. Podporte našu firmu na Facebooku a Instagrame. Kupujte výrobky Friendly Co, JA Firmy.

Veľtrh vysokých a stredných škôl Pro Educo

V dňoch 5. a 6. decembra 2018 sa v Steel Aréne konal veľtrh vysokých a stredných škôl Pro Educo, na ktorom naši učitelia a žiaci zanietene reprezentovali našu školu.

Žiaci základných škôl sa zaujímali o náš vzdelávací program, mimoškolské aktivity aj o našu školskú jedáleň s bezlepkovou stravou. S veľkým záujmom sa stretla aj naša ponuka cudzích jazykov (od budúceho školského roka ponúkame okrem anglického, nemeckého, francúzskeho a ruského jazyka aj španielsky jazyk), zaujala aj naša ponuka voliteľných predmetov, úspech zožala aj 3D tlačiareň a náš humanoid Šrobko.

Fotogaléria — Pro Educo 2018

Regionálne finále v nohejbale

Naši reprezentanti Samuel Kozák z 2.A, Filip Tchir, Patrik Čmil a Erik Laki z 2.C nás úspešne reprezentovali v regionálnom finále v nohejbale. Pri účasti 12 družstiev si vybojovali fantastické druhé miesto a zároveň aj účasť v športovej olympiáde, ktorá sa bude konať v máji 2019. Držíme palce a ďakujeme za reprezentáciu.

Lyžovačka na Štrbskom Plese

V sobotu 8. decembra 2018 sa športový krúžok po prvýkrát v tejto sezóne vybral na lyžiarsky výlet. Už pred šiestou ráno sa športuchtiví Šrobárčania stretli na železničnej stanici a nasadli na vlak smerom na Štrbské Pleso. Po celotýždennej drine v škole padlo každému odreagovanie sa na svahu veľmi vhod. Výborne sme si zalyžovali a zabavili sa. Nabudúce sa pridajte k nám!

Mikuláš na Šrobárke

Dňa 6. decembra 2018 zavítal Mikuláš aj na našu Šrobárku. Študenti zo žiackej školskej rady si pre nás ráno pripravili príjemné prekvapenie vo forme sladkých dobrôt od Mikuláša a jeho verných pomocníkov anjelika a čertov.

Úspech v školských majstrovstvách Košického kraja v zrýchlenom šachu

V CVČ Domino, kde sa 3. decembra 2018 uskutočnili majstrovstvá Košického kraja v zrýchlenom šachu nás výborne reprezentovali naše dievčatá Veronika Ucekajová z 2.D a Karolína Vasiľová z 1.B.

Prvá menovaná sa stala majsterkou Košického kraja a postúpila Majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať 18. decembra 2018 v Topoľčanoch. Výborné, gratulujeme. Karolína Vasiľová obsadila pekné 7. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce.

Diskusia so županom Košického samosprávneho kraja

30. novembra 2018 sa v priestoroch Tabačky Kulturfabrik stretli žiaci našej školy s predsedom KSK, Rastislavom Trnkom, výkonným riaditeľom IT Valley v Košiciach, Pavlom Mirossayom, a zástupcom spoločnosti CEO Promiseo Petrom Šoltésom, kde diskutovali na tému: Súčasný stav v školstve a aké chceme mať školy v budúcnosti.

Šrobárska „Živá Červená stužka“

V piatok 30. novembra 2018 sme si pripomenuli Svetový deň boja proti AIDS a HIV, ktorý tento rok vychádza na sobotu 1. decembra 2018, tým, že sme na Šrobárke vytvorili živú červenú stužku svojím oblečením. Spoločne tak podporíme tých, ktorí žijú s HIV alebo AIDS. Ďakujeme všetkým, ktorí túto humánnu akciu podporili.

Dôležité informácie

11. dec

2018

Otvorená hodina nemeckého jazyka

Srdečne pozývame žiakov 9. ročníka základných škôl na Otvorenú hodinu nemeckého jazyka dňa 19. decembra 2018 o 10:50 v aule školy.

Pozvánka na udalosť →

8. dec

2018

Vianoce na Šrobárke

Milí Šrobárčania, nechajte sa uniesť vábivou arómou škorice a domácich perníkov! Zažite nezabudnuteľnú atmosféru Vianoc na našej škole.

V stredu 19. decembra 2018 Vás od veľkej prestávky bude čakať vianočný bufet, vianočné kino, volejbal a stolný tenis, debata — učitelia vs. žiaci a vyhodnotenie súťaže o najkrajšie vyzdobenú triedu.

Viac informácií o aktivite →

6. dec

2018

Vianočná charitatívna zbierka

Dňa 19. decembra 2018 bude žiacka školská rada organizovať vianočnú charitatívnu zbierku. Radi by sme Vás poprosili, ak máte doma nevyužité oblečenie v dobrom stave (vypraté a vyžehlené), knihy pre deti, ale aj dospelých a hračky všetkého druhu (stavebnice, puzzle, autíčka, bábiky…), aby ste ich priniesli po tretej hodine do klubovne.

Takto sa Vy môžete zbaviť už pre Vás nepotrebných vecí a taktiež pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Všetky vyzbierané veci žiacka rada spolu s pánom kaplánom Petrom Janom odnesie do detských domovov, domovov dôchodcov a pod., kde tieto veci nájdu lepšie využitie.

10. sep

2018

Študentské slovo hľadá nových prispievateľov

Hľadáme nových prispievateľov, redaktorov, umelcov, nadšencov, fotografov alebo aj vizionárov, ktorí budú spoločne tvoriť obsah Študentského slova.

Neváhaj, ozvi sa nám a staň sa aj ty autorom jedného z najlepších (študentských) časopisov na Slovensku!

Viac informácií v kabinete NEJ (č. 89).

7. sep

2018

Aktuálne projekty a podujatia

Mikrodejiny: Slovensko 100
Viac informácií o projekte  →

Vaša Európa, váš názor 2019
Viac informácií o podujatí →

24. aug

2018

Videoprezentácie školy          

Košický samosprávny kraj


O škole

Gymnázium na Šrobárovej ulici v Košiciach je stabilnou školou s vysokou prestížou a dlhodobou tradíciou. Poslaním školy je poskytnúť kvalitné všeobecné vzdelanie a pripraviť žiakov na vysokoškolské štúdium. Vo výchove a vzdelávaní presadzujeme tvorivo humanistickú koncepciu a kladieme dôraz na mravné kvality žiakov. Našou prioritou je predovšetkým spokojný žiak, ktorému náš vzdelávací program umožní vyprofilovať sa v príjemnej pracovnej atmosfére a ponúkne mu kvalitnú prípravu pre štúdium na vysokej škole doma i v zahraničí. Za 127 rokov existencie sa naša škola stala úspešnou a konkurencieschopnou vďaka mnohým generáciám kvalitných pedagógov, pre ktorých sú najlepšou vizitkou ich absolventi. Škola je zároveň aj odrazovým mostíkom pre mnohých, ktorí sa úspešne uplatňujú v živote a dokážu sa presadiť na trhu práce.

Zaujímavé čísla

12907

Absolventov (od roku 1949)

346

Učiteľov (od roku 1949)

127

Rokov bohatej histórieTop

Pre viac informácií:

KONTAKT